|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Годините-услов за да најдеш работа
20.11.2010 10:32:49   
strelec 8
  neznam od kade izleze ovaa moda ali sekoj sto imal mozebi 30 godini iskustvo i se razbira i od knigovodstvo ,rabotel vo banka da ne moze da najde rabota so odgovor oti bil star.a sigurno taa  licnost po ja razbira rabotata od ovie presno izlezeni od skolskite klupi.sto e poarno mlad bes iskustvo ili postara liscnost(nad 50 god.)so nad 30 godini iskustvo

< Поракaта ја уредил Julie -- 22.11.2010 19:07:14 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Годините-услов за да најдеш работа
20.11.2010 11:53:04   
Martins mom
На оние пресно излезени од школските клупи, пресно им е знаењето во глава, а и дека се помлади, можеби повеќе ја разбираат современата технологија и можат да бидат поинвентивни, повредни, а и флексибилни. Работниот елан на пример на жена од 50 и жена од 25 години не е ист, помладата е поенергична...Помладите се и побрзи...А искуството се стекнува, се’ се учи, а кога сме кај учењето...помладите сепак имаат предност и тукаuser posted image

< Поракaта ја уредил Julie -- 22.11.2010 19:07:27 >


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот strelec 8)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Годините-услов за да најдеш работа
20.11.2010 11:57:25   
Martins mom
Кога се пријавував за лична карта, на едниот шалтер работеше една тетка од 5о и кусур години, а на друг младо девојче/жена. Кај тетката редица цела, ги бараше буквите на тастатура, а у меѓувреме мудруваше наоколу како таа знае се’, а кај девојчево се свршуваше работа набрзинаuser posted image ...Епа сеа ти видиuser posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил Julie -- 22.11.2010 19:07:52 >


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Годините-услов за да најдеш работа
20.11.2010 12:04:33   
mama26
 za kaj nas tuka uslov se godinite ,da.sega izlegoa kompjuterite user posted image kasnime so se...zatoa starite nemozat da se naviknat,i normalno primaat mladi...


P.C. me nervira duri kade sto i na 30 te gledaat stara????user posted image

< Поракaта ја уредил Julie -- 22.11.2010 19:08:09 >


_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Годините-услов за да најдеш работа
20.11.2010 12:10:20   
Viktori
па и јас се согласувам дек можеби старите се поспори, ама кога ќе влезам во тутунска банка и ќе го видам редот до врата, па и надвор... а во комерцијална и пензионери и пензии и картици и ред до врата, ама оние стари тетки работат турбо.. и не знам што да мислам. Знам само дека не се за секаде user posted image

< Поракaта ја уредил Julie -- 22.11.2010 19:08:18 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Годините-услов за да најдеш работа
20.11.2010 12:11:38   
Viktori
ИЗВОРНА ПОРАКА: mama26

P.C. me nervira duri kade sto i na 30 te gledaat stara????user posted image



даааа user posted image user posted image user posted image
ама тоа не е за друго туку за оној глупав закон што го донесоа до 27 години државата плаќа придонеси или нешто така...

< Поракaта ја уредил Julie -- 22.11.2010 19:08:27 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Годините-услов за да најдеш работа
20.11.2010 15:09:38   
sandravlae
eve ba sega baram rabota i segde na oglasive do 35 god aj toa ama poveke me nervira sto i obavezno fotografija baraat

< Поракaта ја уредил Julie -- 22.11.2010 19:08:37 >

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Годините-услов за да најдеш работа
20.11.2010 15:18:03   
strelec 8
duri i za konfekcija ili za cistacka i sobarka baraat fotografija.breeee mislis ke se vrabotis koj znae kade.za mis na makedonija.

< Поракaта ја уредил Julie -- 22.11.2010 19:08:46 >

(Одговор на членот sandravlae)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Годините-услов за да најдеш работа
20.11.2010 16:01:14   
Snowhite RR
Зависи за која работа, за некоја повеќе му одговара помлади, за друга, бараат со искуство, баш конкретно за книговодство мислам дека подобро е да се вработуваат постари, односно поискусни, кои се во тек со работите, зошто секој ден излегуваат нови закони, нови правила, па тие излезени од клупа тешко дека ќе можат да ги следат и да се снаоѓаат, освен ако во фирмата има веќе поискусен книговодител, па овие да им ги работат само поедноставните работи

< Поракaта ја уредил Julie -- 22.11.2010 19:08:58 >


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот sandravlae)
Непосредна врска до пораките: 9
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?