|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Трезен мисли, пијан зборува!
10.4.2009 10:19:52   
Julie1
Мислите ли дека е вистина дека на пијанство се кажува се?

_____________________________

And this is my beautiful life ...
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Трезен мисли, пијан зборува!
14.4.2009 9:53:50   
Aleksandra
vistina e, kolku sakas da prekutis, nemozes alkoholot ti pravi da kazes se. Mene licno ne mi se slucilo, bidejki jas nepodnosuvam alkohol no znam luge koj sto se kazuvaat koga se pijani, i se veselat i placat, za mnogu kratko vreme i lesno ke gi ubedis da ti kazat sto sakas da znaes. Znam deka necini taka da gi iskoristis za da doznaes nesto, no koga drug pat ke ti kazat NIKOGAS.

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Трезен мисли, пијан зборува!
18.6.2009 20:38:49   
katence
Obicno taka e dauser posted image
Jas malku da se napijam se kazuvam,sreka sto ne e cesto user posted image user posted image

(Одговор на членот Aleksandra)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Трезен мисли, пијан зборува!
18.6.2009 20:44:06   
Еца
Да, да, потполно се согласувам со ова, од искуство ви кажувам, затоа не пијам никогашuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот katence)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Трезен мисли, пијан зборува!
18.6.2009 20:47:47   
katence
sto e sigurno,sigurno si e   user posted image user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Трезен мисли, пијан зборува!
18.6.2009 21:03:22   
mami
Јас им служам како поп на моите другарки, сите доаѓаат кај мене на исповед user posted image user posted image user posted image  и секогаш ме зафркаваат- леле срц ако те начука некој убаво кога ке почнеш да си кажуваш се по ред има да не закопаш ситеuser posted image user posted image user posted image
ама знаат дека и да пијам прилично добро се контролирам па досега не ми излетало нисшто, за понатаму ке видиме

(Одговор на членот katence)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Трезен мисли, пијан зборува!
15.12.2009 11:06:52   
vezilka RR
In vino veritas est...да, да точно е, тогаш некако ти бега контролата врз јазикот и си збориш ли си збориш..е сега работата е дали ќе кажеш нешто зашто после ќе се каеш..или пак ќе кажаш нешто за што иначе не си имал храброст..па на добро ќе испадне..:))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Трезен мисли, пијан зборува!
15.12.2009 11:14:44   
BEBICA
Jas i nesto ne sum po pienjeto, taka da nemoze da mi se odvrza jazikot.kutam ko riba.user posted image user posted image user posted image user posted image
Znam samo da nazdravam koga e nekoja proslava so casa vino no i taa nemozam da ja ispijam.
A inaku da alkoholot vlijae na nervniot siste.Jas znam poradi toa sto edna moja drugarka koga i da se podnapiese malku se i sesto ke ti kaze, a sto e najinteresno posle ne se sekavauser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Трезен мисли, пијан зборува!
15.12.2009 11:31:26   
tereza
од мое искуство луѓето во таква поднапиена или пијана состојба ми се многу напорни бидејќи едно те исто ми го повторуваат по 100 пати,се што сакаш и што не сакаш да го чуеш ќе го чуешuser posted image мене и малку алкохол ме фаќа така да не практикувам баш,ама и кога ќе се напијам си ќутам и си се смешкам оти тогаш ми текнуваат некои такви смешни случки и се кезам како зеленаuser posted image а тие што ме слушаат уште повеќе се смеат и така имате едно среќно,насмеано и пијано друштвоuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Трезен мисли, пијан зборува!
15.12.2009 13:28:11   
profesorica
сум приметила дека поднапиени си кажуват луѓето што им лежи на душа.некои ги тера на кавга а некои на шала.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот tereza)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Трезен мисли, пијан зборува!
15.12.2009 13:30:56   
Bogdancanka
Трезен мисли пијан зборува, мислам дека има вистина во ова знам по мм нешто или некои зборови на трезно тешко да ги чуеш од него а малку поднапиен ќе ги кажеuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Трезен мисли, пијан зборува!
15.12.2009 13:32:33   
ananikol
Mislam deka zavisi od pijanstvoto

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Трезен мисли, пијан зборува!
15.12.2009 13:37:43   
arh_diz

ИЗВОРНА ПОРАКА: ananikol

Mislam deka zavisi od pijanstvoto

potpis

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Трезен мисли, пијан зборува!
28.10.2010 23:37:34   
mama26
zavisi user posted image user posted image user posted image user posted image nekoi si fantaziraat samo,nekoi neznaat sto rekle glupost nekoja user posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 14
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?