|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Мантилче за дожд
21.6.2010 12:28:28   
Saturn
Во наше време ако се сеќавате имаше детски мантилчиња за дожд (кишни мантил ги викавме) и баш беа ефикасни. Сега последниве 10-15 години баш никаде немам видено такво нешто. Овој дождов сега ме инспирираше да го напишам ова. Додуша и јас не шетам многу. Имате ли вие некаде видено такво нешто, сепак децата се мали за чадорчиња и подобро ќе се заштитат ако им се облеже мантилче за дожд. На пример кога се земаат од градинка, блиску е ама ќе накисне user posted image
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Мантилче за дожд
21.6.2010 13:43:42   
big_mama817
јас имам видено во редот кај ресторан дивино има книжара и во неа имам видено како и во кинеската

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот Saturn)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Мантилче за дожд
28.10.2010 23:00:17   
mama26
za mene ova se samo frleni pari.ne deka sum protiv ama na moevo ne bi mu kuila mantilce za dozd....jakna samo i neka si nosi cador user posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Saturn)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Мантилче за дожд
29.10.2010 0:23:20   
denim
Jas na Mila i kupiv kabanica pred 3 god. Mnogu ubava. Togas gi vitkavme rakavcinjata a sega i e tocna. Ja kupivme vo knizarnica sproti T.C. Plaza. Mnogu e prakticna ja sobira vo rance, koga vrne zastitena e od site strani, ne propusta veter... Nas ni e maksimalno iskoristena.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Мантилче за дожд
29.10.2010 14:22:02   
majka 79
i jas pomisliv da pobaram da kupam bidejki puknavme so ova dozdovive, ama posle se predomisliv.
uste kisni mantil mi fali na sabajle za slekuvanje vo gradinka. cizmi,jakna,kapa, salce i seto toa x2...
15 minuti mi se malce duri da izlezam od gradinka.

(Одговор на членот denim)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Мантилче за дожд
6.9.2011 14:57:09   
Џесика
Откако денес не фати убав пороен дожд кога се враќавме од градинка, и наврнавме како мачки, сфатив дека ми треба вакво мантилче, во Џамбо знам дека има само за девојчиња, видела некоја од вас машки кабаници некаде? Во близина на Карпош, влае, ѓорче?

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Мантилче за дожд
6.9.2011 18:29:56   
Maca25
Има и за машки во Џамво. Подобро купи му мало чадорче, кабаницата  не ја сакаат многу децава. Ние имаме една, ама Нина не сака да ја види, па затоа и купив чадорче малечко.


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Мантилче за дожд
7.9.2011 0:57:17   
mami2
Ние имаме мантилче за дожд за машко купено од книжарницата спроти Палома Бјанка, во преминот до месарата на Мега. Го има носено неколку пати, од почеток му делува малку чудно ама се привикнува и е среќен што го носи затоа што само така може да се прошета кога роси или врне умерено.
Со чадор пробавме летово, не ни оди, цело време го врти, трга, си игра како на мјузикл да е....косата му беше водена за неколку минути

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 8
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?