|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Попладневна дремка
28.5.2014 8:36:52   
Defne90 RR
Јас многу слабо имам попладневна дремка.Додека се уште имав едно дете често ми се случуваше да заспијам со него.Сега откако се породив со второво ми се случува многу ретко да дремнам а и кога ќе задремам тоа не трае повеќе од 10 до 20 мин максимум.И тогаш да ви кажам право се чувствувам најубаво.Ако пак се случи да отспијам повеќе од половина час после сум ко прегазена,главата обавезно почнува да ме боли и цел ден ми е за никаде и сум уште повеќе поспана.А и ако дремнам попладне после навечер нема да можам да заспијам докај 3.Така да си преферирам да не дремнувам а и кога ќе се случи таа дремка тоа е кратка.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Попладневна дремка
28.5.2014 9:04:48   
Dilina
И јас порано немаше шанси да заспијам преку ден... ама и кога бев прва смена си идев дома во 7-8, а втора да не зборам.... сега одкога останав бремена си ги обожавам попладневните дремки, цел живот толку се немам одморено :D Си доаѓам у 5 и нешто, јадам и се труснувам на спална без разлика дали ќе спијам или ќе дремам или ќе гледам тв, само да сум во хоризонтала хаха.... user posted image

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Попладневна дремка
10.7.2014 9:27:34   
Mila mamicka
Пред да имам дете, секогаш после работа си дремнував еден саат. Кога ќе си дојдев, ќе ручав, и право во кревет. Сега со дете, тоа е невозможно, а и не сакам, сакам цело слободно време да го поминам со син ми, во играње, шетање и сл.

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Попладневна дремка
10.7.2014 10:35:43   
Felly RR
Море си дремнувам и сега со дете, тоа заспива, си легнувам и јас. Мојата дремка е пократка додуша, таа може и два саати да си спие, а мене доволен ми е и пола саат. Не секогаш, ама кога имам потреба си дремнувам.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Попладневна дремка
27.11.2014 8:18:47   
caciana
Skoro sekoj den si imam popldnevna dremka.Mora DA legnam barem 1cas,onaka DA si gi napolnam bateriite.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Попладневна дремка
27.11.2014 13:53:38   
Ilina87
Заборавив што беше попладневна дремка user posted image . Порано секој ден си преспивав, но откако се роди син ми се нема време за ништо.

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Попладневна дремка
27.11.2014 18:03:21   
Snowhite RR
Што беше тоа попладневна дремка?
Додуша никогаш не сум ја практикувала, ама последно време радо би прилегнала, доколку ми се пружи шанса, ама тоа тешкоuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Ilina87)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Попладневна дремка
27.11.2014 23:00:18   
scared RR
Не спијам преку ден после ми е мачно и глава ме боли user posted image

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Попладневна дремка
24.11.2015 14:47:36   
marchi
za cudo jas sekogas koga go uspivam stefan me fakja dremka.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Попладневна дремка
21.1.2016 14:23:08   
Палешка РР
Јас денес си дремнав на работа user posted image
Навистина задремав и тоа со исправена глава. Се препалив кога ги отворив очите, сигурно траеше неколку секунди ама јас мислам со саати спиев user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Попладневна дремка
21.1.2016 15:11:40   
lukajana RR
Палешка рр такво нешто уште не ми се сличило user posted image сигурно си била преморена или ти било ептен досадно user posted image .
Јас сега слабо имам време за дремка а и додуша си поспивам наутро па и не ми се спие.
Кога одев на работа после ручек обавезно легнував со Лука и дремнувавме малку а сега кога ке ја заспијам Јана ако сум станала рано може да дремнам десетина минути

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Попладневна дремка
6.2.2016 0:17:11   
Sunshine88
Никако дремење кај мене преку ден, ако се случи тоа значи дека нешто не е во ред со мене. Прво, ќе ми требаат 2 саати да задремам и за џабе се тоа кога ќе се разбудам уште поуморна, со главоболка. А вечерта нема да се успијам. Така да не ризикувам една попладневна дремка ќе ме чини повеќе од 24 часа неспиење.

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 37
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

IMINJA
Evgenija D

oDBERETE IME NA VASETO DETE

Aleksandar (0%)

Petar (50%)

Filip (50%)

Damjan (0%)

Valentino (0%)

sTEFAN (0%)


Број на сите гласови: 4

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!