|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Поклон за пензионирање
29.5.2011 23:50:57   
Axel
Драги рингерајки, ке ве замолам за помош за идеја за поклон за пензионирање. Имено мојата драга шефица се пензионираше, па сакам да и дадам нешто за поклон по тој повод, да и се заблагодарам за се што ме научи. Помислив на парфем ама нешто не ми фаќа око, затоа што сакам да биде нешто потрајно што ќе и остане за спомен. Жената има околу 65 години. Што би ми препорачале, дајте идеја?
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Поклон за пензионирање
30.5.2011 8:07:06   
anedespo
Kaj nas vo firma na site im davame saati. 

(Одговор на членот Axel)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Поклон за пензионирање
30.5.2011 9:12:09   
Maca25
Јас на татко ми му купив саат кога се пензионираше, а тој од работа доби уметничка слика. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот anedespo)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Поклон за пензионирање
31.5.2011 9:51:19   
topce
ташна, новчаник, несесер(кожен)

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Поклон за пензионирање
31.5.2011 10:38:11   
skorpijana
moze prirodno cveke vo saksija ako saka cvekinja ili fuldzani toa mu donesoa na svekormi koga se penzionirase a nie so mm mu kupivme sise za rakija so cesmicka
moze i nekoj ukras lamba ili vazna

_____________________________

zivej go sekoj dena kako posleden

(Одговор на членот topce)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Поклон за пензионирање
7.6.2011 23:30:58   
temjana
ние на свекор ми планираме да му купиме дигитална рамка за слики. пошто на глава ни се качи со сликите од веридбата не сме му направиле ниту една. е сега ке му ја наполниме со милион слики и од нас и од внукот од керка му и нема да не малтретира еден одреден периодuser posted image

(Одговор на членот skorpijana)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Поклон за пензионирање
8.6.2011 9:21:16   
penelopa
ИЗВОРНА ПОРАКА: temjana

ние на свекор ми планираме да му купиме дигитална рамка за слики. пошто на глава ни се качи со сликите од веридбата не сме му направиле ниту една. е сега ке му ја наполниме со милион слики и од нас и од внукот од керка му и нема да не малтретира еден одреден периодuser posted image


Баш убава идеја за поклон воопшто. Ние си купивме пред некое време абе милина слики ти се вратат а и спомени богамиuser posted image


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Поклон за пензионирање
25.6.2011 17:18:11   
Natuska85
Јас на татко ми за пензионирањето му купив сет отварачи за вино во убава дрвена кутија и убаво вино афкорсuser posted image .Еве вакво нешто


user posted image


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Поклон за пензионирање
25.6.2011 22:58:41   
Тања РР
ИЗВОРНА ПОРАКА: temjana

ние на свекор ми планираме да му купиме дигитална рамка за слики. пошто на глава ни се качи со сликите од веридбата не сме му направиле ниту една. е сега ке му ја наполниме со милион слики и од нас и од внукот од керка му и нема да не малтретира еден одреден периодuser posted image


Ние на кумот му купивме дигитална рамка за роденденот на ќерка ми но добра е идејата иста таква да му купиме и на свекор ми кој е пред пензионирање.

_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Поклон за пензионирање
13.12.2011 8:40:09   
andronika
ние на свекор ми планираме да му купиме дигитална рамка за слики. пошто на глава ни се качи со сликите од веридбата не сме му направиле ниту една. е сега ке му ја наполниме со милион слики и од нас и од внукот од керка му и нема да не малтретира еден одреден период




Kako izgleda taa digitalna ramka, i kade moze da se najde? Mislam deka ke bide idealen zaednicki poklon za moite roditeli, bidejki dvajcata si zaminuvaat vo penzija ovoj mesec. Ako imate nekoj drug predlog za zaednicki polklon, slobodno iznesete go, otvorena sum za sugestii

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Поклон за пензионирање
13.12.2011 9:15:04   
temjana
дигиталните рамки ги има речиси во сите продавници за компјутерска опрема. Ги има во различни димензии, фирми, а од тоа зависи и цената. Ние му земавме самсунг бела рамка е сега не ми текнува на димензијата а ја купивме од Канада и не чинеше мислам 60 долари. Овде ако добро се сеќавам цените се од 50евра па нагоре но сигурно се наоѓаат и поевтини треба само да прошеташ. А инаку според мене е идеален подарок собира зависи нели од меморијата но нашава собира околу 1000 фотографија во најдобра резолуција, што ќе рече со послаба резолуција ако се може и до кај 3-4000, ти требаат 2 дена дур ги разгледаш т.е дур се свртат ситеuser posted image Старциве беа воодушевени од подарокот нон стоп имаат по некоја различна фотка во рамката и никако да им се заситат од гледањеuser posted image

(Одговор на членот andronika)
Непосредна врска до пораките: 11
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?