|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Како успевате да му дадете лек на вашето ...
20.10.2011 11:45:48   
miana
SO zalazuvanje...Na primer ima ubav sirup i groze ...Jas i vikam deka e od ubaviot i koga ke go goltne veke  i e kasno da se buni..Imav kupeno ribino maslo so aroma na cokolado i edvaj so trista maki i go davav i vidov deka nemozam veke na sila i i kupiv vitaminski saravita ( i toj ne go obozava) ama koga ke rece deka ne saka i vikam deka ke i dadam od grozniot i sirota mora da pie od ovoj..Taka i sega so antibiotikot - i vikam deka e od toj od portokal ( brufenot) i on ake otvori usta - jas stavam augmentin i veke pominalo user posted image Acerolata ja obozava - nemame problem..Sega sakam da i kupam bilo kakvo ribino maslo sto nema aroma na ribino maslo..Sakam da se obidam so onie malite zrnca i da i gi davam so voda da gi pie,moze taka polesno ke vnesuva..

(Одговор на членот 27mama)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Како успевате да му дадете лек на вашето ...
20.10.2011 12:05:20   
kikicka
da ne ja podrecam super e koga stanuva bor za sirupce.prviot pat sekogas i e cudno no posle si go pie znae deka i sleduva.obicno posle pojadok ona zanesena vo tv jas i davam da jadi i na poslednata lazicka ne gleda sto stavam i ke i ja piknam i gotovoo se mrshte ali nema nazad. ova omega3,6,9 sto go pie sega e mng gadno bash vkus na ribaa ali odma i davam vodicka da ne i se zgadi.isto i za noseto ne mi se buni koga i stavam sprej za nos,duri cekaa

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Како успевате да му дадете лек на вашето ...
20.10.2011 14:01:35   
dostickage
sirupi,vitamini,sprejovi za nos,kapki i sve ostalo so se vika strano telo davame iskljucivo uz pomoci trikove i crne magije user posted image user posted image user posted image
ovaa fora ja imase drugarka mi edno vreme koa ke resese nekoja teska zadaca po matematikauser posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Како успевате да му дадете лек на вашето ...
20.10.2011 17:39:17   
kikicka
off me nasmea po tolku placenjeuser posted image uste si se smeam

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Како успевате да му дадете лек на вашето ...
13.1.2012 12:37:50   
vezilka RR
Их, абе ова било тешка работа. На Никола прв пат му даваме сирупче вчера, малку сме настинати и беше хорор филм. Никако да отвори уста, пола сируп ни го испобутка, се напраивме лом. Исто и сабајлево..не знам како ќе го допиеме, не знам како мајка ми ќе се снајде попладнево. Ако не да и кажам со шприц да проба оти со лажиче нема шанси сама..мора некој да го држи, ние вчера двајца едвај успеавме. А баш мислев дека нема да праи проблем со лажиче оти тој кога ќе види лажиче сам си отвора уста. Ама штом го вкуси почна претставата. Исто претстава имаме (да напоменам, многу гласна претстава, за да можат и комшиите да чујат) и капки за нос кога треба да ставиме, па дури и температура да измериме.

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Како успевате да му дадете лек на вашето ...
13.1.2012 20:17:53   
Snowhite RR
Ако одбива најлесно е со шприц да се дава сируп
М сега па сам сака, дури и кога не треба го зема сирупот и лажиче и ми вели сируп пиеме, или откако ќе му дадам ми вика убо е мамо, а понекогаш уште сакам ми вика


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Како успевате да му дадете лек на вашето ...
13.1.2012 22:17:44   
Maca25
А ај нека ми каже некој како успева да му прсне спрејче на дете во уста?!? Н. кога ќе го види затвара уста и не дава да и прснам.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Како успевате да му дадете лек на вашето ...
14.1.2012 16:16:20   
AnnaMolly RR
Јас вака успеав, а сега Филип сам бара да му прскам во уста спреј (прополис).

Прво го зедов јас спрејот и си прснав во уста, па реков „Леле колку е убаво!“ и пак си прснав, па пак го реков истото. После и на мм му прснав, па и тој го рече истото. И Филип сам побара да му прснам. Му прснав и тој рече „убаво“. И кога ќе види сега дека треба прополис да прскаме во уста, многу се радува.

Или оваа стратегија. Сега Филип ако му кажам дека нешто не смее да прави, тој за инает го прави тоа. Кога не сака да пие сируп (а ова е многу ретко, инаку обожава да пие се од шприц), му викам „Немој да си го испил сирупов! Само ако си го испил!“ И веднаш отвара уста да го испие за инает. Оваа „обратна психологија“ и за други работи ми успева.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Како успевате да му дадете лек на вашето ...
14.1.2012 19:30:56   
mamamoni
немаме проблеми со сирупи и капки за нос, седнува кај тато во скут и прво пробува мама , па тато,па Софи user posted image

_____________________________

Daughters are another version of yourself, but only better !

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Како успевате да му дадете лек на вашето ...
16.1.2012 10:26:07   
vezilka RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka

Их, абе ова било тешка работа. На Никола прв пат му даваме сирупче вчера, малку сме настинати и беше хорор филм. Никако да отвори уста, пола сируп ни го испобутка, се напраивме лом. Исто и сабајлево..не знам како ќе го допиеме, не знам како мајка ми ќе се снајде попладнево. Ако не да и кажам со шприц да проба оти со лажиче нема шанси сама..мора некој да го држи, ние вчера двајца едвај успеавме. А баш мислев дека нема да праи проблем со лажиче оти тој кога ќе види лажиче сам си отвора уста. Ама штом го вкуси почна претставата. Исто претстава имаме (да напоменам, многу гласна претстава, за да можат и комшиите да чујат) и капки за нос кога треба да ставиме, па дури и температура да измериме.


..најдовме некоја стратегија..сеуште го држиме за раце и нозе да не прета, ама му ги пееме омилените песнички и тој се смее а ние бутаме ситупот во уста user posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Како успевате да му дадете лек на вашето ...
16.1.2012 13:42:47   
Pepelaska *
го лажам со шишето демек да пие и ќе му ја пикнам лажичкатаuser posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Како успевате да му дадете лек на вашето ...
16.1.2012 14:37:38   
bocence
demek ima vkus na portokal ili jagotka(posto mnogu jade mnogu portokal, ajagodi ne jade a pie sok od jagodiuser posted image )sto nekoi sirupi stvarno imaat takov vkus  a tie gorclivite isto i dodeka oseti kasno mu euser posted image taka pravam za golemoto (4 god) a na pomaloto da cuknam od drvouser posted image seuste ne sme mu davale

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Како успевате да му дадете лек на вашето ...
11.11.2013 0:02:36   
Snowhite RR
Леле со М воопшто немам мака на оваа тема, сам ми го носи сирупот, ама со Ј мака мачам, само што ќе ме види и врти глава и го плука, пола в уста пола надвор, дури и за Д3 капките едвај ги пие. Не знам како ќе давам цел месец Легофер дај кажете некоја финта. Работата е што е мала и не можам никако да ја залажам не разбира и морам со сила

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот bocence)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Како успевате да му дадете лек на вашето ...
11.11.2013 8:44:55   
sandriana RR
Ако веќе мораш да даваш сируп, обиди се со шприц, така има најмала веројатност дека ќе го исплука.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Како успевате да му дадете лек на вашето ...
11.11.2013 8:54:09   
deluxe

ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite RR

Леле со М воопшто немам мака на оваа тема, сам ми го носи сирупот, ама со Ј мака мачам, само што ќе ме види и врти глава и го плука, пола в уста пола надвор, дури и за Д3 капките едвај ги пие. Не знам како ќе давам цел месец Легофер дај кажете некоја финта. Работата е што е мала и не можам никако да ја залажам не разбира и морам со сила



Сноу јас вака правам кога треба да дадам сируп.Земам со шприц онолку колку што треба без да ме види.Го земам в раце и му ја нудам цуцлата,го навалувам малку на назад,и кога ќе ја види цуцлата лажалка ја отвара устата,тогаш набрзина му вбризгувам со шприцот ,и му ја ставам цуцлатаuser posted image И толкуuser posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Како успевате да му дадете лек на вашето ...
12.11.2013 23:08:17   
Snowhite RR
So spric davam a taa ne cuca cucla i ja otvoram ustata ama taa pluka i poveke odi na ligavce otkolku v usta

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Како успевате да му дадете лек на вашето ...
14.11.2013 22:40:23   
Snowhite RR
Денеска уште еден сируп ни пишаа, на 8 саати, тешко мене, тешко нејзеuser posted image и ноќе ќе треба да ја станувам да пие

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Како успевате да му дадете лек на вашето ...
14.11.2013 22:50:42   
mommy_angels RR
Сноу и јас давам со шприц ама малку и го задржувам главчето на нагоре дури голтне
Уф ова сирупите и кај нас се церемонии,само со витамините немам проблем,си ги голта со мерак па дури и ми вика ''ош''
Да преведам user posted image user posted image user posted image тоа и е уште

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Како успевате да му дадете лек на вашето ...
8.12.2013 15:36:58   
Mihaela 2010
maka sme imale samo koga treba preku nokj da ja budam pa e sonliva i se spie,i mi place ne saka da go ispie,obicno so spric i davam,ama nemame nekoi posebni problemi okolu lekcinjata,ova sto e za imunitet sama si bara i i e ubavo,duri vika daj mi uste

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 44
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?