|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Фудбалот или Жената/девојката?
14.6.2010 18:53:39   
Julie1
Рингерајки деновиве се е во знакот на фудбалот... каква е ситуацијата кај вас... фудбалот е на прво место па потоа вие или сеуште го имате најважното место во неговите мисли и неговит живот...

А вие Рингерајци бидете искрени од машки аспект како ги гледате работите, дали бирате романтична прошетка во парк со жената/девојката или пиво, друштво и фудбал?

_____________________________

And this is my beautiful life ...
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Фудбалот или Жената/девојката?
14.6.2010 19:00:44   
agnes77
ha, ha, ha dobro pitanje ... zavisi od utakmice, kod nas kad su Slovenci na redu da igraju onda nema romantikeuser posted image

1:0 za Slouser posted image



(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Фудбалот или Жената/девојката?
14.6.2010 19:18:12   
nadica
user posted image user posted image user posted image мм е еден од ретките мажи кои не се замара со гледање фудбал не дека воопшто не гледа ама не инсистира по секоја цена да гледа натпревар така да јас сум среќна жена user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Фудбалот или Жената/девојката?
14.6.2010 21:00:27   
Тања РР
ИЗВОРНА ПОРАКА: nadica

user posted image user posted image user posted image мм е еден од ретките мажи кои не се замара со гледање фудбал не дека воопшто не гледа ама не инсистира по секоја цена да гледа натпревар така да јас сум среќна жена user posted image user posted image user posted image


Потпис user posted image


_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Фудбалот или Жената/девојката?
14.6.2010 21:12:10   
Julie1

ИЗВОРНА ПОРАКА: Тања

ИЗВОРНА ПОРАКА: nadica

user posted image user posted image user posted image мм е еден од ретките мажи кои не се замара со гледање фудбал не дека воопшто не гледа ама не инсистира по секоја цена да гледа натпревар така да јас сум среќна жена user posted image user posted image user posted image


Потпис user posted image


ИЗВОРНА ПОРАКА: Тања

ИЗВОРНА ПОРАКА: nadica

user posted image user posted image user posted image мм е еден од ретките мажи кои не се замара со гледање фудбал не дека воопшто не гледа ама не инсистира по секоја цена да гледа натпревар така да јас сум среќна жена user posted image user posted image user posted image


Потпис user posted image



Ах блазеси ви, ви завидувам... Јас на шала сега велам: Ќе прошетам деновиве да видам кое машко не гледа фудбал и воопшто не е заинтересиран и тој ќе биде вистинскиот за мене! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Фудбалот или Жената/девојката?
14.6.2010 21:15:47   
vezilka RR
Ах, кога станува збор за фудбалот..тогаш се друго се поместува едно скалило подолу..Мажле е опседнат со фудбал, и јас не му се лутам..секој има по некоја опсесија, а прошетката можеме да ја одложиме за друг пат, не е греда..user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Фудбалот или Жената/девојката?
14.6.2010 21:21:52   
batko
ете јас како претставник на машкиот пол.има време за фудбал и за понежниот пол ако се има разбирање од двете страни..ете јас на пример гледам од време на време и наогам време за мојата љубена за прошетки ...user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Фудбалот или Жената/девојката?
14.6.2010 22:00:08   
niki
Фудбалот на мажле мој му е прва, единствена, најголема и вечна љубовuser posted image . Ех и бев љубоморна на таа љубов едно време, но сватив дека е залудно да трошам чувства за тоа и си најдов свои љубови кои ме исполнуваат додека тој ме изневерува со неаuser posted image . Така си го најдовме својот мир и веќе не очекувам ако има фудбал да ме одбере мене за друштво и не само што не очекувам, туку и со нетрпение чекам да дојдат тие денови кога гледа фудбал, за да си посветам време на себе си и на она што јас го сакам.user posted image
Да живее фудбалотuser posted image


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот batko)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Фудбалот или Жената/девојката?
14.6.2010 22:23:03   
agnes77
Julie samo da ne bide takouser posted image

user posted image

(Одговор на членот batko)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Фудбалот или Жената/девојката?
14.6.2010 23:49:01   
Gari68
Пред неколку години повеќе следев фудбал па и други спортски натпревари.Во последно време некако таа страст е многу опадната можеби поради кладилниците кои го уништија фудбалот па и спортот воопшто.Приквечер изнесуваме телевизор надвор но повеќе се гледа Горка љубов,Листопад и Бандини а фудбал само го ѕиркам резултатот.Па не се ни мислам дали да одберам да се прошетам со сопругата и ќерката отколку да гледам утакмица.

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Фудбалот или Жената/девојката?
14.6.2010 23:55:58   
jovanka
Sreka sto natprevarite se vo razumno vreme taka da ima vreme i za fudbal i za mene.user posted image

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот Gari68)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Фудбалот или Жената/девојката?
15.6.2010 0:52:33   
amelbebe
brkame drugi raboti,nema vreme za fudbalot poveke e posveten na  x raboti,ama ne propusta rezultat da doznaeuser posted image

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Фудбалот или Жената/девојката?
15.6.2010 0:52:37   
Maca25
Мм воопшто не го интересира фудбал, па така да има мнооогу време за да ми посвети на мене и на нина user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Фудбалот или Жената/девојката?
15.6.2010 1:02:57   
Snowhite RR
Гледа, но не е премногу опседант, така да заедно гледаме, најубво ми е кога ќе се собереме друштво и излегуваме во кафич каде има тв, а сега има во секој, порачуваме пиво, купуваме пуканки и гледаме фудбал, оваа година уште не сме почанале со такви излегувања

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Фудбалот или Жената/девојката?
15.6.2010 10:40:58   
arh_diz
Jas gledam fudbal zaedno so mm. A koga e toj na rabota jas gledam sama mu kazuvam rezultatuser posted image  , mada se slucuva nekogas da ne gledam se samo izvadoci

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Фудбалот или Жената/девојката?
15.6.2010 12:21:15   
Martins mom
фудбал???? дефинитивно нема време за тоа...а мене ми одговараuser posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Фудбалот или Жената/девојката?
15.6.2010 14:01:33   
penelopa
И двајцата сме љубители на фудбал, кога има интересен дуел гледаме ама нешто посебно да се потресуваме и да мораме да ја гледаме секоја утакмица од светско НЕ user posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Фудбалот или Жената/девојката?
15.6.2010 14:08:44   
Bogdancanka
мажле не го интересира фудбал така да јас сум на прво местоuser posted image user posted image user posted image ми нема заменаuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Фудбалот или Жената/девојката?
16.6.2010 12:14:31   
Viktori
не знам за вас, ама кај нас може и спротивно да е ако игра Аргентина user posted image
и јас гледам фудбал така да дур трае светсково функционираме во 3ка и ич не сум љубоморна на втората user posted image user posted image user posted image





_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 19
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?