|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Верувате ли во судбина?
7.10.2009 18:00:13   
mother 29
дали верувате во судбина?дека се е некаде запишано и се одвива по пишанката- како ти е пишано?или пак мислите дека секој со своите дела и постапки си ја крои  судбината?
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Верувате ли во судбина?
8.10.2009 10:43:33   
mother 29
јас лично не верувам во судбина.мислам дека се повикуваме на неа кога немаме контрола врз животот,или кога ни се случуваат некои работи за кои немаме логично објаснување.мислам дека нема ништо убаво и така" од небо" да ни се случи,ако не се самите потрудиме за тоа.
јас ги преземам конците во свои раце и одам таму дека ме носи срцето и разумот.и не ја чекам судбината.судбината -тоа сум јас!


како размислувате вие на оваа тема?

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Верувате ли во судбина?
8.10.2009 11:17:47   
niki
И јас не верувам дека е нешто негде запишано, едноставно се што ни се случува е сплет на околности, некогаш можеме нешто да промениме, некогаш едноставно ќе задоцниме. Зборот судбина јас го употребувам само за она што веќе поминало и неможе веќе да се менува а иднината верувам е во мои раце. Е сега сигурно дека не си замислувам дека сум семоќна, постојат нешта кои едноставно неможеш да ги контролираш, за кои ќе нема објаснување, кои едноставно се случуваат наспроти нашата воља и нив ги прифаќам како дел од животот, не ги припишувам на накоја поголема сила.

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Верувате ли во судбина?
8.10.2009 14:05:45   
mila
Da veruvam.Zivotot me nauci da veruvam deka sepak nekade e zapisana nasata sudbina.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Верувате ли во судбина?
8.10.2009 14:27:19   
kiki_riki
Судбината ги води оние што сакаат а ги влече оние што се противат- кажал еден познат филозоф (неможам да се сетам на името во моментов) и јас мислам дека има нешто вистина во ова

_____________________________

ne pravi go na drugite ona sto ne sakas tebe da ti go pravat

(Одговор на членот mila)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Верувате ли во судбина?
23.5.2010 18:01:41   
Bitolcanka

ИЗВОРНА ПОРАКА: mila

Da veruvam.Zivotot me nauci da veruvam deka sepak nekade e zapisana nasata sudbina.



Потпис! Секако дека сами си ја креираме сопствената судбина, но некогаш и животот ги мести коцките и придонесува за тоа. Многу случајности видов и верувам во судбина - судбински мигови, судбинска наклонетост, предодреденост.

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот mila)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Верувате ли во судбина?
23.5.2010 21:04:40   
melody
Veruvam i mislam deka bas nie samite ne si ja kroime idninata i zivotot.Postojat mnogu luge  i sitnici okolu nas koi pridonesuvaat nasiot zivot da se odviva kako sto se odviva taka da veruvam deka sekoja sredba so nekogo,sekoja slucka vo zivotot,sekoja nasa taga,radost se e toa predodredeno od nasata sudbina.Koga taa ne bi postoela site nie bi vodele eden ist zivot bez site ovie nesta koi pridonesuvaat  toj da bide poinakov kaj sekoj eden od nas.

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Верувате ли во судбина?
23.5.2010 21:07:16   
Rossana
секој со своите дела и постапки си ја крои  судбината.

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Верувате ли во судбина?
29.5.2010 13:22:40   
majka 79
ИЗВОРНА ПОРАКА: niki

Зборот судбина јас го употребувам само за она што веќе поминало и неможе веќе да се менува а иднината верувам е во мои раце. 


tocno, no sepak se sto ke se slucuva vo idnina ne e vo nasi race.
bolesti, soobrakajni nesreki......nisto ne e vo nasi race vo celost.
veruvam vo sudbina itoa mnogu, toa neznaci deka se ostavam na sudbinata tuku se boram kolku sto mozam i namozam za da postignam nesto. no ako e pisano ke bide a ako ne e, nema da bide pa ti sto sakas napravi 

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Верувате ли во судбина?
29.5.2010 14:27:07   
Палешка РР
Не верувам во судбина, верувам во себе.

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Верувате ли во судбина?
29.5.2010 14:34:45   
lilicka
Самите ние си ја кроиме својата судбина........

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Верувате ли во судбина?
29.5.2010 14:49:05   
Martins mom
Postojat koincidencii, splet na okolnosti, a odnapred zapisani situacii ne veruvam deka postojat...Ona sto ni se slucuva e posledica od nasite postapki...Samite si ja kroime sudbinata..

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Верувате ли во судбина?
30.5.2010 19:34:34   
agnes77
Veruvam u sudbina, pošto tako mi je lakše, ali isto tako veruvam i u sebe, u semejstvo i u prijatelje. Ja uradim sve tako što najbolje znam i posle toga neka dogodi se sudbinauser posted image

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Верувате ли во судбина?
30.5.2010 19:42:47   
Bitolcanka
user posted image user posted image user posted image мила, преубаво кажано user posted image Прекрасна личност си, мила, позитивна, ведра user posted image . Супер би било кога би се запознале, пиејќи кафенце. Кога ќе доаѓаш во Македонија, ако те носи патот кон Битола побарај ме - i'm always here user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Верувате ли во судбина?
30.5.2010 22:30:17   
tereza

ИЗВОРНА ПОРАКА: niki

И јас не верувам дека е нешто негде запишано, едноставно се што ни се случува е сплет на околности, некогаш можеме нешто да промениме, некогаш едноставно ќе задоцниме. Зборот судбина јас го употребувам само за она што веќе поминало и неможе веќе да се менува а иднината верувам е во мои раце. Е сега сигурно дека не си замислувам дека сум семоќна, постојат нешта кои едноставно неможеш да ги контролираш, за кои ќе нема објаснување, кои едноставно се случуваат наспроти нашата воља и нив ги прифаќам како дел од животот, не ги припишувам на накоја поголема сила.


потпис за ова.
Не верувам во судбина,до сега сто пати сум дошла до истото,дека работите(добри или лоши)што ни се случуваат,во најголема мера зависат од нас.Е сега нормално на она на што не можеме да влијаеме треба да го прифатиме како такво,не како судбина,туку како нешто што е неминовно да се случи

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Верувате ли во судбина?
15.9.2010 0:11:25   
mama26
veruvam vo sudbina za nekoi slucuvanja...ne za celzivot

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот tereza)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Верувате ли во судбина?
15.9.2010 0:20:53   
beki RR
Сите ние имаме некој пат, постои некоја причина заради која ни е даден животот. Не постоиме за џабе. Секоја има своја цел. Јас верувам во судбина, секогаш сум верувала и секогаш ќе верувам. Но тоа што постои судбина, не значи дека треба да седиме со скрстени раце и да чекаме. Убавината на животот се всушност решенијата кои човек ги носи кога се наоѓа на раскрсница, слободната воља која ние е дадена за да изберемеа дали по пократкиот или пак по подолгиот пат ќе стигне до она место што е одредено од судбината. 

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Верувате ли во судбина?
14.2.2012 11:43:18   
JovanaJ
Ne veruvam vo sudbina. A ima nekoi slucuvanja, koincidencii, sto mislam deka se predizvikani od nekoja nasa vnatresna energija, sila, koja sto sekoja covek go opkruzuva i se siri, se prenesuva. Univerzalna energija ili neznam kako da go opisam, pa rabotite pocnuvaat da ni se redat nekogas onaka kako nie sakame, ili srekavame luge koi ni pomagaat vo nesto ili ni se slucuva nesto loso za da izvleceme nekoja pouka od toa....ama ne veruvam deka postoi nesto sto e zapisano deka ke bide taka i taka.
Sami odlucuvame vo daden moment kako ke prodolzime ponataka user posted image

(Одговор на членот beki RR)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Верувате ли во судбина?
18.4.2012 21:08:11   
Snow Queen
Верувам дека животот дава опции, ние избираме, и со тоа си ја кроиме сами судбината....како еден механизам.Систем на работа.А судбина како значење т.е. влијание мислам дека има многу мал процент,поголемо влијание имаме нние самите

_____________________________

07.04.2006........до ден денес со саканиот сме лудо вљубени

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Верувате ли во судбина?
18.4.2012 21:12:16   
mamicki

ИЗВОРНА ПОРАКА: beki RR

Сите ние имаме некој пат, постои некоја причина заради која ни е даден животот. Не постоиме за џабе. Секоја има своја цел. Јас верувам во судбина, секогаш сум верувала и секогаш ќе верувам. Но тоа што постои судбина, не значи дека треба да седиме со скрстени раце и да чекаме. Убавината на животот се всушност решенијата кои човек ги носи кога се наоѓа на раскрсница, слободната воља која ние е дадена за да изберемеа дали по пократкиот или пак по подолгиот пат ќе стигне до она место што е одредено од судбината. 

Potpolno se soglasuvam so kazanovo!

(Одговор на членот beki RR)
Непосредна врска до пораките: 20
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?