|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Жени/Мајки кои инспирираат
15.1.2012 11:53:30   
Yummy Mammy
Отсекогаш сум и се дивела на принцезата Ранија... колку само прекрасно изгледа, нејзиниот лик ми делува смирувачки, како да сака да каже "се ќе биде во ред, ти само не се откажувај од своите соништа, гледај ме мене, се може да се постигне"... има 4 деца (две машки, две женски, како по каталог), го шета светот како хуманист и тоа гооолем хуманист, стана најпочитувана женска икона во арапскиот машки свет... треба ли да набројувам уште? user posted image



user posted image



< Поракaта ја уредил Viktori RR -- 15.1.2012 16:04:34 >


_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Жени/Мајки кои инспирираат
15.1.2012 14:49:07   
Pepelaska *
Не ме инспирира ниедна мајка/жена , едноставно не можам да поверувам дека успеваат се сами да направат покрај толку обврски и да изгледаат толку свежи, наспани одморени и убави,

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Жени/Мајки кои инспирираат
15.1.2012 15:07:35   
AnnaMolly RR
Принцезата Ранија (како и сите други богати мајки) дефинитивно не успеваат се сами. Кога човек има доволно пари и луѓе коишто прават се за нив, лесно може да се постигне што ќе посака. Нормално дека принцеза ќе има 4, па и 40 деца кога со неа живеат десетици луѓе коишто секогаш и се при рака.

А за убава и привлечна не одрекувам. Повторно, со толку пари нормало дека така ќе изгледа. И јас да можам да одам секојдневно на третмани за кожа, коса, тело, лице, да купувам најубава и најскапа облека, да имам цел тим луѓе што ќе се грижат за мене, и јас како Ранија ќе изгледам user posted image


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Жени/Мајки кои инспирираат
15.1.2012 15:12:06   
Tanjat7880
Ja pozdravuvam i jas Princezata Raina,ima pari,ima status ima harizma i kako najgolem kapital  decata.Pocituvana i sakana vo cel svet.Srbite velat:
-Nije samo imati nego i umeti!!!
E takva e Princezata

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Жени/Мајки кои инспирираат
15.1.2012 15:17:36   
Ikana
Se voshituvam na i me inspirira mojata baba. Dvete babi vprocemuser posted image  Izgledale 3 generacii deca, zavrsile fakulteti, ednata bese duri i shef na katedra po biohemija na Medicinski fakultet, zboruvase 3 jazici, izgledase besprekorno, gotvese najslatko, bese grizliva majka i izvonredna sopruga i bese najneznata i velikodusnata licnost sto ja poznavam. Seto toa bez timot na Ranijauser posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Жени/Мајки кои инспирираат
15.1.2012 19:51:10   
Yummy Mammy
Lele, Pepelaska i AnnaMolly, bidete malku popozitivni... fakt e deka sekoja princeza ima cela ceta posluga okolu nea ama ne e se do pomosta, ima nesto i vo harizmata i vo zelbata da se bide. Ne sekoja princeza e Rania, ubavo Tanja ja spomna: Nije samo imati, nego i umeti.
Na kraj kraeva, ne mora da e poznata licnost...

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Жени/Мајки кои инспирираат
15.1.2012 20:04:12   
bocence
ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Se voshituvam na i me inspirira mojata baba. Dvete babi vprocemuser posted image  Izgledale 3 generacii deca, zavrsile fakulteti, ednata bese duri i shef na katedra po biohemija na Medicinski fakultet, zboruvase 3 jazici, izgledase besprekorno, gotvese najslatko, bese grizliva majka i izvonredna sopruga i bese najneznata i velikodusnata licnost sto ja poznavam. Seto toa bez timot na Ranijauser posted image
user posted image user posted image user posted image za tvoite babi jas  prosto ne znam kako uspevale uste ednas user posted image jas od ova zvercevo do 12 sum vo pizamiuser posted image

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Жени/Мајки кои инспирираат
27.1.2012 16:11:51   
JovanaJ

ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska###

Не ме инспирира ниедна мајка/жена , едноставно не можам да поверувам дека успеваат се сами да направат покрај толку обврски и да изгледаат толку свежи, наспани одморени и убави,

E ova go pomisliv uste pred da se otvori temata. user posted image Kako jas da sum go napisala....

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Жени/Мајки кои инспирираат
27.1.2012 18:39:09   
Pepelaska *
ИЗВОРНА ПОРАКА: Yummy Mammy

Lele, Pepelaska i AnnaMolly, bidete malku popozitivni...


Абе не дека ние не сме позитивни,јас мислев темава е за јавни личности ама не била.Еве еден пример, гледав едно интервју на една наша водителка еднаш , изјави дека таа била самохрана мајка која дома готви ,чисти пери и не посетува козметички салони.После една година истата водителка кажа сосема спротивно од ова, како да заборавила што изјавила пред една година.Е затоа не ме инспирира ниедна мајка јавна личност.А ме инспирираат жени кои се насмеани пред се , ведри , кога им е најтешко имаат сила за децата и сопрузите, имаат волја за дотерување и сл.Искрено да не се фалам јас кога сакам кога ми е денот погоден денот се ќе направам и ќе се дотерам ама има денови во кои сум катастрофа за сеuser posted image .Малку забегав ама интересна е темава аuser posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Жени/Мајки кои инспирираат
27.1.2012 19:58:42   
Yummy Mammy

ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska###

А ме инспирираат жени кои се насмеани пред се , ведри , кога им е најтешко имаат сила за децата и сопрузите, имаат волја за дотерување и сл.


Токму ова ми беше поентата. Сите ние знаеме жени кои инспирираат, дали е мајката, или бабата, тетката, комшиката... поентата ми беше да споделиме најразлични животни приказни кои инспирираат и влеваат позитивна енергија. Можеби грешно почнав, требаше да ја чувам Ранија за подоцна, user posted image

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Жени/Мајки кои инспирираат
28.1.2012 9:38:32   
SkCura77
Ме инспирира една тетка на ММ. Има три сина и сопруг јавна личност, а таа самата работи како директорка на голема фирма. Кога и да се видиме, таа секогаш е посветена мајка и жена, голема домаќинка, приземна и нормална, зрачи од љубов, а умот и бизнис идеите си ги штеди за работното место. Сама 4 мажи ги пере, им готви, чисти за нив и нормално дека малку ќе подвикне кога ќе види дека пак станот е лом. Ама со 4 мажи дома не може се да е под ред.user posted image  

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 11
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?