|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: скромност
28.8.2010 10:17:02   
beki RR
Skromna.



(Одговор на членот Acina)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: скромност
22.9.2010 8:33:51   
кирова
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

najvazen e duhot na vasiot odgovor***

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: скромност
17.11.2010 16:52:41   
anebebe
skromna

(Одговор на членот кирова)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: скромност
16.1.2011 16:45:54   
mosa
da za skromna sum skromna taka me ucele mojte roditeli.so mm se poznavame 7 godini i nikogas ne mi se slucilo da mu pobaram nsto ili da mu vikam ahj  sega treba da mi kupis ova ili ona osven za nekoj raboti sto stavrno mi se potrebni.za ona ostanatono on ako saka neka kupi ako nejke nemora.ali sepak nikogas ne me zaboravil.nitu pak od mojrte sum p[obarale nesto.ako saka a kupi ke kupi ona samata nema potreba jas da i recam.iako vo ova denesnoi vreme tesko covek moze da ostane skromen sepakk sum .no sepak ova nekogas si go smetam kako mana zosto sum  pocuvstvuvala deka covek ponekogas treba da bide i skromen.

_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот beki RR)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: скромност
16.1.2011 16:46:58   
mosa
skromen.

sakav da recam sebicen.

_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: скромност
17.1.2011 13:17:50   
baby_bump
Па што знам, мислам дека не сум скромна и дека нескромност, (но не себичност), не е некоја лоша особина.
Сакам да уживам во животот, не сакам да се лишам од ништо материјално, а што се однесува до односите со другите луѓе, не давам да ми се соли памет, можам на секој секогаш да му го покажам местото, иако на прв поглед оние што не ме познаваат нема тоа да го забележат, паметам, враќам, не дозволувам некој да ме прави будала, денес луѓето се многу лоши, ако не им покажеш заби ќе те изедат за доручек.
Таква сум и приватно и професионално.
Да себична сум, сакам да имам се што ќе посакам, да биде по мое, но знам да ценам кога некој е човек.
А најмногу мразам прикриени маски, кога некој ми “глумата“ дека е светец, а само чека грбот да ти е свртен, е поради такви не треба човек да е скромен, туку “око за око, заб за заб..........“

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: скромност
17.1.2011 14:13:18   
strelec 8
zaradi taa skromnost znam, deka ke patam vo zivotot.vo takvo semejstvo sum izrasnala duri sega mazena sum mnogu skromna ako ima ima ako nema nema.ali mm e sebicen ,negovite roditeli go razligavile.ama sega sme vo takva sostojba koga bas nemame se i pocnuvam da go ucam na skromnost a ne na ura ura a utre....

(Одговор на членот baby_bump)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: скромност
17.1.2011 14:21:15   
Olivia
I jas i mm se klasifiirame vo skromni luge duri nekogas ni preci toa, no ne i sekogas normalno ima iskljucoci koga se raboti za patuvanje ne razmisluvame na skromnost, a za se drugo si terame skromno ic ne azdisuvame taka  sme vospitani, se raduvame na mali raboti!

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот strelec 8)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: скромност
3.6.2014 13:29:49   
Mila mamicka
Се сметам себеси за скромна личност, така ме воспитувале родителите, а како таква ме гледаат и моите најблиски. Сметам дека скромноста е една многу убава карактерна црта, и дефинитивно ја ценам многу кај луѓето кои ја посеуваат истата.

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: скромност
3.6.2014 17:23:15   
Defne90 RR
И јас можам да се ставам во категоријата на скромни луѓе.И исто и мене ме гладаат како такава сите пријатели и познајници.Така сум воспитана и јас така се трудам да ги воспитувам моите деца.Се согласувам дека тоа е една од најубавуте особини кои човек може да ги поседува.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 35
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?