|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Дали често сонувате?
18.1.2010 12:10:24   
delfina
Jas od koga znam za sebe mnogu cesto sonuvam i za nekoe cudo mi se ispolnuvaat sonistata.Moze da se smeete no jas preku sonot doznav deka ke ostanam bremena so masko dete dva meseca pred da se sluci toa, potoa pred da vlezam vo devetiot mesec od bremenosta sonuvav deka ke so porodam na 16 mart i toa se sluci.Krajniot termin mi bese 23 mart  i eve kako dojdov do zaklucok deka ke se porodam na 16.Sonuvam kako sum vo bolnicka soba vo koja ima 31 krevet i vo koja ima zeni koi cekaat da se porodat mene me nosat vo taa soba i mi go davaat krevetot so broj 15 no jas pred da legnam vo toj krevet mi vika eden covek deka toj broj ne  e za mene i deka e zafaten i deka jas treba da si go zemam br16.Sabajleto mu go kazuvam sonot na mm i toj taka slatko mi se iznasmeauser posted image bez da iskomentira nisto.

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Дали често сонувате?
20.4.2011 6:21:11   
Палешка РР
Синоќа ја сонував свеки user posted image  Каква неволја ќе ме снајде денес user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Zlatka)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Дали често сонувате?
20.4.2011 11:25:52   
Pepelaska *
не многу често ама кога сонувам толку е јасно и реално дури и страшно ноќеска мнногу чуден сон сонував,

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Дали често сонувате?
20.4.2011 11:41:50   
rina13
nz zasto ama jas vo edna nok po  5 6 sona sonuvam mn cesto se budam i sekoe budenje nov son izgleda imam  bujna fantazijauser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Дали често сонувате?
21.4.2011 9:50:50   
strelec 8
pogolem sonuvac od neme nema.izgleda oti se zamaram nogo.koga ke sonuvam nekoj los son ke se razbudam ,pa i ke odan do wc i koga ke legnam istiot son prodolzuva.a koga ke sonuvam nekoj ubav son ,od merak son,miren ,ubav,ke se razbudam i nikako da prodolzi istiort son.koga bev pomlada sekoja vecer sonuvav germanci kako me trckaat da me fata bidejki sum bila evrejka.so godini sonuvav takvi sonovi oti bev preokupirana za toj period.

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Дали често сонувате?
22.4.2011 16:50:19   
mama26
sonuvav sekoj den dodeka ne se omaziv..od togas prekinaa sonistata ili kosmarite..mm me zafrkava mi vika oti sega sum srekna so nego i zatoa user posted image i tocno taka user posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот strelec 8)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Дали често сонувате?
25.6.2011 21:16:35   
Bogdancanka
vo posledno vreme mnogu cesto sonuvam i se budam prestrasena neznam sto mi stana,navecer koga se budam duri mi e strav  povtorno za zatvoram oci user posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Дали често сонувате?
25.6.2011 21:25:00   
kapina
da da i jas sonuvam cestoi obavezno potoa citam sonovnikda vidam sto znaci sonot

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Дали често сонувате?
25.6.2011 22:47:44   
Тања РР
Сонувам секоја вечер, всушност како и секој од нас, но чудното е во тоа што во последно време постојано сонувам една иста личност. Што би можело да значи тоаuser posted image

_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Дали често сонувате?
26.6.2011 20:54:15   
anedespo
Bi mozelo da znaci deka posakuvas nekoja nejzina osobina. 

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Дали често сонувате?
30.11.2014 19:45:32   
caciana
Sekoja nok sonuvam... i mi smeta toa nesto zatoa sto sekoj den sum preokupirana so nekoj son user posted image

(Одговор на членот anedespo)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Дали често сонувате?
30.11.2014 19:48:21   
scared RR
Многу премногу, откако знам за себе се сонувам, секогаш различни сонови, повеќето грди user posted image и искрено веќе смачено ми е user posted image

(Одговор на членот delfina)
Непосредна врска до пораките: 37
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?