|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Двопек
10.9.2009 12:24:34   
profesorica
Дали на вашите деца им давате двопек да го грицкаат?Ние му дававме мелен нели со јогурт и во овочни кашички ама еве деновиве свекрва ми му даваат да си грицка а мене ми е страв да не се задави ако гризне големо парче!Бидејќи сепак не е мек како смоката и не се топи во уста толку лесно.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Двопек
10.9.2009 12:25:59   
mami
колку заби има Дамјан? ич да не се замараш за тоа..па тоа е леб и се топи, плус веќе со 4 запчиња се како машина за мелење месо, можат се да прегризат и сомелат..не се секирај, двопекот не е опасен

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Двопек
10.9.2009 12:27:01   
profesorica
Има 8 заби.Јас сум миле паника!user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Двопек
10.9.2009 12:28:40   
mami
и се секираш за двопек? мојон шета со цела векна леб низ дома и си грицка колку сака и тешко на некој ако помисли да му ја земе, а не па двопек да му дадам..кога плазмата може пола да ја напика во уста и да си ја сомеле без проблем, за ништо не се секирамuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Двопек
10.9.2009 12:30:47   
mother 29
lelel profesorica ...pa toj so tolku zabi tebe ke te izede,ti pravis problem za dvopek......ti si bila beter jas...jas mislev deka panicam ama ti?


so bidna so gradinkata?odite ili?

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Двопек
10.9.2009 12:44:03   
profesorica
Да бе ептен сум паничар!user posted image user posted image user posted image
Прочитај во таа тема сега пишав за одењсето во градинка!


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Двопек
21.5.2013 21:56:36   
Mihaela 2010
M obozava dvopek,sega cesto kupuvam radi mene,onoj na zito luks sto e,i zavcera izede taka bez nisto dve parcinja,kako i se jade taka suv neznamuser posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 7
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?