|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Кирилицата ни ја прави нашата Рингераја најуб...
29.9.2009 12:03:39   
Julie1
Сите Рингераја портали имаат некои специфичности иако структурата и идејата на сите е иста. Но она по што нашата Рингераја е уникатна е кирилицата. Рингераја.мк  е единствениот Рингераја портал од мрежата на Рингераја интернет медиуми која е целата „навезена“ со прекрасната наша кирилица. Да ја направиме Рингераја уште поубава, да ја „веземе“ со кирилично писмо.

Погледнете ги насоките за поставување кирилица на вашиот компјутер и поддржете не во разубавувањето на Рингераја.мк.

_____________________________

And this is my beautiful life ...
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Кирилицата ни ја прави нашата Рингераја н...
29.9.2009 13:16:22   
profesorica
Навистина убаво изгледа нашата рр со кирилица а гледам и многу членови  кои досега пишувале на латиница, како сега се определиле за кирилицаuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Кирилицата ни ја прави нашата Рингераја н...
29.9.2009 14:05:47   
elle
Kako da pisuvam na kirilica? pls kazete mi


(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Кирилицата ни ја прави нашата Рингераја н...
29.9.2009 14:08:17   
mis.
Еве тука имаш убаво објаснето мислам дека ќе ти помогне
http://www.ringeraja.mk/forum/%D0%90%D1%98%D0%B4%D0%B5_%D0%B4%D0%B0_%D0%BF%D0%B8%D1%88%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%BC%D0%B5_%D0%9A%D0%B8%D1%80%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D1%86%D0%B0/m_280/tm.htm

(Одговор на членот elle)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Кирилицата ни ја прави нашата Рингераја н...
29.9.2009 14:15:23   
Julie1
и текстот Погледнете ги насоките за поставување кирилица, на првиот пост е линкуван со темата. Кликнина тој дел и ке те насочи на бараната тема.

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Кирилицата ни ја прави нашата Рингераја н...
29.9.2009 14:18:21   
Adrijana
Jas sakam da se izvinam za mojava latinica, no ne sum vo moznost da pisuvam kirilica, poradi toa sto kompjuterot e na deverot i ne sakam da cepkam mnogu.

_____________________________



(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Кирилицата ни ја прави нашата Рингераја н...
29.9.2009 14:34:01   
profesorica
Андријана дали имаш да избираш меѓу МК и EN опција доле на екран каде што е саатот?Ако имаш таква опција не е ништо страшно да го смениш тоа автоматски се менува после со ново подигнување на компјутерот.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Кирилицата ни ја прави нашата Рингераја н...
29.9.2009 14:38:00   
Adrijana
pa ne sakav da cepkam, sega bas ne sum doma, ama aj utre ko ke sum doma ke probam, pa ako e ok ke se priklucam na kirilica, znaes ne sakam mnogu mnogu da kopkam deka ne e moj ama aj ke probam:)

_____________________________



(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Кирилицата ни ја прави нашата Рингераја н...
29.9.2009 15:02:16   
elle
супер сега ке си писувам кирилица

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Кирилицата ни ја прави нашата Рингераја н...
29.9.2009 15:02:54   
elle
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image фала на сите


(Одговор на членот elle)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Кирилицата ни ја прави нашата Рингераја н...
29.9.2009 15:03:41   
Еца
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот elle)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Кирилицата ни ја прави нашата Рингераја н...
29.9.2009 15:09:07   
profesorica
Браво елле user posted image user posted image user posted image колку е поубаво со кирилица нели???

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Кирилицата ни ја прави нашата Рингераја н...
29.9.2009 15:19:58   
Bogdancanka
јас кога како пишувам,кога се брзам пишувам латиница а кога имам повеке време пишам кирилица али од денес ке се потрудам да пишувам нон стоп кирилицаuser posted image user posted image user posted image и од мене едно изинување за мојата латиница

< Поракaта ја уредил Bogdancanka -- 29.9.2009 15:20:55 >

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Кирилицата ни ја прави нашата Рингераја н...
29.9.2009 15:33:59   
Maca25
Најубаво е на кирилица. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Кирилицата ни ја прави нашата Рингераја н...
29.9.2009 15:49:09   
profesorica
Сите членови кои пишуваат на кирилица допринесуваат нашата рр да биде најубаваuser posted image user posted image user posted image .

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Кирилицата ни ја прави нашата Рингераја н...
29.9.2009 17:39:43   
nadica
точно така нашата рингераја е најубава бидејќи е на кирилица user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


на почеток пишував латиница но откога знам како треба да го преместам пишувам кирилица и бришам цели постови ако не сум видела дека мм префрлил латиница

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 16
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?