|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Не давам/ примам мито! Дали?
26.10.2010 15:25:25   
mama26
mal ke ti bide svetot neprijatelke moja....gopsod neka ti pomogne..ke se molam za tebe hostaplerkeuser posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Не давам/ примам мито! Дали?
26.10.2010 15:34:22   
mama26
da ja castam za sto?za da si ja vrsi rabotata?epa nema bogami....

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Не давам/ примам мито! Дали?
8.11.2010 8:55:12   
arh_diz
Nazalost takov  e sistemot vo Mak sto mora da se dade mito dokolku sakas nekoja rabota da ja zavrsis.

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Не давам/ примам мито! Дали?
8.11.2010 10:11:54   
agnes77
ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz

Nazalost takov  e sistemot vo Mak sto mora da se dade mito dokolku sakas nekoja rabota da ja zavrsis.


Јас сум пуно забринута и надам се, да могуче нека работа заврши и ако ништо не даваш. Код посвојуваеа мислим, да кад процедура заврши добро је нешто убаво да урадиш ако имаш могучност во знак на почит и за плагодарност и што је најбитније нешто да урадиш за деца без родители.

А што ме пуно нервира, во заднје време на сло форуме има пуно информације од луѓе који су посвојили прије неколико години во МК, и као чинјеница је, да треба да урадиш неко услуго, да процедура заврши. Једна жена је урадила радне визе за неког внука од социијален работник, една е писала да је урадила неко услуго за неког госпоѓа на министерству, неки су писали да требаш као адвоката, који посредује и нјему платиш пари, да се заврши работа.

Кој да знае што е виситна ...

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Не давам/ примам мито! Дали?
8.11.2010 10:26:00   
Viktori
ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz

Nazalost takov  e sistemot vo Mak sto mora da se dade mito dokolku sakas nekoja rabota da ja zavrsis.


мене пак, уште повеќе ми е жал што Македонци го бранат и поддржуваат тој систем. Го бранат оние новокомпонирани елитисти без никакви морални вредности, а го поддржуваат повеќето со тоа што трчаат по врски и бараат шорткат за што и да е. Уште повеќе ме нервира што е табу, па дури ако збориш против системот, не си патриот, не си ја сакаш земјата бла бла бла. Мислам еј.. фала, лоботомија уште не ми правеле, 100 евра никој не ми дал да бранам нефункционален систем, а Македонија и Македонците си ги сакам на цел свет најмногу.

Да, ќе очупам странец аки збори против Македонците како народ и Македонија како земја, ама за нефункционален систем и мала група педера што го создала и уште една група педера што го усоврши и останатите лоботомирани створења (читај: елита) што го поддржуваат ќе зборам колку сакам и што сакам. Ако некој се пронајде, топло го поздравувам со песната:

God save the queen
The fascist regime
They made you a moron
Potential H-bomb

God save the queen
She ain't no human being
There is no future
In England's dreaming

Don't be told what you want
Don't be told what you need
There's no future, no future,
No future for you

God save the queen
We mean it man
We love our queen
God saves

God save the queen
'Cause tourists are money
And our figurehead
Is not what she seems

Oh God save history
God save your mad parade
Oh Lord God have mercy
All crimes are paid

When there's no future
How can there be sin
We're the flowers in the dustbin
We're the poison in your human machine
We're the future, your future

God save the queen
We mean it man
We love our queen
God saves

God save the queen
We mean it man
And there is no future
In England's dreaming

No future, no future,
No future for you
No future, no future,
No future for me




_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Не давам/ примам мито! Дали?
8.11.2010 13:51:36   
ben10
NI DAVAM NO PRIMAM MITO

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Не давам/ примам мито! Дали?
8.6.2012 15:56:18   
Mihaela 2010
Bidejki rabotam vo takva institucija kade po volja na strankata moze da ti donese nesto ,da te pocasti za ljubeznost ili zavrsena rabota,da sum primila ,kafe,bonbonjera,sok,pa duri i 1kg sekeruser posted image ....no seto toe e vo granici na normala..sum zavrsuvala rabota ne so cel da mi se vozvrati toa so nesto,tuku od sto sum sakala...
Inaku isto i jas znam cesto za nekoja zavrsena rabota da pocastam nekoj,cisto kako blagodarnost,i toa po moja volja a ne nekoj da mi nalaga deka moram da mu dadam...
Denes go nosea tatko mi na lekar,i uste ne otideni majka mi mi vika...(posto preku eden komsija pa da ne ceka pobrgu da zavrsat rabota)..lele a da kupev nesto za doktorov ,da go pocastevme??abe zeno cekaj prvo da go pregleda pa ima vreme za castenje...
Znaci zboram za sitni raboti,a nikako za pari i slicno..

(Одговор на членот ben10)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Не давам/ примам мито! Дали?
8.6.2012 16:07:12   
vezilka RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Viktori RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz

Nazalost takov  e sistemot vo Mak sto mora da se dade mito dokolku sakas nekoja rabota da ja zavrsis.


мене пак, уште повеќе ми е жал што Македонци го бранат и поддржуваат тој систем. Го бранат оние новокомпонирани елитисти без никакви морални вредности, а го поддржуваат повеќето со тоа што трчаат по врски и бараат шорткат за што и да е. Уште повеќе ме нервира што е табу, па дури ако збориш против системот, не си патриот, не си ја сакаш земјата бла бла бла. Мислам еј.. фала, лоботомија уште не ми правеле, 100 евра никој не ми дал да бранам нефункционален систем, а Македонија и Македонците си ги сакам на цел свет најмногу.

Да, ќе очупам странец аки збори против Македонците како народ и Македонија како земја, ама за нефункционален систем и мала група педера што го создала и уште една група педера што го усоврши и останатите лоботомирани створења (читај: елита) што го поддржуваат ќе зборам колку сакам и што сакам. Ако некој се пронајде, топло го поздравувам со песната:

God save the queen
The fascist regime
They made you a moron
Potential H-bomb

God save the queen
She ain't no human being
There is no future
In England's dreaming

Don't be told what you want
Don't be told what you need
There's no future, no future,
No future for you

God save the queen
We mean it man
We love our queen
God saves

God save the queen
'Cause tourists are money
And our figurehead
Is not what she seems

Oh God save history
God save your mad parade
Oh Lord God have mercy
All crimes are paid

When there's no future
How can there be sin
We're the flowers in the dustbin
We're the poison in your human machine
We're the future, your future

God save the queen
We mean it man
We love our queen
God saves

God save the queen
We mean it man
And there is no future
In England's dreaming

No future, no future,
No future for you
No future, no future,
No future for me





user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Уф, како добро ми дојде ова после денешнава труматична турнеа низ министерствава наши..ме расположи user posted image

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Не давам/ примам мито! Дали?
10.6.2012 16:54:57   
blond
Хмммм. Не давам , ретко примам. Ако едно кафе почастено на работа се смета за мито, тогаш да, примам. И сега почна сезоната на сладоледи user posted image , така да еден сладолед неделно обавезно добивам гратис.

едит: морам да се поправам. Јас не давам, ама мм дебело плати на докторите што ме пораѓаа. И на сестрите user posted image user posted image user posted image user posted image . Се мислев долго време дали да ги пријавам идиоти у идиотите... user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил blond -- 10.6.2012 16:56:32 >

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 34
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?