|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Moneybookers
20.7.2012 10:22:29   
Kokiceto
Zdravo na site.

Me interesira dali nekoja od vas koristi moneybookers i kako toa funkcionira.

Si otvoriv account ama ne znam koe se podatoci se potrebni-dali da vnesam bank account?
Koi informacii da gi dadam za da mi pratat pari?

Ajde devojki pomagajte user posted image user posted image user posted image
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Moneybookers
21.7.2012 23:33:14   
Maca25
Јас никогаш не би го дала бројот на сметка на некој, а посебно не на интернет. Мислам дека се е превара, и moneybookers и сите тие наградни игри, осигурувања, по маил се е превара!

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Kokiceto)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Moneybookers
22.7.2012 20:22:56   
Snowhite RR
Mooneybookers не е превара, мој другар работеше преку интернет и преку манибукерс му префрлија пари, ама за постапката точно не знам, да се распрашам, па ќе пишам, не сум сигурна дали во Македонија работи, мислам дека тој во Бугарија кај женска му ги префрлаше, па таа него, така некако

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Moneybookers
23.7.2012 20:35:49   
Viktori
а што е финтата со тоа манибукерс?


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Moneybookers
24.7.2012 11:19:38   
Kokiceto
Pozdrav na site.

Moneybookers ne e nikakva prevara tuku e model na prakanje-primanje pari preku internet.

Razlikata od wire transfer e toa sto ovde imas fiskna provizija od 2-3 evra od transakcija i toa e toa.


Koga bi primala pari od stranstvo (minatiot pat vo Komercijalna mi naplatija 20 evra i plus 3% od iznosot) ova bi mi bilo poeftina opcija.

Sekako i vo monrybookers davas smetka od banka za da ti legnat parite ama ne moras da cekas so nedeli i plus pomala e provizijata.


(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Moneybookers
24.7.2012 13:40:28   
Pepelaska *
А што треба да правиш за да добиеш пари?

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Kokiceto)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Moneybookers
24.7.2012 13:46:38   
Mihaela 2010
А што треба да правиш за да добиеш пари?



Eeee treba da zasluzis user posted image user posted image
Valjda e ova koga saka nekoj od stranstvo da ti prati pari,ili ti da pratis pa ovaa opcija sigurno e poeftina

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 7
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?