|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   зафатени родители
7.10.2009 13:50:49   
big_mama817
Дали сметате дека сте премногу зафатени со својте обврски и имате многу малку време да им посветите на своите најмили?Како реагират тие на вашата зафатеност во овој свет на брзо живењее и борба за подобра егзистенција?
Јас сум го забележала син ми дека кога ќе се прибереме дома околу 17,30 дека му недостигаме многу и понекогаш му се случува да каже да седам дома со него значи и тој да не оди во градинка на што му објаснувам дека морам да одам на работа да земам плата и да му купам она што тој сака.user posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: зафатени родители
10.10.2009 0:25:28   
ripce
од раѓање до пред 1 недела буквално бев 24 часа со мојот син, ама сега морав да тргнам редовно на факултет, па го оставам татко ми или мм да го почуваат 2-3 часа додека сум отсутна. Неколку пати се случи да не сака да им го испие млекото или да јаде, а кога јас ќе се вратам и ќе земам да му давам јаде лакомо. И кога ќе ме виде почнува да плаче и дури почна да вика мама во плачот

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: зафатени родители
29.11.2013 9:10:40   
Mihaela 2010
ne sum koj znae kolku zafatena,bidejki osven obvrskite na rabota i standardnoto rabotno vreme,posle toa nemam nekoi obvrski,pa sum posle rabota doma...no sepak i mestenjeto da rucas,da izmies sadovi,da zgotvis nesto za naredniot den si zema od vremeto,taka da namesto da sum so nea,jas vremeto go minuvam vo kujna...no zatoa mm e tuka da nadoknadi da si poigra,da i procita kniga,i slicno
e sega bidejki e na postdiplomski,skoro sekoj den doaga od predavanja vo 20 casot,nie sme si samicki,ama go nadopolnuvam jas toa vreme,ili izleguvame nadvor na kratko,ili vikame nekoj da ni dojde na gosti pa so drugarce da si poigra i taka,ama zatoa nadoknaduvame vikendi

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: зафатени родители
29.11.2013 12:11:12   
mommy_angels RR
Е баш пред некој ден се критикувавме сами со мм како сме презафатени со работа и обврски и малку време минуваме со детето. А кога сум попладне на работа ја гледам само наутро кога ја спремам за градинка user posted image и многу ми недостига. ЗАтоа се трудиме секој момент да си играме заедно дома или да излеземе да шеткаме.
Тоа е што е,да се работи мора,ама затоа дружењето со ќерка ми ми е на прво место.Готвење,перење,чистење никогаш немаат крај,па затоа ги оставам за откако ќе си заспие А. Што стигнам де,што не,здравје,секогаш има утре

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: зафатени родители
29.11.2013 13:20:03   
vezilka RR
Абе не сме и ние од оние презафатените, ама и ова време што го имаме за со детето реално е малку. Се прибираме накај 17 часот, некогаш и повеќе. Па некогаш ни се случуваат службени патувања и отсуство од дома по неколку денови. Но најмногу мислам дека има влијание за времето поминато со детето, барем зборам за квалитетно време, нашата исцрпеност. Понекогаш од што сум преморена немам сила да му читам книга на детето, па со шепкање ја читам. Дефинитивно на детево му треба повеќе време со нас.

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 5
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?