|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Жалби и поплаки за администраторите и модера...
3.1.2013 11:18:37   
Ikana
Тука може отворено да дискутирате за жалбите или поплаките кои ги имате во однос на Администраторите, модераторите, членовите или темите.

< Поракaта ја уредил Ikana RR -- 3.1.2013 13:55:54 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Жалби и поплаки
3.1.2013 11:24:42   
Ikana
ИЗВОРНА ПОРАКА: Magichka

Zdravo majki,
Vekje podolgo t.e. ne podolgo nego dolgo vreme go citam forumov i mozam da kazam deka mi e ponekogas od golema korist no imam edna zamerka i edno prasanje voedno do site clenovi na RR.
Zamerkata kje ja sfatite preku prasanjeto. A prasanjeto mi e "DALI I KOLKU STE ZADOVOLNI OD ADMINISTRATORKITE NA FORUMOT I DALI MISLITE DEKA MOZETE SLOBODNO DA GO KAZETE VASETO MISLENJE BEZ DA BIDETE NAPADNATI OD ISTITE"


ИЗВОРНА ПОРАКА: sandriana

Magichka, ima soodvetna tema za ova- Замерки, сугестии и предлози. Administratorite neka prefrlat post vo temata, pa ke razgovarame user posted image




ИЗВОРНА ПОРАКА: niki

so ogled na toa deka na eden kup temi koga ke se vzesti situacijata se odi vo oftopicarenje so soveti nasoki i preporaki kon moderatorite i administratorite mozebi i ne e loso da se ima edna tema kade koj god ima potreba da si kaze nesto na nivna smetka da go kaze toa bez opteretuvanje na drugite temi
jas ne smetam deka administratorite i moderatorite se precka nekoj slobodno da se izrazi, nitu smetam deka tie se vo funkcija da gi branat clenovite od napadi, no moj vepecatok e deka na mnogumina ova ne im e jasno pa so ogled na toa dajte im na lugeto uste edno mesto da se izrazatuser posted image




ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: niki

nitu smetam deka tie se vo funkcija da gi branat clenovite od napadi, no moj vepecatok e deka na mnogumina ova ne im e jasno


Одлично кажано ники! Се надевам дека и останатите ќе си ја сменат перцепцијата! Сепак, може и да се отвори една таква тема за 'жалби и поплаки'

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Жалби и поплаки
3.1.2013 11:39:36   
Bethany
Е мислам темата е топ - Жалби и поплаки user posted image

Па кад можат сите да имаат сандаче за жалби и поплаки, зошто не и форум? user posted image




(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Жалби и поплаки
3.1.2013 12:34:56   
sandriana RR
Нормално дека секој може да си го каже мислењето, ставот,да си праша што го мачи или едноставно да сподели нешто. Администраторите не се ниту да напаѓаат ниту да бранат некого, туку пред се' да ја администрираат темата/разговорот да не ескалира надвор од граници на разумна дебата. Мене ми се ок и администратори и модератори, си ја вршат работатаuser posted image .

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Жалби и поплаки за администраторите и мод...
3.1.2013 13:14:01   
Felly RR
И до сега имаше тема за Замерки, сугестии, предлози, така да ако некој имал некоја замерка слободно можеше да се искаже таму.
Не заборавајте дека и администраторите и модераторите се всушност членови на овој форум исто како и вие, и исто така и модераторите и администраторите имаат свое мислење кое сакаат да го искажат.

< Поракaта ја уредил Ikana RR -- 3.1.2013 13:56:21 >


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Жалби и поплаки за администраторите и мод...
4.1.2013 1:08:17   
ivemace

ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly RR

Не заборавајте дека и администраторите и модераторите се всушност членови на овој форум исто како и вие, и исто така и модераторите и администраторите имаат свое мислење кое сакаат да го искажат.

можда ова е до негде ок, ама тука е и фактот дека имате кланови, немате нови членови, ако рчнеш админ те колат, живи глупости бре

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Жалби и поплаки за администраторите и мод...
4.1.2013 2:23:22   
Ikana
Ivemace, штом веќе немаш основна почит кон тие што секојдневно двојат дел од своето време за да ти можеш да дискутираш слободно, без упатени навреди и на милион различни теми, тогаш поплаката и не ти е баш логична.

Кое лошо искуство го имаш ти од модератор на сајтов? Колку што гледам имаш околу 30 постови напишано до сега, а тоа е премалку дури и да те забележат модераторите, а камо ли администраторите. Тоа не води кон мојата поента, а тоа е дека ти си дојдена на форумов со претензии, задна намера, и со цел да напаѓаш невини членови. Ова го заклучив откако ги прочитав твоите први неколку постови денес.

Рингераја е секогаш отворена за било кој, но ве молам да не ги злоупотребуваме нејзините страници кои биле водич и светилник за толку многу жени и мајки. Секој од вас е слободен да изрази негодување, но Ве молам гледајте тоа да биде поради вистинските причини.

Да го зачуваме достоинството на Рингераја!

< Поракaта ја уредил Ikana RR -- 4.1.2013 2:25:23 >

(Одговор на членот ivemace)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Жалби и поплаки за администраторите и мод...
4.1.2013 8:14:48   
Magichka

ИЗВОРНА ПОРАКА: ivemace


ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly RR

Не заборавајте дека и администраторите и модераторите се всушност членови на овој форум исто како и вие, и исто така и модераторите и администраторите имаат свое мислење кое сакаат да го искажат.

можда ова е до негде ок, ама тука е и фактот дека имате кланови, немате нови членови, ако рчнеш админ те колат, живи глупости бре


Vo potpolnost se soglasuvam so ivemace. Clen sum mozete i sami da vidite od koga no otkako vidov kako stojat rabotite na forumov i podobro mi bese da si kutam i samo da si citam nego da me napravat lom administratorite, a zasto?!?!?! Zatoa sto ne sum znaela deka taka treba. Ova e totalno bez veze ovde mozes samo ruganje da dobies od niv a ne i sovet na ubav nacin. Mislam deka administratorite si ja sfakjaat svojata uloga kako administratori samo koga napadite i klevetite se na novna adresa e togas i postapuvaat kako administratori i brisat postovi i se zastituvaat. Mislam deka ili treba da pocnete da gi ostavate vasite LICNI ZIVOTI nadvor od forumov, OVA VI E ZADOLZENIE koe treba da goizvrsuvate korektno bez razlika dali ti mene vo RL me mrzis. sum bila so maz ti vo minatoto ili bilo sto. Ili pocnete konecno da se odnesuvate taka ili i moderatorite neka si se podrazmislat dali treba eden ovakov porano ugleden a sega ocaen forum so koj mnogu majki se konsultiraat da ima takvi administratori.


_____________________________

"Just because you know what I feel... doesn´t mean you understand how it feels..."

(Одговор на членот ivemace)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Жалби и поплаки за администраторите и мод...
4.1.2013 8:33:29   
Ikana
Магичка, навистина ми е жал што си се почувствувала дека не можеш да си го искажеш мислењето, од страв дека ќе бидеш нападната од модератори или админ. Не знаев дека постои фобија од тој вид. Сите тука сме членови на РР. Сите некогаш сме ги прекршиле правилата и сме биле соодветно санкционирани. Но да не пишуваш на РР, од страв дека ќе те искара некој е многу малолетнички, зар не се согласуваш?

Во секој случај, ќе ти одговорам на поплаката, со тоа што ќе те упатам да ги прочиташ правилата за користење.
Модераторите и Админ не смеат да заземаат страни, туку будно да ја следат дискусијата и да им овозможат на членовите таа да се одвива на културно ниво.
Уште еднаш ќе повторам, Мод и Админ не заземаат страни во расправија, како што фудбалскиот судија не може да даде гол за тимот, чија игра ја суди.

Во иднина те молам не се плаши да пишуваш на РР, секое мислење ни е драгоцено. Се најдоброuser posted image

< Поракaта ја уредил Ikana RR -- 4.1.2013 8:52:08 >

(Одговор на членот Magichka)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Жалби и поплаки за администраторите и мод...
4.1.2013 8:57:56   
Magichka

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana RR

Магичка, навистина ми е жал што си се почувствувала дека не можеш да си го искажеш мислењето, од страв дека ќе бидеш нападната од модератори или админ. Не знаев дека постои фобија од тој вид. Сите тука сме членови на РР. Сите некогаш сме ги прекршиле правилата и сме биле соодветно санкционирани. Но да не пишуваш на РР, од страв дека ќе те искара некој е многу малолетнички, зар не се согласуваш?





Kakva fobija Ikana?!?!?! Od kaj vide deka se plasam da postavam prasanje pisav smao deka mi e podobro mudro da si molcam i da nabljuduvam otkolku da me rastrgnat! Jas ovde ne gledam nikakva fobija od moja strana nego pametna odluka i ne gledam deka nesto e tuka "maloletnicki" nego mudro bi bil praviot zbor.

_____________________________

"Just because you know what I feel... doesn´t mean you understand how it feels..."

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Жалби и поплаки за администраторите и мод...
4.1.2013 9:00:38   
Felly RR
Магичка член можеме да видиме од кога си, ама исто така можеме да видиме и колку постови имаш напишано, значи со три поста (од кои два на оваа тема) не можеш да кажеш дека некој тебе те нападнал, и оти администраторите те направиле лом. А не гледам некој друг да се жали на темава, што значи бидете реални. Ве молам.
Еве јас сум администратор, посочи пример - цитирај мој пост, каде јас некој член сум го направила лом.



_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Magichka)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Жалби и поплаки за администраторите и мод...
4.1.2013 9:06:34   
Ikana
Магичка, навистина ми е жал што така се чувствуваш.
Денот е млад, ајде да не се натегаме, туку да се напиеме по едно виртуелно кафе. На Рингераја сите сме пријатели, дури и со оние со кои не се сложуваме секогаш.

Фактот е дека ти не си се ни обидела да пишуваш на РР, од страв дека некој ќе те нападне. Тоа за мене не е реална причина, туку претпоставка. А за лични претпоставки ние не можеме да одговараме.

Со тоа, укажувам на фактот кој Фели го посочи....немаш доволно постови за да се осетиш нападната, туку се е базирано на претпоставка.

< Поракaта ја уредил Ikana RR -- 4.1.2013 9:08:09 >

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Жалби и поплаки за администраторите и мод...
4.1.2013 9:28:10   
Magichka
Mislam deka i za dzabe mi e da pisuvam i da se objasnuvam so vas bidejki gledam deka se nema razbiranje. Postovi nemozam da najdam bidejki otkako kje si gi ispocupate kosite se brisat a ne se reagira odma. Povtorno kje pisam ne e strav nego pametna odluka za da ne bidam omalovazuvana od nekoj koj misli deka si ja raboti rabotata kako sto treba. Ne se zali nikoj bidejki ednostavno m u e strav na toj nekoj ako se zameri so vas deka kje bide posle toa toj crna ovce na forumov. I ne e pretpostavka nego sum ucela od prilozenoto, za koe kakos to kazav nemozam da vi dadam primer bidejki otkako kje pomine celata euforija se brisat postovite. No kako i da e namesto da se priznae deka toa e taka i deka ednostavno DA se slucuvaat takvi raboti vie se obiduvate da ja izvrtite prikaznata ednostavno nema ni da se trudam povekje da pisuvam. Celo mi bese da se vratam na forumov bidejki navistina imam potreba od sovet i tugu iskustvo no kako sto gledam nikoj ne se trudi da go popravi forumot nego saka da ostane ist, sto i bas ne me pravi zadfovolna i mislam deka i nema ni da pisam ako mi treba sovet sepak kje i bidam dosadna na Jadranka Zivkovic.

_____________________________

"Just because you know what I feel... doesn´t mean you understand how it feels..."

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Жалби и поплаки за администраторите и мод...
4.1.2013 9:32:34   
Pepelaska *
Здраво МАгичка, Добредојде на РР.
Извини вака што ќе бидам директна , но ако ти треба совет и туѓо мислење зошто не пишуваш на соодветна тема туку веднаш се фати да се жалиш од модераторите и администраторите а гледам нов член си?
Што лошо виде толку од нив?
По барај совет, пиши на друга тема па ќе видиш како е и што е.
Или можеби имаш некои тајни намери ?

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Magichka)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Жалби и поплаки за администраторите и мод...
4.1.2013 9:33:18   
Ikana
Магичка, мила, па не е ова Собраниеuser posted image

Кој страв на форум? За што зборуваш ти? Навистина сакам да ти помогнам, верувај, но гледам дека ти сама со себе си правиш муабет.

Ако ти требаше да прашаш нешто на форумов зошто тогаш не си праша туку дојде да се жалиш на темава со твоите 4 поста?



< Поракaта ја уредил Beatris RR -- 4.1.2013 10:04:39 >

(Одговор на членот Magichka)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Жалби и поплаки за администраторите и мод...
4.1.2013 9:42:12   
Палешка РР
Мислење на стар форумаш:

Tемава е отворена за да можат корисниците да се пожалат, а администраторите и модераторите не треба да се чувствуваат повикани да одговорат и да се бранат.


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Жалби и поплаки за администраторите и мод...
4.1.2013 9:45:57   
Cipi Ripi
Абе магичка, пиши си што ти е проблемот, верувај ќе се чудиш колку луѓе ќе ти помогнат. Не ти требаат овие нагаѓања. Не мораш да се расправаш, пиши си што сакаш и ние мајките ќе ти помогнеме. Всушност нз дали си мајка, девојка сеедно, ќе си размениме мислења.

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Жалби и поплаки за администраторите и мод...
4.1.2013 9:47:49   
Cipi Ripi

ИЗВОРНА ПОРАКА: Cipi Ripi

Абе магичка, пиши си што ти е проблемот, верувај ќе се чудиш колку луѓе ќе ти помогнат. Не ти требаат овие нагаѓања. Не мораш да се расправаш, пиши си што сакаш и ние мајките ќе ти помогнеме. Всушност нз дали си мајка, девојка сеедно, ќе си размениме мислења.

Искрено не ми е јасно, да си имаш проблем, мака, двоумење сеедно и да се фатиш прво овде да пишуваш user posted image

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Жалби и поплаки за администраторите и мод...
4.1.2013 9:57:51   
Beatris
Го делам истиот став што го напиша Палешка РР.

Искрено не се чувствувам воопшто повикана, ниту пак обврзана да го дадам своето мислење на темава, или пак да одговарам на нечии провокации кои се однапред смислени. Само ќе напоменам - форумот има алатки со кои може да се провери секој корисник!

Magichka баш ми е жал што си се нашла во некоја замислена игра и што се најде во празен муабет! Ако имаш нешто паметно да пишеш на некоја тема бујрум! Прифаќаме лични искуства. А да пишуваш тука затоа што некој ти кажал дека така треба, нема потреба!

Темава беше отворена затоа што имаше таква сугестија од еден член, се обидовме да го испочитуваме тоа мислење и да излеземе во пресрет. Ама ова не е пазар па да се дискутира вака како што се дискутира, најмалку од членови кои отвориле јузер само за да пишат на темава, а немаат никакво искуство на форумов.

И само да напоменам, секоја одлука на било кој модератор е во согласност со правилата на РР. Модераторот брише и мои и ваши постови ако треба. Администраторот го има последниот збор на форумот! Нема да се дозволи никакво однесување кое е тенденциозно и со цел да се наруши угледот на РР!

Во иднина секој таков член со тенденциозна намера ќе биде баниран!

Темава ќе биде заклучена, секоја замерка можете да ја искажете ТУКА, и по ПП до мене и Felly RR. Ви посакувам убава дружба на РР како и до сега

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 19
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?