|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Пријател-гребатор!
24.6.2011 12:18:18   
AnnaMolly RR
Една моја пријателка е невиден гребатор! Никогаш нема цигари, секогаш се гребе.
Позајмува облека и не ја враќа со месеци, позајмува пари и „заборава“ да ги врати...
Ова ужасно ме нервира и во последно време избегнувам контакт со нејзе.

Имате ли вакви пријатели?


_____________________________

Live and let live
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Пријател-гребатор!
24.6.2011 12:23:28   
kapina
jas imam takvi prijateli no gi izbegnuvam doagaat samo koga imat potreba od nesto i ne vrakaat nazad nisto ako ne odam da si go pobaram i gi drzam veke na distanca 

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Пријател-гребатор!
24.6.2011 12:26:04   
Maca25
немам такви пријатели!

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Пријател-гребатор!
24.6.2011 13:13:41   
mila mama
Fala mu na Boga nemam takvi prijateli! Ako i voopsto moze da se narecat prijateli!

_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Пријател-гребатор!
24.6.2011 13:22:01   
blond
Ох имам такви ама се трудам да ги оддалечам од мене.
Имав една кога и да и притребаа пари само ќе се јавеше да се видиме и ајде излегувавме на кафе и оп ќе ми побара. Ама научив да и кажам не user posted image

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Пријател-гребатор!
24.6.2011 13:24:23   
Tanjat7880
Iskreno vakvi prijateli ne me opkruzuvaat i bash sum srekjna poradi toa!

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Пријател-гребатор!
24.6.2011 13:43:14   
Bogdancanka
se naoga po nekoj taka narecen prijatel grebator ali se trudam da se odalecam od niv i sto i da mi pobaraat im kazuvam deka nemam,zosto koga veke gi znam kakvi se ako gi usluzam ednas posle raat ke nemam od niv...taka zaglaviv ednas so edna moja prijatelka se nesto daj a na kraj ne mi vrajka e poveke nema...

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Пријател-гребатор!
24.6.2011 13:51:10   
miana
Pa imam ama ne do tolku grebatori :)

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Пријател-гребатор!
24.6.2011 14:24:48   
humana
Imam samo edna takva prijatelka sto gleda sve da te iskoristi i da ti zeme ako nema koris od tebe ne se javuva,ama pocnav i jas kako nea da ja vikam samo koga mi treba ili i da ne mi treba ke najdam nesto da mi zatreba i samata me otkaciuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Пријател-гребатор!
24.6.2011 16:13:09   
Viktori
Имате ли вакви пријатели?


Немаме. user posted image
И да имам кратко ќе трае пријателството. user posted image (галичанка по татко - алергија на гребатори user posted image )


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот humana)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Пријател-гребатор!
24.6.2011 23:10:46   
Тања РР
Многу ме нервираат такви личности и за жал имам една таква во моето секојдневие. Секогаш забушава кога треба да се плати такси, пијачките на излегување,  а и се случува и да „заборави “ да го плати својот дел од нечиј подарок иако се потпишала на картичката.  Облека што сум и позајмила секогаш сама си ја барам да ми ја врати....user posted image

_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Пријател-гребатор!
26.6.2011 11:37:17   
Martins mom
Имав, ама веќе немам...и многу сум посреќна откако се отарасив од неа!!!

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Пријател-гребатор!
22.7.2011 14:41:04   
vesna1
I jas imam edna prijatelka grebatorka i neznam kako da ja otkacam. Zamislete ideme na odmor zaedno, znaci nie sme familija so deca, i oni familija so dete i uplativme vo hotel ama polupansion. I gospogata uste od doma mi vika jas nisto ne nosam, ti ke nosis li tenderce, plinsko, i dr za decata. Jas i vikam ke nosam posto imam malo dete i ke treba supicki da mu pravam i kasi, a ona mene pa jas ke pozajmuvam od tebe da ne nosam. I jas i vikam zemi si, bidejki mene mi treba i tenderceto, i plinskoto pa nema da mozam da ti gi pozajmam. I zamisli trgame i ona bezobrazna pak nisto ne ponela i sekoj den bese daj mi lazicka, daj mi plinsko, daj da svaram supa, makaroni. Tolku me iznervira strasno. Trebase da bidam bezobrazna ida i kazam nemoze.user posted image

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Пријател-гребатор!
22.7.2011 14:49:08   
Bibe 14
Sum imala porano, no sega gi izbegnuvam.
Imav prijatelka koja koga izleguvavme so drustvo (posebno ako imase maski vo drustvoto) segogas izbegnuvase da si ja plati pijackata. Sekogas izgovorite bea " Lele, si gi zaboraviv parite vo drugite farmerki, lele nemam bisto sitno vo mene, ili imam samo karticka" , a treba da plati edna pijacka koja ja ligavi cela vecer. I na kraj se razbira nekoj od maskite ke platese i pak ke bese po nejzino. Abe uzasuser posted image

_____________________________

THE SKY IS THE LIMIT!

(Одговор на членот vesna1)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Пријател-гребатор!
22.7.2011 14:58:25   
kapina
jas taka zagaziv za majot so edni takvi nevideni grebatori se dogovorivme so niv zaedno da slavime maj i nie so mm si spremavme se od doma sto ni e potrebno a koga otidovme kaj tie sto trebase da slavime zaedno maj oni nisto ne zemale ne kupile nitu meso, nitu sok nitu desert nisto neznam kako ne im bese sram da ne zemat nisto go naterale mm da kupe se a oni na gotovo sramota nevidena i jas nemozev da izdrzam i im kazav vo oci oti dogodina nema sansi da slavim e so niv maj zaedno rabotat so mm i na rabotata mu go kazale toa sto i sto da zeme grebatori nevideni

(Одговор на членот vesna1)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Пријател-гребатор!
22.7.2011 15:41:30   
kuklica
NEMAMMMMMuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Пријател-гребатор!
23.7.2011 12:55:31   
*miki mami*
Na vremeto imav ali ja otkaciv nemozam da smislam vakvi podmolni i prozirni licnosti...user posted image user posted image

(Одговор на членот kuklica)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Пријател-гребатор!
24.7.2011 16:19:47   
arh_diz
Sum nemala, nemam nitu pak sakam da imam user posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот *miki mami*)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Пријател-гребатор!
27.12.2011 0:43:41   
SkCura77
Имаше еден таков во мојот живот и добро е што го нема веќе... Не сакам јас да го казнам, знам дека други многу поважни ќе му пресудат поради ситничавоста и гребаторството во неговата душа и дека на крај ќе остане без ништо.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Пријател-гребатор!
27.12.2011 15:18:54   
Winit
Da sum imala. Ama so tek na vreme isceznale a ne se pojavile veke novi user posted image

(Одговор на членот SkCura77)
Непосредна врска до пораките: 20
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?