|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Закон роденден
13.8.2009 11:29:48   
mami
Морав да ви отворам нова тема и да ви раскажам за роденденот на кој бевме вчера.
Имено, синчето на мојот газда полнеше 1 годинка. Роденденот беше во игротеката Dreamland, но во Ѓорче, во СП Планет. Игротеката е убава, широка со интересни реквизити. Алсу(мајката на славеникот) направила низ фотографии објаснување во кој месец како се развивал Данил (славеникот) онака залепени фотографии и објаснување одоздола, потоа имаше лични пораки од мама и тато до нивното синче и на крај дојдоа игрите. Значи децата си се забавуваа во нивниот дел а постарите во нивниот. Имаше 5 игри и за секој победник од игрите имаше подарокuser posted image воведот беше во знак да се потсетиме како ни било кога сме биле деца. А игрите беа следниве
1. облечи го бебето- значи од пелена до капче,кој побрзо
2. Кој подалеку ке ја плукне цуцлата
3. секој доброволец доби по една кашичка за која требаше да ја проба и да погоди од што е
4. пиење шампањско од шише со цуцла
5. хранење со заврзани очи
Игрите беа смешни, особено што во нив учествуваа и луѓе од по 50-60 години а за подарок добиваа пиштол со топчиња, лажички за јадење, боички и слuser posted image user posted image user posted image user posted image ова е прв роденден на кој гледам вакво нешто, а што е многу нормално за во Русија, но на следниот дефинитивно ке направам нешто вакво

< Поракaта ја уредил AnnaMolly -- 25.6.2011 18:51:15 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Закон роденден
13.8.2009 11:33:25   
big_mama817
bas interesno mami sigurno dobro ste se zabavuvale user posted image

< Поракaта ја уредил AnnaMolly -- 25.6.2011 18:51:26 >


_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: закон роденден
13.8.2009 11:34:58   
mami
леле многу беше интересно. Мислам замисли 55годишен чичко со цуцла во уста и плука во далечинаuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
или искусен татко и неженет фраер како се натпреваруваат во облекување куклаuser posted image

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: закон роденден
13.8.2009 13:22:03   
natasha
bravo!!!!!!!sekoja cest za roditelite,a sekoja cest za mojata koleska sto otvori tolku ubava igrotekauser posted image user posted image user posted image eve mami da ti kazam deka jas rodendenot na LUKA ovaa god go proslaviv so pravenje na PINATA(toa e topka koja se pravi od eden kup vesnici se pravi lepak od brasno i voda i na naduvan balon ili topka se oformuva kalap kade sto se ostava mal otvor,potoa so raznovidna hartija se previtkuva celata topka se ostava da se isusi i vo samiot otvor se stavva bonboni i i sitni igracki,na slvenikot mu se zatvaraat ocite i so palka se obiduva da ja mavne pinatata,ako ne uspee prodolzuvaat dr decinja i na kraj taa se raspaga i pagaa se sto e vo nea|)mn e interesno,mozes da probas i ti.Luka ima 4god i od lanskata god pa navamu mu go pravam rodendenot neobicen i site deca so dusa cekaat so ke izvadi teta Natasa do godinauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: закон роденден
13.8.2009 13:24:07   
big_mama817
user posted image bravo natasa za tebe i tvoite kreativni idei

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот natasha)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: закон роденден
25.9.2009 11:29:52   
mami
user posted image

тоа би било нешто вака нели? :))) богами за следниот може нешто вакво да се проба

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: закон роденден
12.12.2009 14:47:30   
mami
Ајде поделете некое искуство од некој интересен роденден, нешто необично, дајте некоја идеа за да се разубави роденденот

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Закон роденден
12.12.2009 15:15:19   
Весна
Еве како ми кажуваше братучед ми кој живее во Германија. Таму немаат како кај нас иди ми дојди ми. Најчест начин на прославување роденден (преку лето) е пикник во некој парк. Си прават разни игри, а братучед ми направил мапи со скриено богатство и сите деца бараат по нешто,а  секако славеникот така си го наоѓа најголемиот роденденски подарок. Еее, каков предизвик е тоа за децата!!! Што збудалени фацички имаше :))) сонциња.

< Поракaта ја уредил AnnaMolly -- 25.6.2011 18:51:45 >

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Закон роденден
12.12.2009 21:23:11   
Anushka
родена сум во септември и мајка ми кога бев малечка ми ги славеше родендените во двор. На дрвјата ми ги закачуваше сите играчки, со многу балони. Ми доаѓаа деца од цело маало, а со оглед дека живеевме во мешана населба, тоа беше многу забавно. Секогаш имаше и лотарија. Вакви родендени и јас продолжив да им правам на моите деца. Сепак, кога потпораснаа, сфатив дека само џабе си ги фрлам парите за едни те исти родендени. Па така, роденденот го славевме по желба на славеникот: на двапати бевме во Софија Ленд лунапаркот и на прошетка низ Софија. Еднаш ги носев во Белград, во зоолошката... верувајте, за исти пари 100 х повеќе задоволство и доживувања.

< Поракaта ја уредил AnnaMolly -- 25.6.2011 18:52:53 >

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Закон роденден
13.7.2012 15:38:29   
Pepelaska *
Нас ни се ближи 2 роденден, малку рано е ама јас почнав да си планирам user posted image .
На сите родендени што сум била некако како да не се во предност децата туку возрасните ( освен секако во некои игротеки кае ги занимаваат но кај нас се ретки ), а нели за децата е роденденот.
Сакам дома да правиме ( имаме простор ) и баш сакам нешто интересно да биде ,да уживаат децата да се изнаиграат па макар и јас би ги занимавала.Ќе имаме малку луѓе ептен најблиски ,
ајде давајте идеи :)

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Закон роденден
13.7.2012 16:17:55   
Annet
мозеш кловнови нешто така да си викнеш и дома,ако се повеке дечиња ќе биде интресно.и јас тоа сега размислував роденденот е за детето,а ние коа ке се наредиме на столевите,па јади скари,ајдееееее,а децата?????? колку ради-реда а? незнам баш е убава темава ,ме натера да размислувамuser posted image -)))

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Закон роденден
13.7.2012 17:51:58   
amateuress
мислам дека и куклен театар е убава идеја за дечиња, а не бара многу средства за реализација.

кога бевме мали со сите братучеди (јас сум најстара, 4 години постара од следната братучетка) јас им правев така на малите, и ко омаени гледаа, глас не им се слушаше по цел саат.
други убави идеи се маскенбал, пижама-парти, тепање со перници - овие од амер, филмови :)

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Закон роденден
14.7.2012 15:26:31   
Maca25
Куклен театар е супер, но не за таа возраст. Нема шанси деца на 2 години да ти седат и да гледаат куклена пртстава. Ние имавме за вториот роденден на Н. и беше тотална утка. Ај што се мали, па не разбираат, стануваа, викаа, пееја...да не набројувам. И девојката ја прекина претставата порано user posted image
Кај внук ми на роденден пред неколку дена дојде Џери (од Том и Џери) user posted image Иако внук ми има 1 година и се прерадува кога го виде, имаше деца од 2 до 10 години и сите се радуваа и сакаа да го гушнат. Иаше и такви што го држеа за опашка и не го пуштаа да си оди. Е ова беше маска од игротеката, за секој роденден прашуваат дали сакате некој да ги посети дечињата и да се сликаат со него.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот amateuress)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Закон роденден
14.7.2012 15:31:12   
Pepelaska *
Е да Маца добра идеја е тоа, и јас мислам дека се мали за куклен театар , нив им треба нешто кај што може да се изнатрчаат .Туку убаво ме потсети со Џери, прашав во темата Каде да најдам кај се купуваат такви костими , да си бидам јас Џери user posted image па може и ке ми затреба ако ја отворам некогаш игротеката

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 14
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?