|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: подарок за роденден
29.8.2013 9:38:26   
Felly RR
Да, пластелинот со форми за моделирање е баш добра идеја. И Матеа се заигрува доста со него. Исто и овие и се интересни во последно време, и си прави доста итересни форми. Сликани ми се, треба да ви поставам слика, да видите што направила.user posted image
user posted image
Друго што никогаш не и е доста се бебиња user posted image Пред некоја недела бевме во Џамбо во БТ и ајде и рековме да си одбере една играчка што ја сака. Прво беа кујнските играчки, па се загледа во машини за перење и пегли, ама после кога завртивме во другиот дел, кога ги виде бебињата, одма посака едно.
Па може и такво нешто - кујнски прибор, мислам дека сите дечиња сакаат да си играат со тоа.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: подарок за роденден
14.9.2013 15:57:23   
AnnaMolly RR
Женски, на мајка ми во среда и е роденден, полни 48 годинки user posted image Дајте некој интересен предлог како да ја изненадиме со сестра ми. Сакавме да и испратиме цвеќе по бајк диливери, ама на тетка ми и баба ми им испративме претходниот месец, па мислам дека нема многу да се изненади.
Ајде некој интересен предлог што би можеле наместо цвеќе да и испратиме и да ја израдуваме.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: подарок за роденден
14.9.2013 16:28:23   
Mihaela 2010
Prvo sto mi padna na pamet i mislam deka e dobar podarok dokolku imate nekoja zaednicka fotografija pa da ja uramite ...

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: подарок за роденден
14.10.2013 12:32:10   
MademoiselleNina
Накоро ќе треба да одам на роденден кај едно машко слатко детенце, полни една годинка.
Па ги прашувам мајките на РР што би било соодветно за подарок.
Некаде до 3000 ден имам буџет.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: подарок за роденден
14.10.2013 12:37:37   
sandriana RR
Ако ти се блиски луѓе, прашај што им треба, или пак дај им парички, па ќе си надополнат и купат нешто сами. Пр. седиште за кола, хранилка или сл.
Со блиските јас така функционирам.
За подалечните, нешто пригодно за таа возраст, што секако ќе користи - облека, бањарка, соодветна играчка .

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: подарок за роденден
14.10.2013 13:06:02   
vezilka RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: MademoiselleNina

Накоро ќе треба да одам на роденден кај едно машко слатко детенце, полни една годинка.
Па ги прашувам мајките на РР што би било соодветно за подарок.
Некаде до 3000 ден имам буџет.



Велосипед со рачка за туркање.

user posted image

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: подарок за роденден
14.10.2013 13:07:39   
MademoiselleNina
Искрено мене многу ми е мерак да купувам бебешки- детски работи :)
Инаку,да би можела да ги прашам, можда стварно така е најдобро, сепак да не им купам нешто што веќе го имаат

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: подарок за роденден
14.10.2013 13:13:31   
MademoiselleNina
Леле ама е сладок овој мал велосипед user posted image пресладок
Фала за советот Vezilka RR

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: подарок за роденден
14.10.2013 18:12:46   
elenak
Па за таа сума баш би можела да ги прашаш што им треба, или да му ги дадеш парите. Јас во последно време така играм, ем не се мислам, ем за нив подобро. На парите секој се радува најмногу.user posted image

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: подарок за роденден
15.10.2013 7:27:14   
bucko mal
I jas vo posledno vreme za poklon davam pari ili karticka so odredena suma pa sami da si kupat sto sakaat.
Posleden pat poklon odnesov srebreno lance na edna devojka I reakciata bese aaaaaaa jas ne nosam nakit.
Neznam sto ocekuvaat,znaci poklon si e poklon.Jas licno na sekoj poklon mu se raduvam,intresno mi koga si otvoram I si gledam razlicni rabotiuser posted image

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: подарок за роденден
29.4.2014 10:10:32   
miana
Жени, дајте предлог за подарок за прв роденден и крштевка за детенце на пријатели?

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: подарок за роденден
29.4.2014 11:19:27   
Mihaela 2010

ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Жени, дајте предлог за подарок за прв роденден и крштевка за детенце на пријатели?

Zavisi kolku ste bliski,i kolku pari planiras da potrosis
jas obicno garderoba kupuvam

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: подарок за роденден
29.4.2014 11:30:59   
miana
Па и јас најверојатно ке купам гардероба и некоја играчка. Јас ги правев роденденот за керками и крштевката посебно и тие ми донесоа за крштевка - бањарка, а за роденден пижамки ( ама убавки ) такада по тоа и јас ке се ориентирам ама не планирам да ги копирам. Ке купам некоја убава играчка и некои тренерчиња или фармерки и маиче. Мислам дека е ок


(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: подарок за роденден
29.4.2014 11:34:18   
Mihaela 2010
trenerki ti se poln pogodok,trenerki stalno trebaat i se najnoseni...taka da nema utka

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: подарок за роденден
24.11.2015 15:02:45   
marchi
koga stanuva vor za podarok vekje od 2 godini nagore jas sum za igracki zasto decata na igracki najmnogu se raduvaat.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 90
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?