|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Самовработување да или не?!
3.12.2015 0:02:11   
goksa
zdravo decki ja sum vo plan posle n godina za otvaram tobako,bevn a zamena nekolku dena da porabotam vo edno tobako,i no comment....se e samo da imas objekt ili lokal na jako mesto,ova tobako kaj sto bev nekoj den ,za 24h vadi 1000 evra ili 60000 den,raboti vo tri smeni,taka da rasturaaa....se nadevam deka ke bide se vo red,inace nekoj da mi gi kaze prednostite ako znae ,sto gi davaat tie 3000 evra,sto e razlikata od banka ili od biro za vrabotuvanje,imam raboteno vo nekolku trafiki,tobako,marketi,taka da ne bi imal problem od toj aspekt na taa rabota sto me ceka,samo da trgne na arno rabotata,

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Самовработување да или не?!
5.12.2015 16:20:54   
deluxe

ИЗВОРНА ПОРАКА: goksa

zdravo decki ja sum vo plan posle n godina za otvaram tobako,bevn a zamena nekolku dena da porabotam vo edno tobako,i no comment....se e samo da imas objekt ili lokal na jako mesto,ova tobako kaj sto bev nekoj den ,za 24h vadi 1000 evra ili 60000 den,raboti vo tri smeni,taka da rasturaaa....se nadevam deka ke bide se vo red,inace nekoj da mi gi kaze prednostite ako znae ,sto gi davaat tie 3000 evra,sto e razlikata od banka ili od biro za vrabotuvanje,imam raboteno vo nekolku trafiki,tobako,marketi,taka da ne bi imal problem od toj aspekt na taa rabota sto me ceka,samo da trgne na arno rabotata,



_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот goksa)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Самовработување да или не?!
13.12.2015 23:23:32   
Snowhite RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: goksa

zdravo decki ja sum vo plan posle n godina za otvaram tobako,bevn a zamena nekolku dena da porabotam vo edno tobako,i no comment....se e samo da imas objekt ili lokal na jako mesto,ova tobako kaj sto bev nekoj den ,za 24h vadi 1000 evra ili 60000 den,raboti vo tri smeni,taka da rasturaaa....se nadevam deka ke bide se vo red,inace nekoj da mi gi kaze prednostite ako znae ,sto gi davaat tie 3000 evra,sto e razlikata od banka ili od biro za vrabotuvanje,imam raboteno vo nekolku trafiki,tobako,marketi,taka da ne bi imal problem od toj aspekt na taa rabota sto me ceka,samo da trgne na arno rabotata,

Па аκо ги добиеш од биρото се неповρатни доκолκу не го затвоρиш бизнисот во теκот на 3 год. Е сега тρеба да си пρашаш во биρото дали моментално има таκов пρоеκт и κои доκументи се потρебни да аплициρаш, зашто мислам деκа баρаат нешто κаκо бизнис план. Κаκожи да е тие 3000 евρа ти се малκу за бизнис ќе моρаш да дадеш и твои. Сепаκ ρаспаρашај се за се оκолу ρаботата и ρазмисли си убаво, зашто едно е аκо си ρаботел κаκо пρодавач, а дρуго е κога ќе ги земеш во пρедви сите давачκи κон дρжавата, сите заκони и пρоцедуρи, зашто фиρма се отвоρа во еден ден, а за затвоρање малκу потешκо. Κаκо и да е аκо си ρешил успех во ρеализацијата


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот goksa)
Непосредна врска до пораките: 28
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?