|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Кој е вашиот утрински ритуал?
9.1.2012 18:09:24   
lilicka
Мижејки одам во кујнаuser posted image и си правам кафее ГОЛЕМО И ЈАКО.....да отворам очи па после се знаее......user posted image

(Одговор на членот zapce)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Кој е вашиот утрински ритуал?
11.1.2012 20:00:11   
Џесика
Кога сум на работа само се средувам, шминкам, ако имам време пијам кафе. Кога сум дома прво го облекувам Борјан, па одиме да се миеме, па средувам кревети, алишта, му давам да јаде а во меѓувреме си правам кафе и уклучувам одма пц user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Кој е вашиот утрински ритуал?
15.1.2012 10:01:25   
Snow Queen
алармот ѕвони-прва помисла лелеее неее ми се спие
зимање телефон му се јавувам на дечко ми да го чујам
станување, гледасње низ прозор (студирање на времето) user posted image
зимање облека правац kupatilo moje milo, облакање, миење...
матење нес-најубаво кафенце
и потоа тргнуваат обврскитеее

_____________________________

07.04.2006........до ден денес со саканиот сме лудо вљубени

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Кој е вашиот утрински ритуал?
16.1.2012 18:29:55   
Snowhite RR
Ај да го кажам утринскиот ритуал за овие 10тина дена. М беше настинат и не оди во градинка, а јас одам втора смена. Стануваме, му облекувам пантовки и јакна подебела, прво му давам капсула Имунобор, го палам огнот, па ставам млеко да се топли да направиме чоколино, додека се топли се преслекувам, откако ќе се стопли ставам вода за кафе, пуштаме цртани, јади чоколино, па го почекувам дали ќе се покака (обично после јадење кака), во меѓувреме го местам креветот, мијам ваганчето и чашата во која топлам млеко, правам кафе, па го преслекувам него, го пијам кафето, поручувам. Потоа додека дојди време за на работа или чистиме, метиме со правосмукалка, бришиме прашина, па правиме ручек, па мијам коса, се фенирам или ако сето ова е направено тогаш си играме нешто, гледаме цртани, пуштаме песнички, пееме, редиме слагалици, јадиме јаболко или мандарини или некое друго овошје.


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Snow Queen)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Кој е вашиот утрински ритуал?
16.1.2012 18:55:39   
miana
Mojot utrinski ritual..Stanuvam,ja presoblekuvam bebuskata,i davam da cica,ja legnuvam da spie,se mijam,pesoblekuvam,pustam mreme za vasina za perenje,gi diplam prethodno isusenite alista od susara,peglam bebeskite raboti,sreduvam vo dnevna i kujna i doaga vreme za naredno cicanje i presoblakanje..Sekoe utro e taka,edinstveno koga i drugata kerkicka e bolna i e doma namesto vo gradinka pa stanuvam i posle cicanjeto na bebuska nejze ja sreduvam i davam da jade poa prodolzuvam so obvrskite...

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Кој е вашиот утрински ритуал?
16.1.2012 22:06:28   
Bogdancanka
mi zvoni alarmot vo 6h stanuvam stavam kafe da mi se vari jas za toa vreme se razvrtuvam dodeka da se svestam,odam se mijam pijam kafe dodeka go pijam kafeto si slusam muzika na tv abre muzikalna sum uste rano ranouser posted image user posted image user posted image go dodeka go pijam kafeto i se podgotvuvam i mi zvoni uste eden alarm za izleguvanje,izleguvam i odam na rabota mislam trcam nadoluuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Кој е вашиот утрински ритуал?
24.2.2012 3:12:47   
Goddess*
varam kafe i klapnuvam na internet... taka se rasonuvamuser posted image ..a ako mi se poremeti po ovoj redosled,denot mi e naopackiuser posted image user posted image

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Кој е вашиот утрински ритуал?
24.2.2012 10:17:40   
JovanaJ
Pojadok i kafe zadolzitelno...sekogas duri i pred da odam na rabota. user posted image

_____________________________

You can never make the same mistake twice, the second time you make it it''s no longer a mistake, it''s a choice!

(Одговор на членот Goddess*)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Кој е вашиот утрински ритуал?
24.2.2012 11:13:29   
Andriance
Bidejki uste go pijam cajot za doilki...prvo si pravam za mene caj a za user posted image sokce ( odkako kje se razbudime se gushkame edno pola saat i pominalo vreme posle doenjeto)...e posle doagja net..pa ako ima nekoja serija sto sum ja snimila od prethodniot den..i se spremame za setnja

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Кој е вашиот утрински ритуал?
13.12.2013 9:34:43   
AneLav RR
Стануваме окулу 7- 7:30, покасно би било празникuser posted image Јас ги пресоблекувам децата и му тропам на мм на ѕидот(добар будилник сме му) Тој се мие па зема едно дете се симнуваат долу, јас со другото се симнувам. Тој им прави млеко и седи со нив, а јас повторно се качувам горе местам кревети, спростирам алишта ако има отварам соби да се лувтираат. ММ прави кафе и некакви житарки со млеко. Јас слегувам долу и пијам кафе и јадам житарки на компјутер( тука ми е и сервирано кафето и житарките)и гледам што има на РР и на ФБ, а потоа започнувам турбо со останатите обрски. (ама сум дретална во описиве бреее)user posted image

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Кој е вашиот утрински ритуал?
13.12.2013 9:50:20   
niki
pa porano mi bese ritual utrinskoto kafe ama go bataliv, a i da ne go batalev ke nemav vreme za toa
stanuvam i pocnuvam so podgotovkite na deteto za vo skolo, pa koga ke se vratam mijam sadovi i sobiram se sto sme ostavile zad nas
i tek posle ke sednam ili na komp ili pred Tv ako nemam drugi obvrski, ako imam furam
nemam ritual ni vo tekot na denot, se e spontano i ako se ima vremeuser posted image

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Кој е вашиот утрински ритуал?
13.12.2013 11:51:45   
rina13
Немам никави ритуали, повторувачки активности не преферирам монолитно ми е да се држам нон стоп до исти правила. Секој ден станувам во различно време, некогаш пијам некогаш не пијам кафе. Некои утра сум нерасположена некогаш мислам светот е мојuser posted image

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Кој е вашиот утрински ритуал?
13.12.2013 11:57:31   
Bethany

ИЗВОРНА ПОРАКА: rina13 RR

Немам никави ритуали, повторувачки активности не преферирам монолитно ми е да се држам нон стоп до исти правила.


Млада си Рина изгледа, така и јас бев пред десетина години user posted image
Ама како одам во годините (ама не дека сум стара), се повеќе се држам за ритуалите, флексибилноста слабо, само кога мора, а ритуали ми создаваат чувство на сигурност и задоволеност, ова тука подразбирам првото утринско кафенце на раат попиено user posted image
Други ритуали ми се наметнати од син ми, станување во отприлика исто време, пресоблекување, и така натаму...

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Кој е вашиот утрински ритуал?
13.12.2013 20:48:23   
bucko mal
Sega uzivam vo mojot utrinski ritual,kafe i kompjuteruser posted image
Koga bebusov ke mi go poremeti ovoj ritual denot mi ide naopakuuser posted image

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Кој е вашиот утрински ритуал?
13.12.2013 21:42:43   
Defne90 RR
Nemam nekoj poseben utrinski ritual sekoj den mi e razlicen pa i ritualite mi se takvi.Obicno obozavam da si pospijam samo toj ritual veke dolgo vreme go primenuvam i decata gi nauciv spankovci nautro pred 10 nikogas ne se stanati.Ako stanam porano si varam kafe na terasa si palam cigara i si uzivam taka na svez vozduh.A posto veke zastude a nasabalje e studeno za na terasa preferiram da si go pijam pred kompjuter.No najcesto stanuvam zaedno so decata pa pijam podocna kafe so nekoja sosetka.

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Кој е вашиот утрински ритуал?
13.12.2013 22:27:49   
kapina
Stanuvam I se spremam za na rabota ppsto rabotnoto vreme mi pocnuva od 7 casot kafe ne pijam nasabajle posto koga stanuvam pijam eutirox I nemam vreme za kafe stanuvam ja krevam postelninata g se oblekuvam I trgnuvam na rabota vo nedela obozavam da se izlezuvam do10casot ako ne sum na rabotaposto ponekogas rabotam I vo nedela

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Кој е вашиот утрински ритуал?
13.12.2013 22:33:03   
ivoni4ka
stanuvam vo 7 i vednas trk vo kujna za edno golemo i jako user posted image , duri se ladi kafeto go spremam ranceto na kerka mi za vo gradinka, odam vo wc se sreduvam, oblekuvam i uzivam vo kafeto i duri go ispijam malata stanala, ja sreduvam nea ja oblekuvam i pola cas se moleme da go obleceme paltoto i cizmite bidejki ne saka da se oblece ( znae deka ke ode vo gradinka). se vrakam mijam sadovi , rascistuvam niz doma, pojaduvam i odam na teren, se vrakam od tamu vo 14 casot pijam uste edno kafe i sedam na fb i rr , pravam rucek i vo 15 casot odam po kerkata vo gradinka, pa go cekame tato na prozor vo 17 casot da dojde, pa rucame i uzivame vo nasata mala familija. vo 21 casot malata zaspiva, a so mm naizmenicno se mene pred pc i potoa legnuvame.


lele ova moeto izleze dneven raspored , a ne utrinski riual user posted image

_____________________________



(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Кој е вашиот утрински ритуал?
15.12.2013 22:28:57   
Палешка РР
Нов ритуал имам....кафе + цигара. Просто уживам и кулирам user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот ivoni4ka)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Кој е вашиот утрински ритуал?
16.12.2013 9:23:07   
AneLav RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: rina13 RR

Немам никави ритуали, повторувачки активности не преферирам монолитно ми е да се држам нон стоп до исти правила. Секој ден станувам во различно време, некогаш пијам некогаш не пијам кафе. Некои утра сум нерасположена некогаш мислам светот е мојuser posted image


Рина верувај ми дека ќе имаш, затоа што кога имаш деца ако не правиш исти повторувачки работи секој ден ќе се спобудалиш. Знам и мене ми е монотоно едно те исто секој ден само ако не е така заради децата хаос ќе настане.

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 44
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?