|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   eMacedonia на eRepublic
10.1.2011 0:05:44   
Viktori
еРепублик е стратешка онлајн игра во којашто вашиот херој го искачувате од најниските слоеви па се до кремот на општеството. Можете да работите, купувате продукти, тенирате во армијата, војувате против некоја земја, да издавате електронски весници којшто ќе го читаат вашите пријтели, да основате компании, да патувате во други земји, да се зачлените во партија, да гласате на избори, да се кандидирате за конгресмен, па дури и за претседател на државата во којашто сте.

Колку поредовно ја играте толку повиоко се искачувате во ова виртуелно општество, а потребни се само 5 минути на ден. Во моментот има некаде околу 8000 активни Македонци коишто ја играат еРепублик и од вкупно 200 000 играчи од целиот свет. Создадена е еМакедонија - потребен е поголем број на активни играчи од Македонија за да ја ослободиме Егејска еМакедонија

клик и логирајте се

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.




Непосредна врска до пораките: 1
   RE: eMacedonia на eRepublic
10.1.2011 7:30:31   
Палешка РР
Му оставам вклучено на Марио. Их, тој можи и до претседател да стаса ако му се бендиса user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: eMacedonia на eRepublic
10.1.2011 19:58:54   
kiki_riki
user posted image user posted image user posted image za nasite
Pred nekoj den mi doadja edna komsika (stara zena) celata uplakana user posted image i mi vika slusna li kazaa na televizor deka nasite ja napadnale Bugarija a sakale i Grcija da ja napadnatuser posted image

_____________________________

ne pravi go na drugite ona sto ne sakas tebe da ti go pravat

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: eMacedonia на eRepublic
18.5.2011 20:24:28   
Viktori
Денес еМакедонија е нападната од еГејлада!
Мора да се одбраниме, а нормално потоа да стигнеме и до Солун!
Кој е за клик и фајт.


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот kiki_riki)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: eMacedonia на eRepublic
29.8.2011 17:25:24   
Natuska85
Девер ми ја игра играва и кога бевме во Гевгеија баш се погоди си го продаде акаунтот за 100 евра user posted image (се утепав чудејќи дека има некој што купува акаунти на игри за пари,како што им се чудам и на тие што плаќаат пари преку картица за игри). Муабетот ми беше и јас имав ќар од тоа,частеше пицаuser posted image user posted image user posted image user posted image  

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: eMacedonia на eRepublic
30.8.2011 9:42:04   
vanessa30
Soprugot moj e eden od tie  8000 makedonci sto ja igra igrava, sekoj den. Steta sto letovo gi zagubija teritoriite poradi sto mnogu od niv zaminaa na odmori. Mazmi i od Grcija (popravka Juzna Makedonija)na odmor so laptot i nivniot internet gi tepase. So nivna tikva po glavauser posted image user posted image

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: eMacedonia на eRepublic
1.12.2011 23:50:37   
Viktori

Жени, да не замарам многу многу, ама Источна и Западна Македонија се под грчка окупација!
Регистрирајте се на играва, вработете се, приклучете се на некоја паравоена формација и пишете за каква било помош!

КЛИК И САЈН АП!!!

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот vanessa30)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: eMacedonia на eRepublic
2.12.2011 11:19:59   
Natuska85
ИЗВОРНА ПОРАКА: Viktori RR


Жени, да не замарам многу многу,


Замараш Викторииииииииuser posted image user posted image user posted image user posted image .Се ежам од играваааааааааuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: eMacedonia на eRepublic
2.12.2011 19:26:19   
Viktori
Нато, ај не ми ги бркај рефералиите заради твоите брачни проблеми user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 9
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?