|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Во исчекување на нова тема
20.8.2009 15:58:27   
profesorica
Дали често кога сте на форумов сте во исчекување на нова тема и несвесно правите reload на страната?

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Во исчекување на нова тема
20.8.2009 18:47:50   
mimicka
Да сега во моментов user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Во исчекување на нова тема
21.8.2009 0:18:11   
mami
не, обично сурфам наоколу во потрага по нови темиuser posted image user posted image user posted image а ја освежувам страната кога чекам одговор на некоја од темите и кога ми е тапа на работа и едвај чекам некој овде да ми прави друштво, тогаш на секои 2 минути ја освежувамuser posted image user posted image

(Одговор на членот mimicka)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Во исчекување на нова тема
21.8.2009 0:20:53   
Боцко
еве, баш сега. стана интерсно и многу живо...

_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Во исчекување на нова тема
21.8.2009 0:23:17   
mami
хехехех...да почнам со темите за добра нок а?user posted image

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Во исчекување на нова тема
21.8.2009 0:24:13   
niki
I jas osvezuvam koga cekam odgovor, inaku i koga nema novi temi citam se sto sum propustila dodeka me nemalo i na portalot sekogas ima nesto novo da se procita.

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Во исчекување на нова тема
11.11.2009 15:59:51   
profesorica
еве сега баш беше штама, и од што ми е досадно ја освежував страницатаuser posted image user posted image user posted image

колку често вие ја освежувате страницата во исчекување на тема???


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Во исчекување на нова тема
11.1.2010 12:22:23   
profesorica
Што е она што може да ве привлече кога ќе се отвори нова тема за да оставите коментар на неа???

Дали е тоа начинот на пишувањето, членот кој ја отворил, содржината на пораката, на пр. се препознавате во текстот или....или?


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Во исчекување на нова тема
11.1.2010 12:34:04   
mother 29
темата,нормално.ако ми се виде интересна мозе и по неколку коментари да оставам во неа или да ја актуелизирам цело време!и се зависи од располозение кои теми ми се чинат за привлечни.........

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Во исчекување на нова тема
11.1.2010 12:40:36   
profesorica
добро а освен темата дали овие работи кои ги наведов сепак ви се битни????

прашувам бидејќи на некои теми има многу малку коментари во моменти кога се активни доста членови.

свесна сум дека на форумов има членови кои имаат најразлични размислувања за секоја тема а едноставно некои теми остануваат со по еден или два коментари.


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Во исчекување на нова тема
11.1.2010 12:43:19   
arh_diz
Na mene licno ne mi e bitno koj clen ja otvoril temata dokolku mi e temaata interesna i poznata davam komentar sekogas

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Во исчекување на нова тема
11.1.2010 12:45:21   
mother 29
jas ete licno ke kazam deka temite za seks ne mi lezat mnogu,so isklucok na nekoi neli,ama ne sakam da davam komentari od tipot analen,oralen seks i sl.sekoj si ima svoe mislenje!

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Во исчекување на нова тема
11.1.2010 12:51:12   
profesorica
во врска со темите за сексуалноста: мислам дека мрсните детаљи од својот сексуален живот немора да ги знае секој нели.

а инаку јас одговарам скоро на секоја тема и секогаш актуелизирам стари подзаборавени како што беше и оваа тема.


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Во исчекување на нова тема
11.1.2010 20:12:10   
ripce
во врска со темите за сексуалноста: мислам дека мрсните детаљи од својот сексуален живот немора да ги знае секој нели.


потпис!

Причината поради која одговарам на одредена тема, е самата темата во прв ред или евентуално актуелизирање на тема која е подзаборавена, ама и во тој случај мора да ме привлече темата за да се ангажирам да побарам некои информации кои пак ќе го привлечат вниманието на членовите да се навратат на заборавената тема. Е сега колку реално еден пост на подзаборавена тема ги навраќа членовите на истатаuser posted image


_____________________________

"Кога сте мајка никогаш не сте сами во своите мисли. Мајката секогаш мора да мисли два пати, еднаш за себе и еднаш за своите деца."

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Во исчекување на нова тема
11.1.2010 20:29:46   
niki
ИЗВОРНА ПОРАКА: profesorica

добро а освен темата дали овие работи кои ги наведов сепак ви се битни????

прашувам бидејќи на некои теми има многу малку коментари во моменти кога се активни доста членови.

свесна сум дека на форумов има членови кои имаат најразлични размислувања за секоја тема а едноставно некои теми остануваат со по еден или два коментари.



Мене не ми е битно кој отворил тема за да ја читам или постирам, ако имам што да кажам ке си кажам па се допаѓало некому или не воопшто не се замарам. На темите кај што немам искуство или интерес за нив најчесто не постирам пак независно од тоа кој ги отворил. Инаку јас сум забележала дека најчесто сите постираат на темите што се актуелни. И некогаш ако се отвори тема кога нема многу активни членови или оние кои се активни не ги интересира и си тераат некои теми од нивна свера на интерес може темата да отиде во пропаст и да остане со малку постови иако можеби многумина би имале што да кажат, но ете не биле тука во моментот. Од друга страна РР е уште многу млада и со малку членови и на многу теми нема постови бидејќи нема членови со такви искуства и знаења.

ИЗВОРНА ПОРАКА: ripce
Е сега колку реално еден пост на подзаборавена тема ги навраќа членовите на истатаuser posted image



Зависи од темата, а и од постот. Ако пак се вртиме на истите муабети кај што веќе сум дала коментар јас не одговарам повторно, не ми се ни чита, но ако има нешто ново, интересно, скокотливо да.


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Во исчекување на нова тема
11.1.2010 20:30:42   
Bitolcanka
Во исчекување на нова тема правам reload, т.е. освежување на страната или барам нешто интересно во - последни дискусии, последни теми, а на крај во форумот... Навистина, секогаш има што да се прочита и научи.
Не ми е важно кој ја отворил темата. Коментирам на теми кои се интересни за мене, на кои имам нешто да кажам, сум се пронашла и сл. Не можам да коментирам на теми за кои не сум информирана, кои се непознати за мене. На пример, не коментирам на теми поврзани со деца, детски проблеми, игри и сл., зашто не сум мајка и не можам да кажам било што во врска со тоа (не сум го применила некогаш).



_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Во исчекување на нова тема
2.11.2015 19:55:35   
marchi
Јас искрено сеуште не сум стигнала да го разгледам целиот форум но тоа го правам секој ден по малку. А и нова тема не е на одмет

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 17
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?