|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Најдобар/најлош момент од денот
19.1.2012 14:41:17   
AnnaMolly RR
Ајде тука да си споделиме кој ни бил најубавиот, а кој најлошиот момент од денот.

Мојот најубав момент денес беше кога свеки и мајка ми се понудија да ни помогнат финансиски да го довршиме побрзо долниот кат, а најлош што мм е на работа.


_____________________________

Live and let live
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Најдобар/најлош момент од денот
19.1.2012 14:48:01   
bocence
најлош момент ми е кога ке ми треба помош дома најмногу мразам нездиплени алишта како сега во моментов user posted image а немам никој да ми помогне ме фаќа нервоза а најдобар кога ќе си дојде либето од работаuser posted image  

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Најдобар/најлош момент од денот
19.1.2012 16:39:18   
Bogdancanka
sekoj den najlos moment mi e nautro koga treba da stanamuser posted image a najdobar mi e momentot koga si legnuvamuser posted image user posted image user posted image znaci sekoj den si imam jas los i dobar moment

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот bocence)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Најдобар/најлош момент од денот
19.1.2012 17:35:07   
Maca25
Најлош момент ми е кога се спремам наутро, брзам, и ќерка ми ќе се разбуди и ќе плаче по мене и ќе стои на врата и нема да ме пушта да излезам за на работа.
Најубав момент, барем денес, кога си шетнавме со Н. и двете како другарки си се договаравме што да купиме и што ни треба за дома.


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Најдобар/најлош момент од денот
20.1.2012 0:47:47   
mamicka87
najlosiot moment denes e sto tea stana vo 6 sabajle i sakase da si igra do 8 user posted image ,pa sledese uste eden los moment otkako prezaspa vo 8 si stana vo 10,a dobriot moment denes sledi......KE SI LEGNAM DA SPIJAM user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Најдобар/најлош момент од денот
20.1.2012 8:40:27   
Ikana
Uhhh najlosh koga mm PAK ke treba da odi do apteka (aman vise)
Najdobra, koga ke si dojde od rabota i zaedno si rucame, pa bebe ke gugne taka ke se javi deka e tuka, i si zborime koj kako pominal (vo moj slucaj sto iskrsiv denes od sadovi po doma) user posted image

(Одговор на членот mamicka87)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Најдобар/најлош момент од денот
20.1.2012 8:50:57   
Pepelaska *
уффф, најлош имам секој ден, кога свекор ми и свекрва ми ќе се растропаат од 7 со вратите и ќе го рснат телевизорот в крај (ужасно ме нервира) исто и кога Мартин ќе ми стане порано од планираното и сета работа ми останува, а најдобар хм , изгледа кога ќе си легнамuser posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Најдобар/најлош момент од денот
21.1.2012 19:18:27   
Snowhite RR
Најдобар кога мм се успа (скоро и да не му се случува ова) сабајле и така не појде на работа хихи, а најлош што јас сум втора смена на работа до 21 додека си отидам 22 ќе ме фати

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Најдобар/најлош момент од денот
15.2.2012 15:40:45   
Mihaela 2010
Najubav paaaaa....koga ke dojdam na rabota pa prvoto utrinsko kafe so kolegite,najlos..koga ke dojde 15 casot i zavrsuvam so rabotnite obvrski a treba da dremam bezvrska do 16.30,i nikako d apomine vreme..Pa koga ke si dojdam doma i koga na vrata ke me preceka i istrca kerka mi da me gusne,toa pak me razmrduva i mi ja vrakja nasmevkata na liceto..

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Најдобар/најлош момент од денот
15.2.2012 15:47:12   
JovanaJ
Naubav-koga ke dojdam doma od rabota i ke gusnam sin mi user posted image
A najlos koga posle toj moment ke pogledam kakov haos e vo stanot i sto me ceka do vecer user posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Најдобар/најлош момент од денот
15.2.2012 16:04:32   
Annet
najubav koga si se guskame so I,a najlos nautro,nenaspana koga mora da stanam..........a mnogu sakam da se naspijam bar edna nok.................

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Најдобар/најлош момент од денот
18.4.2012 20:59:35   
Snow Queen
најлош момент кога звони алармот-мобилниот да станам....а најубав исто кога звони мобилниот-но кога ми звони дечко миuser posted image , или пак кога сме заедно со дечко ми

< Поракaта ја уредил Snow Queen -- 18.4.2012 21:00:25 >


_____________________________

07.04.2006........до ден денес со саканиот сме лудо вљубени

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Најдобар/најлош момент од денот
18.4.2012 21:06:54   
mamicki
Najubav- koga kje se razbudam nautro i kje se sretnam so nasmeanite ocicki na K koj me dzirka od krevetceto i koga navecer ke sednam da ispijam kafe na raat, najlos- koga F kje mi go krene pritisokot so negovite tinejdzerski musickiuser posted image

(Одговор на членот Snow Queen)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Најдобар/најлош момент од денот
6.12.2013 15:42:35   
Mihaela 2010

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

Najubav paaaaa....koga ke dojdam na rabota pa prvoto utrinsko kafe so kolegite,najlos..koga ke dojde 15 casot i zavrsuvam so rabotnite obvrski a treba da dremam bezvrska do 16.30,i nikako d apomine vreme..Pa koga ke si dojdam doma i koga na vrata ke me preceka i istrca kerka mi da me gusne,toa pak me razmrduva i mi ja vrakja nasmevkata na liceto..

ete i posle tooolku vreme jas ne go menuvam stavov...ama sum monotona a?user posted image

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Најдобар/најлош момент од денот
6.12.2013 16:00:04   
Lacrymosa
убедливо најлош момент ми е кога треба да се бања Јана. Свекрва ми прави толкава тензија па ти мислиш седнуваме да размонтираме атомска бомба бе... се почнува од соблекувањето: побрзо, ладно му е ( во собата пекол), остави ја малку по гаќички да си поигра ( во превод по пижами), не му го ваѓај сега повојот, ајде водата ќе се излади, полека полека гледаш жешка е, ајде ајде вади ја, му студи, не ја полевај со таа вода гледаш дека е жешка, гледаш реагира ( а малава паѓа во несвест од смеење), леле ладна е, побрзо, ајде избриши ја убаво, ја избриша овде, стави му тука крема, дај ова, не така, облекувај ја побрзо, ќе настине, облечи му уште нешто ( пош бебево го праќаме да спие под мост), капа, обавезно капа ( капата на Јана му е смртен непријател), ушињата исчисти му ги.,, неее нему ги чисти ушињата, со пумпицата бетер му правиш...
секое банање завршува со заклучокот: видиш реагираше, мн жешка му беше водата
и пред мм: приметив сака потопла вода
е кога све ова ќе заврши мене душава раат

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Најдобар/најлош момент од денот
28.12.2013 1:06:18   
Defne90 RR
mene definitivno najlos den od denot mi e koga ke stanam nautro od spienje.E togas mi se cini deka ne mozam da se podnesam ni samata sebe a ne pak i drugite okolu mene.Isto taka vo najlosiot del od denot mi e i koga ke se kaci baba mu na maz mi i jas sedam na kompjuter a taa ke rece:"Pak li sedis na kompjuter?"E togas definitivno mi se kacuva pritisokot ne za drugo tuku zatoa sto cel den ke cistam i ke raskravam po doma a taa toa nema ni da go primeti i a sednam na kompjuter vednas komentira.A najdobar del od denot mi e koga maz mi ke si dojde od rabota pa posle zaedno ke odime da gi posetime negovite ili moite roditeli ili pak ednostavno ke izlezeme so prijateli.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Lacrymosa)
Непосредна врска до пораките: 16
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?