|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: гризење и кубење
15.8.2011 17:31:29   
Snowhite RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite RR

И Михаил исто си ја чука главата од ѕид или од столица, ама дедо му е крив за тоа, уште како мал, дојди да се буниме му велеше и после тој со се и сешто се буцашеuser posted image
А исто така и ме куби за коса и ме мава, а тоа тој го смета како галење, никако не можам да го научам да гали и не само мене и другите ги куби посебно девојчина ако начека со подолга коса тешко нив. Не знам стварно како да го одвикнам од овие работиuser posted image


Се уште нема промени на ова поле кај нас, сега додуша се поднаучи по малку да гали, ама треба да го потсетам јас, да му речам гали го/ја, и тогаш гали и вика „ооо“, ама ако се заинати со некое дете за играчка е тогаш или турка или куби за коса. Почнаа децава да го избегнуваат веќеuser posted image


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: гризење и кубење
15.8.2011 17:51:13   
AnnaMolly RR
Филип тепа, кубе, гризе, штипе... Најново му е да брцка во нечие око.

Во градинка кубел девојчиња user posted image
Ама многу сака дадички и тоа од милост го прави. Тоа него му е галење на некој начин.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: гризење и кубење
15.8.2011 18:35:26   
Snowhite RR
И Михаил исто од милост куби и мава, вусшност гали. Чуден начин за искажување нежност, ама што да му правишuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: гризење и кубење
1.3.2012 14:29:49   
teoecar
Теодор никоаш не штипел, ниту пак кубел , ни себеси ниту друго дете.Арно ама, имаме внука од брат му на сопругот која има 2 години а често манифестира бес во вид на кубење и штипење, па и касање, и самоповредување, многу е нервозна, па така знае некогаш и нашиот Теодор да настрада во играта со неаuser posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 29
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?