|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Свинско месо?
6.4.2009 14:09:12   
vesna_kr
Од која возраст давате свинско месо на детето и како го приготвувате за него? Или јаде од тоа што јадете вие возрасните?
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Свинско месо?
11.8.2009 10:42:06   
ANETKA
Nie dosega 2-3 pati sme mu dale na Damjan (14 mes) svinsko meso.Doktorite demek ne go preporacuvaat.Ama nema vrska.Inaku vo podvarok, turli tava i slicno zgotveno i posle izblendirano neli go jadel.

(Одговор на членот vesna_kr)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Свинско месо?
11.8.2009 11:34:35   
mami
свинско не сум му дала до сега и некако ми е шубе да му дадам...сега за сега е на пилешко, мелено и евентуално телешко

(Одговор на членот ANETKA)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Свинско месо?
11.8.2009 13:01:10   
nadica
i nadica do sega jade samo pilesko telesko mleno i sega skoro pocnav i riba da i spremam ama samo na spremanje ostana ne ja saka voopsto user posted image

za svinskoto posle godina vo mali kolicini se sovetite sto gi imam procitano istoto go ima i za suvomesnatite proizvodi

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Свинско месо?
29.10.2009 13:10:47   
mother 29
свинско јаде само по малце ,кога јаде пастрамајли!А И НЕ Е МНОГУ МЕСАР,НЕ САКА!само мелено  во плескавички и кебапчињаuser posted image

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Свинско месо?
29.10.2009 13:15:29   
profesorica
свинско јаде Дамјан со зелка манџа 

< Поракaта ја уредил profesorica -- 29.10.2009 13:16:58 >


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Свинско месо?
29.10.2009 13:19:27   
Mammy
Бидејќи маж ми е Муслиман, уште сега ме тера да му ветам дека на Арман нема да му давам свинско да јаде. А и јас престанав да јадам..а како само ми се јадат колбаси, кремендли мљац...

_____________________________

Me, Myself and You..and our Baby too...

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Свинско месо?
25.12.2010 22:02:28   
lukas
i koga se zapocnuva so svinsko?

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот Mammy)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Свинско месо?
26.12.2010 0:06:51   
*miki mami*
Мислам после година дека беше свинското на крај

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Свинско месо?
26.12.2010 0:11:45   
Viktori
јас мислам дека не мора толку строго да се придржуваш до времето кога се дава. На пример ако веќе јаде месо и е навикнат, можеш да пробаш и со свинско месо, нормално по малку и постепено. Имам читано дека од 9 месеци е ок да се дава свинско месо...
Моите до година јадеа се. Освен јагоди...Сите меса ги почнаа и пројадоа од 8 месеци...
Мене напротив пошубе ми е пилешко и ден-денес од свинско или телешко...

< Поракaта ја уредил виктори -- 26.12.2010 0:20:01 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот *miki mami*)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Свинско месо?
26.12.2010 1:06:40   
lukas
fala mamicki...user posted image

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Свинско месо?
26.12.2010 1:11:08   
Maca25
Нина има пробано свинско, но не е беш обожавател на месо. И дадов некаде после 1 годинка и тоа во вид на мешано мелено месо и приготвено како ќофте. Во месарата сама си одбрав парчиња месо и пред мене ми ги сомлеа, инаку такви готови мелени не купувам. Свинско во вид на кременадла и имам дадено но не сака да го јаде.
Како го приготвувате свинското месо за децата?


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Свинско месо?
26.12.2010 8:39:23   
Snowhite RR
И јас мислев дека после година свинското се воведува, ама докторката ми рече дека сега можам и свинско да му давам, се разбира удинче да биде, но јас се уште не сум му дала

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Свинско месо?
26.12.2010 8:45:39   
mama26
veke od 6 meseci kade sto se varelo mesoto pa od vodata veke si primase meso vo organizmot,a meso kako meso vo parcinja jadese od 1o meseci mislam..znaci pred godina

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Свинско месо?
22.1.2011 14:07:20   
Felly RR
Jaс од 11 месеци почнав да и давам свинско месо.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Свинско месо?
22.1.2011 14:12:44   
arh_diz
Na nas ni rekoa deka od 7 meseca moze da se pocne so meso

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Свинско месо?
22.1.2011 18:38:15   
mama ance
zdravo,jas sum nova na forumov i se obiduvam aktivno da se vklucam vo sto poveke diskusii.mojot sin ima tri i pol godini i veruvale ili ne svinsko meso proba na tri godini i toa selski kolbas od seckano meso so praz i praz mljac  i toa domasno spremen od nasiite komsii vo vikendickata vo selo.ne sum pobornik na svinsko meso, mu davam telesko,sveza riba i kupauavam domasni pilinja ama nekogas pravime isklucoci za svinsko ako e domasno cuvano prase. imame uste malku od domasnite kolbasi a sin mi gi obozava.pozdrav

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Свинско месо?
21.10.2012 15:11:19   
Pepelaska *
Добредојде мама анче, мислам дека не е толку мало да се грижиш сепак не давај често , а еднаш во неделата и колбас мислам дека е ок, плус домашен,

можеш да ни се претставиш ТУКА


ММ си купи прасе , убаво е , пола , се мислам колку пати неделно да му давам на М, инаку најмногу му давам телешко

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот mama ance)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Свинско месо?
18.1.2013 14:32:37   
vezilka RR
ЈАс на нИкола свинско му дадов прв пат сега скоро, значи околу втората година. Не знам зошто толку го одбегнував. Му давам свинско каре, го печам под фолија со малку кисела вода и Никола го сака. Му давам еднаш во неделата или некогаш и еднаш на две недели.

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Свинско месо?
18.1.2013 15:02:49   
arh_diz
Jas svinsko meso mu dadov pred 1 godina. Mu davam 1-2 pati nedelno mu go varam so zelencuk

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Свинско месо?
18.1.2013 15:08:06   
zzaa
jas svinsko meso i dadov pred 2 dena pravev kompir manza za nas,i pred da ja zaprazam i izvadiv i na nejze,si jadese.a ima 10 ipol mececi.

_____________________________

Денот кога се збогатив ... Станав мајкa
http://lpmf.lilypie.com/9ToIp2.png?PUn0FHCJ
принцеза на мама

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 21
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?