|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Што себе никогаш нема да си простите?
9.7.2010 0:54:34   
Тања РР
Ok, back on topic user posted image

Никогаш нема да си простам што не излегував во Штип како средношколкаuser posted image


_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Што себе никогаш нема да си простите?
9.7.2010 1:25:34   
mama26
tanja zamislisi samo i isto kako da si bilauser posted image ama i nie site so tebe .

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Што себе никогаш нема да си простите?
9.7.2010 10:47:58   
Martins mom
ИЗВОРНА ПОРАКА: Тања

Ok, back on topic user posted image

Никогаш нема да си простам што не излегував во Штип како средношколкаuser posted image



Е Тања многу имаш пропуштеноuser posted image user posted image user posted image ...А зошто не излегуваше???
п.с Која генерација си, може се знаеме??
Јас сум 85 ама гимназија учев, ама имав мнооогу другарки од медицина


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Што себе никогаш нема да си простите?
9.7.2010 15:14:39   
Тања РР
Знам Мартинс мам дека многу пропуштив ама доцна ми текнаuser posted image

_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Што себе никогаш нема да си простите?
9.7.2010 15:15:54   
Viktori
Тања ма може и подобро! Не знаеш така шо се може да ти падне на памет! user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Што себе никогаш нема да си простите?
20.11.2010 23:39:25   
Natuska85
Нема да си простам што не отидов за Америка додека бев студент преку програмите work and travel.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Што себе никогаш нема да си простите?
21.11.2010 11:56:16   
Octavia
Никогаш нема да си простам што немам отидено уште кај сестра ми (живее во странство) user posted image . Таа редовно доаѓа, моите редовно одат, а јас кога бев слободна и без обврски не отидов (слушајќи ги моите, кои со најдобри намери верувам ме убедија дека прво тука да средам се па после да шетам user posted image ) и еве уште средувам... И ми доаѓа да пукнам од мака што уште кај неа дома немам стапнато user posted image . Се срамам од себе за тоа user posted image

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Што себе никогаш нема да си простите?
21.11.2010 16:04:20   
misticia
ИЗВОРНА ПОРАКА: niki

Vo zivotot mi se slucile i sum napravila raboti za koi ne sum gorda, no se sum si prostila, smetam deka se se slucilo so nekoja pricina i verojatno da sum postapila poinaku bi bila druga licnost sega, a jas sepak si se sakam vakva ko sto sum.


Се што има зошто има и затоа, се си има причина. Сепак целта не ги оправдува средствата, и причините не ги оправдуваат нашите грешки

И јас си се сакам себе си, не дека не... Ама да се вратам назад не би направила некои работи
Енергијата во човека е како топка, ако примаш позитивна енергија од околината позитивна енергија ќе зрачиш
Со години подложена на негативна енергија со лоши луѓе наоколу, јас се трудев да бидам добра, ама тоа што го насочуваа другите кон мене бес презир омраза се насобра во мене - тоа е причината

Дискриминирав, генерализирав цел еден сој луѓе и дискриминирав некого и навредив некои луѓе ни криви ни должни, што повеќе навредив многу добри и пристојни луѓе, не бев при себе како некој друг да ме владееше - целата лошотија што си ја имав со години собирано ја исфрлив врз некој трет... и после тоа си се врати старата јас како ништо да не било пак со отворено срце за цел свет...

Вистината е дека од таа негативна енергија не си сакав себе си многу, имав комплекс на намалена вредност, мислев се што ќе имам околу мене умира и се уништува и станува сиво. Некои од овие луѓе ми беа посебно драги и не сакав да останат во моето сивило. Потсвесно ќе направев се да ги избркам и да ги видам посреќни од мене.

Иако ни причината ни целта не го оправдуваат она што се случи, некои од тие луѓе ме разбраа преминаа преку тоа и пак ми се пријателки/и
Јас лично никогаш нема да си простам. Мислам дека постоеше и друг начин да се ослободам од тој товар. Ако ништо друго барем да го вратев тоа сивило онаму од кај што дојде.

Си се сакам себе си, имам образ да си се погледнам во огледало има што да видам. Веќе се согледав себе си онаква каква што другите ме знаат -  и да ви кажам ретка глетка сум user posted image

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Што себе никогаш нема да си простите?
21.11.2010 20:12:28   
Natasa981
требаше порано да си се омажам user posted image
па да, така е , после 10 год.забавување направивме свадба!

_____________________________

Моќните нешта доаѓаат од малите почетоци - Џон Драјден

(Одговор на членот misticia)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Што себе никогаш нема да си простите?
21.11.2010 20:33:19   
stojanoskad
toa sto pred da go imam vtoroto dete,imav spontan abortus, a jas vopsto ne se pazev sebe da go zacuvam.

(Одговор на членот Natasa981)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Што себе никогаш нема да си простите?
22.11.2010 9:46:58   
strelec 8
 dodeka bev na fakultet ne se iznasetav i iznauzivav vo skopje.se pravev dobro vospitana i bev glupa.ah se sto ne ispustiv.

(Одговор на членот stojanoskad)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Што себе никогаш нема да си простите?
22.11.2010 10:29:30   
misticia
ИЗВОРНА ПОРАКА: strelec 8

dodeka bev na fakultet ne se iznasetav i iznauzivav vo skopje.se pravev dobro vospitana i bev glupa.ah se sto ne ispustiv.


не си испуштила многу ни од Скопје ни од било кој град
си пропуштила еден куп „пријатели/ки“ што чекаат само слаба точка да те искористат и што се кријат зад тоа шетање- шетање што се одвива претежно во истите три загадени места кај што страда плуќата и сонот и ништо друго

да ти е жал што не си се вклучила во спортски активности па да се изнашеташ на најубавите места кај што има натпревари и дружење со искрени луѓе - а од ова ако го проживееше како мене на пр ништо немаше да ти недостига верувај

(Одговор на членот strelec 8)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Што себе никогаш нема да си простите?
11.6.2013 8:39:50   
bucko mal
sto se omaziv na 23godiniuser posted image

(Одговор на членот misticia)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Што себе никогаш нема да си простите?
11.6.2013 8:47:53   
blond
Што дозволив на една личност да ме манипулира со години. Среќа што не завршив во матично со него, фала ти Боже!

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Што себе никогаш нема да си простите?
11.6.2013 9:29:43   
Yummy Mammy
Ednas imav nesredeni nokti, i slucajno ja izgrebav kerka mi na celoto dodeka se banjase. Mese minimalno, no ona go kopase, i kopase, i kopase... i sega ima dupka, nikogas ne i se povlece belegot. A ima tolku nezna, bela koza, bukvalno nema nitu edna bemka na teloto, kako svilena e, i ova morase bas na celo da i se napravi belegot. Imam griza na sovest i od togas ne mi se desilo da ne isturpijam nokti. user posted image

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Што себе никогаш нема да си простите?
12.6.2013 14:11:33   
eleonorastrumica
Што бев манипулирана од една особа

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 66
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?