|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Зошто жените лажат?
21.9.2009 1:07:23   
Еца
Еве една многу едукативна приказна со наслов зошто жените лажат.

Еден ден, додека една шивачка шиела, седејќи покрај една река, нејзиниот напрсток паднал во реката. Таа почнала да плаче, кога од водата се појавило едно суштество и ја прашало: „Драго мое дете, зошто плачеш?“. Шивачката му објаснила дека напрстокот и паднал во водата, а дека и бил многу потребен затоа што така му помагала на својот маж да заработат за опстанок. Водното суштество се нурнало во водата и извадило златен напрсток со сафири.
- „Ова ли е твојот напрсток?“ - ја прашало суштеството.
- „Не.“ - одговорила шивачката.
Тоа уште еднаш се нурнало во  реката, но овојпат извадило златен напрсток со рубини. Шивачката уште еднаш одговорила дека тоа не е нејзиниот напрсток.
Третиот пат, суштеството извадило кожен напрсток.
- „Ова ли е твојот напрсток?“ - прашало.
- „Да.“ - рекла таа.
Суштеството било многу задоволно од искреноста на шивачката и и ги дало сите три напрстоци. Таа среќна си отишла дома.

Неколку години подоцна, таа се шетала со својот маж покрај брегот на реката, кога нејзиниот маж паднал во реката и исчезнал под површината на водата. Жената повторно почнала да плаче и истото суштество се појавило и ја прашало зошто плаче.
- „Мојот маж падна во водата.“ - одговорила таа.
Суштеството нурнало во водата и го извадило Џорџ Клуни.
- „Ова ли е твојот маж?“ - прашало.
- „Да!!!“ - извикала шивачката.
Суштеството било многу луто.
- „Ти излажа. Не ја кажа вистината!“
Шивачката одговорила:
- „Те молам прости ми! Дојде до недоразбирање. Ако кажев не за Џорџ Клуни, ти ќе го извадеше Бред Пит. Ако кажев не и за него, ти ќе го извадеше маж ми. Кога ќе кажев да за него, ти ќе ми ги дадеше сите тројца. Но јас не се чувствувам баш најдобро и нема да можам да се грижам за сите тројца, па затоа реков да за Џорџ Клуни.“
Така суштеството и дозволило да го задржи Џорџ Клуни.

Поентата на приказната е: Секогаш кога жената лаже, тоа е од добри и чесни причини и од најдобар интерес за сите други.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Па според вас зошто жените лажат?user posted image


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Зошто жените лажат?
21.9.2009 9:23:15   
Палешка РР
Oд добри и чесни причини и од најдобар интерес за сите други. user posted image
Стварно мислам така !!!user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Зошто жените лажат?
21.9.2009 9:43:18   
niki
Mnogu ubava i interesna prikazna.
I bidejki sum zena i gorda sto sum zena nemozam da sporam so zaklucokot pa ke se slozam deka lazeme samo od dobri i cesni pricini i vo interes na site drugi.
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Зошто жените лажат?
21.9.2009 16:20:59   
Еца
Ееее а некогаш кога ќе се родело женско жалелеuser posted image Јас сум многу среќна што имам две ќеркиuser posted image

< Поракaта ја уредил Elena -- 21.9.2009 16:21:24 >


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Зошто жените лажат?
21.9.2009 16:54:01   
nadica
за се мора да има добра причина за доброто на сите други затоа лажат жените и од никоја друга причина user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Зошто жените лажат?
21.9.2009 20:07:24   
mis.
Приказната баш го отсликува женскиот карактер.
Баж би сакала машко размислување за приказната и за темава.Боцко јави се.user posted image

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Зошто жените лажат?
21.9.2009 21:56:28   
jana
user posted image Bravo za ova, nema sto ziva vistinauser posted image

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Зошто жените лажат?
22.9.2009 10:50:28   
big_mama817
se slozuvam so site gore napisani postovi user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот jana)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Зошто жените лажат?
22.9.2009 10:53:51   
profesorica
хехе интересна приказна, се сложувам дека лажеме за чесни причини.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Зошто жените лажат?
23.9.2009 0:55:36   
Боцко
еве ме и мене.
значи, приказната е супер. мислам дека е потполно реална. жените навистина лажат од благородни прични. знам, затоа што и јас понекогаш лажам од исти побуди. ќе да имам некој женски ген вишок. генерално, без да навлегуваме во детали. исклучоци имало и ќе има.

_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Зошто жените лажат?
23.9.2009 1:04:27   
Jasna
Prikaznata e super i se slozuvam deka nie zenite koga lazeme ima dobra pricina za toa.E sega dobro de se slucuva i onaka da podlazneme ama toa pak mislam deka e kako vrodeno kaj site bez razlika maz zenauser posted image

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Зошто жените лажат?
23.9.2009 1:23:35   
tince
не лажеме за џабе ама маживе навистина некогас за глупости ке излажат а ние тоа го правиме за да не ги повредиме чувствата на другите

(Одговор на членот Jasna)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Зошто жените лажат?
17.3.2010 22:44:34   
mother 29
па како и сите живи луге...да си ја спасат кожичката и газотuser posted image user posted image

< Поракaта ја уредил mother 29 -- 17.3.2010 22:57:06 >

(Одговор на членот tince)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Зошто жените лажат?
17.3.2010 22:47:23   
Adrijana
Pa vo genite ni e, ama i mazite lazat, site sme lazgovciuser posted image user posted image user posted image

_____________________________



(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Зошто жените лажат?
17.3.2010 22:48:41   
baby mama
Не лажат, само не ја кажуваат вистината user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Зошто жените лажат?
17.3.2010 22:49:42   
delfinka
PA ponekogas e podobro da se izlaze slatko ili da se premolci za nekoja rabota
postojat raboti koi mazite bas i ne se radosni da gi cujat a uste pomalce da gi prifatat


_____________________________

sekoj e blagosloven ako veruva vo boga

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Зошто жените лажат?
17.3.2010 22:59:18   
druze
Да да од чесни и добри причини се сложувамuser posted image
Па јас мислам никој без причина не лажеuser posted image
убаво беше кажано тоа сите лажима најверојатно кога е многу густо да си ја спасиме кожичкатаuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот delfinka)
Непосредна врска до пораките: 17
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?