|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  20 21 22 23 [24]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Предновогодишна дружба на рингерајки
26.12.2010 13:15:14   
Natuska85
ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly

Повелете СЛИКИ од мини дружбата!


user posted image user posted image user posted image


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 576
   RE: Предновогодишна дружба на рингерајки
26.12.2010 13:38:23   
Julie1
Прекрасни сте, знаев дека супер ке си пројдете, сепак бла бла клуб во живо е друга приказна user posted image Супер сте навистина ми е криво што неможев да дојдам, но сега ќе се задоволам со сликиве.  

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 577
   RE: Предновогодишна дружба на рингерајки
26.12.2010 13:48:23   
Olivia
Samo jas muski izdrzav na druzbata so dietata taka da si znaete .....Pak da se druzime, jeeeee
Anna Molly super se slikite!
Ja sakam i slikata so Dedo Mraz, koj ke ja najde neka ja stavi, kiss


< Поракaта ја уредил Olivia -- 26.12.2010 13:49:28 >


_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 578
   RE: Предновогодишна дружба на рингерајки
26.12.2010 15:26:29   
agnes77
прекрасни слики, РР многу е убав форум зато што има такви прекрасни, убави жениuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 579
   RE: Предновогодишна дружба на рингерајки
26.12.2010 15:41:48   
baby mama
Super se slikite, se gleda deka ste pominale dobro.Sakav da dojdam ama nemase koja da mi ja cuva Jana vikendov, site bea zafateni.Nareden pat ke ve druzam user posted image

_____________________________

Always kiss your children goodnight - even if they''re already asleep.

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 580
   RE: Предновогодишна дружба на рингерајки
26.12.2010 16:27:00   
jovanka
Sega samo sto gi poglednav slikite prekrasni ste siteuser posted image a i Olivia ve podnovila user posted image zivi zdravi slednata druzba po praznicite a Bobo i Jana ke si imaat soodvetno drustvo pa ke vidime koj poveke ke moabeti deca ili mamickiuser posted image .

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 581
   RE: Предновогодишна дружба на рингерајки
26.12.2010 16:31:50   
Џесика
Маца25, морам да го спомнам моментот што бев принудена да ти ставам кредит на мобилниот за да бидеш достапна за да можев да ти се јавам да видам каде сте user posted image ... со оглед на тоа дека немав број од ниедна друга ррајка... ќе си останев на плоштад да лутам сама user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 582
   RE: Предновогодишна дружба на рингерајки
26.12.2010 16:37:53   
Olivia
Џесика



Маца25, морам да го спомнам моментот што бев принудена да ти ставам кредит на мобилниот за да бидеш достапна за да можев да ти се јавам да видам каде сте  ... со оглед на тоа дека немав број од ниедна друга ррајка... ќе си останев на плоштад да лутам сама


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 583
   RE: Предновогодишна дружба на рингерајки
26.12.2010 18:26:35   
lale
Mnogu ubavo si pominav,a i jas si gi odmoriv racete od Jovana zasto taticko si ja cuvase, zaedno so baba,za mama da moze da si uzivka na raet.Olivia ni podari prekrasni obetki.Jas dojdov bez obetki zasto nemav soodvetni na kompletot i taman si rekov da si kupam obetki,sega nemoram da kupuvam zasto si dobiv obetki bas takvi kakvi sto posakuvav,Olivia fala uste ednas za najubaviot poklon.Bi sakala naskoro druzbata da ja ponovime so uste pogolemm broj na ringerajki.Pozdravce i user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 584
   RE: Предновогодишна дружба на рингерајки
26.12.2010 19:59:42   
Natuska85

ИЗВОРНА ПОРАКА: Julie

Прекрасни сте, знаев дека супер ке си пројдете, сепак бла бла клуб во живо е друга приказна 


Јулие и да знаеш дека беше бла-бла кубот во живо,сите зборат никој не се слуша user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

ИЗВОРНА ПОРАКА: Olivia

Samo jas muski izdrzav na druzbata so dietata taka da si znaete .....



Оливиа стварно рака на срце машки издржа,ама дома којзнае колку бомбици мавна,а?кажи си кажиuser posted image user posted image user posted image user posted image



_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 585
   RE: Предновогодишна дружба на рингерајки
26.12.2010 20:02:56   
Olivia
Natuske neeeee, zamrznati mi se bombicite gi cuvam za Nova godina koga ke mi doagaat gosti da se falamuser posted image user posted image user posted image user posted image ,
jas definitivno ne se davam taka lesno i gordo ke kazam uste sum na dieta 3ti den ama do koga neznamuser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 586
   RE: Предновогодишна дружба на рингерајки
26.12.2010 20:07:46   
Natuska85
user posted image user posted image user posted image Оливиа само напред.Јјас ќе ги правев твоите фераро бомбици денес,ама ме мрзеше до продавница да одам,па си направив колач со афион,дома си имав се што ми требаше.Многу вкусен ми излезе.user posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 587
   RE: Предновогодишна дружба на рингерајки
26.12.2010 20:12:15   
agnes77
ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85


ИЗВОРНА ПОРАКА: Julie

Прекрасни сте, знаев дека супер ке си пројдете, сепак бла бла клуб во живо е друга приказна 


Јулие и да знаеш дека беше бла-бла кубот во живо,сите зборат никој не се слуша user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image




user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  ама ова е првото правило на бла бла клуботuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 588
   RE: Предновогодишна дружба на рингерајки
26.12.2010 21:04:02   
Bogdancanka
браво за сликите прекрасни сте ситеuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 589
   RE: Предновогодишна дружба на рингерајки
28.12.2012 15:12:22   
Ikana
Ќе си одржи ли оваа година предновогодишна дружба за Рингерајки и Рингерајчиња?user posted image

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 590
   RE: Предновогодишна дружба на рингерајки
30.12.2012 0:49:14   
Natuska85
Ајде еве утре 30.12 во 11 часот кој е за дружба, пица ресторан и кидс клуб Астера позади Веро во Тафталиџеuser posted image ВЕ ЧЕКАМЕuser posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 591
   RE: Предновогодишна дружба на рингерајки
31.12.2012 13:40:46   
Cipi Ripi
Вчера запознав убави млади жени на дружбата во Астера. Многу ми е мило, супер си поминав, се чувствував како да ве знам цел живот, само некако имаше премногу луѓе и деца и не можевме баш муабет да си направиме. Даријан беше супер ко за прв пат. Се надевав дека ќе ги запознаам кикичка, Ана Моли, икана и уште некој ама здравје следен пат.
Looking forward што би се рекло user posted image

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 592
   RE: Предновогодишна дружба на рингерајки
31.12.2012 13:42:51   
Ikana
Ципи Рипи и мене ми беше многу жал што не присуствував на дружбата, но наредната не ја пропуштам, мора да ве запознаам!!!! user posted image

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 593
   RE: Предновогодишна дружба на рингерајки
31.12.2012 14:03:10   
Cipi Ripi
Обавезно! Ајде после Божиќ или кога ќе се договориме сите. user posted image user posted image

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 594
Страница:   <<   < Претходна страница  20 21 22 23 [24]
Страница: <<   < Претходна страница  20 21 22 23 [24]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?