|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Чоколадо
4.11.2011 16:53:57   
mila mama
Чоколадо и немам дадено, не мислам ни да и давам, се додека може да не јаде нека не јаде, после секако ќе јаде кога ќе тргне во градинка. Торта лизнала само на роденденот, ама пред некој ден и дадов малку сладолед од ванила и си го мљацкаше од убаво по убаво.

_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Чоколадо
4.11.2011 19:41:45   
vida
E i jas ne sum za bebe od 7 meseci sto pred mesec dena pocnalo da jade,da mu se dava cokolado.Krivo mi e sto ne se ispokarav sto mu go butna taka so sila cokoladoto a kazav deka ne mu davam.Imame egzem a oni zapnale daj mu smoki i gotovo.Ne znam sto ke pravam narednata nedela pocnuvam na rabota majka mi ke go cuva sin mi ama mm koga ke e sloboden ke go nosi kaj niv i ke mu dadat sve da proba.Na jatrva mi maloto jade sve i toa bilo pravilno.Oni pijat gaziran sok i greota bilo da gleda mu dadoa od sokot na 6 meseci bebe.Jade torta maloto barabar so niv.Moram da smislam kako da stavam na znaenje deka moeto dete ke jade toa jas sto ke mu dadam a ne oni sto namislile.Se izvinuvam sto zabegav od temava ama se iznervirav.

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Чоколадо
5.11.2011 8:18:44   
Felly RR
Матеа не јаде многу, а и јас па многу, многу не ја нудам. Некогаш ако види чоколадо може сама да си побара, ама па и ако е животинско може и да не го изеде цело. Инаку почнав јас да и давам кога имше 8 месеци, ама едно животинско и го делев на три пати и не и давав секој ден да јаде.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот vida)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Чоколадо
5.11.2011 8:22:18   
Luci
На скоро 9 месеци прв пат му дадов да проба чоколадо, животинско царство и баш му се допадна. Од тогаш му давам 1-2 пати неделно да јаде


_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Чоколадо
11.2.2012 19:48:55   
bocence
moevo ima 8 mes i sega pred malku izede 2 kocki kinder sakase uste ama jas go dignav da ne i bide nesto?

_____________________________

Koj ne go razbira tvoeto molcenje,nema da gi razbere ni tvoite zborovi.

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Чоколадо
12.2.2012 10:38:36   
Felly RR
Oд 8 месеци може да се дава чоколадо, отприлика тогаш почнав и јас, ама не и давав многу, едно животинско на три пати, значи по 5 гр чоколадо, и тоа 2-3 пати во неделата. Еве и сега Матеа не сака многу чоколади, ни торти... повеќе е по соленотоuser posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот bocence)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Чоколадо
22.3.2012 9:12:24   
mami 3.
Najgolemata kerkicka ne jade mnogu blago t.e so mera,vtorata bi sakala da jade vise nego sto treba ali sekako ja im go ogranicuvam blagoto,posle jadenje sekogas jadat po eden ovosen jogurt,ovosniot jogurt mnogu go sakaat.I jas istouser posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Чоколадо
22.3.2012 9:23:50   
vezilka RR
Никола не сакаше баш многу, многу чоколадо до сега. Сега го откривме алпико џуниор и го обожава. Секогаш кога ја има рекламата за кит-кет направете пауза или така нешто, си бара чоколадо.

(Одговор на членот mami 3.)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Чоколадо
22.3.2012 9:44:44   
AnnaMolly RR
Имаше периоди кога Филип јадеше по едно животинско секој ден! Сам си знаеше каде стојат, си земаше и си го јадеше. Ама сега ги сокрив и добива по 2, максимум 3 пати неделно чоколадо.
Кога е кенкав и нерасположен му давам и цело животинско царство да изеде и одма се расположува :)


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Чоколадо
22.3.2012 9:52:44   
Felly RR
Леле со рекламава, сега се сетив
Матеа еднаш вика - Сакам паљуза.
Јас и велам - Каква паљуза.
Паљуза, мамо, паљуза.
И кога се појави рекламата, скокна - Еве мамо паљуза, вакво сакам.
Се изнасмеавме. И купивме, еднаш касна, и толку. Не обожава чоколадо.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Чоколадо
22.3.2012 11:28:01   
sitalia
jas na pogolemata kerka ne i davav da jade cokolado do 2 godini so po nekoj mal isklucok se razbira. I do den denes ne e nekoja po cokoladite. Ke zbori sakam cokolado ili nesto blago ke go otvori ke zeme edna kocka i tolku. Najmnogu sto ima izedene e eden red. E posle koj gi dojaduva za da ne se frla de, e toj sto ke se prikluci na temata slabeenje samo da sober sila.
Nekade pisuvase deka na deca do 2 godini treba da se izbegnuva da se dava blago i cokolado bidejki toa bilo predizpozicija za nekoi bolesti, taka nesto ne se sekavam bas i zatoa do 2 godini cokolado jok. Taka planiram i so bebeto no no mislam deka ke bide po problematicno koga ke ja gleda dada i. Ostanuva da vidime.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Чоколадо
29.3.2013 20:04:28   
omorfo89
На ќерка ми и купив животинско царство 1 месец пред да наполни 2 години , само што грицна направи една фаца и го фрли. Потоа правев мафини со банаани и чоколадо , почна да јаде од бананата само што стигна до чоколадото , го фрли јадењето дефинитивно не е по благото user posted image

_____________________________

[img]http://lb3f.lilypie.com/aJqIp2.png[/img]

(Одговор на членот amelbebe)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Чоколадо
21.2.2014 1:44:25   
Defne90 RR
М сега дури почна да јаде чоколадо инаку има 4 години,му имам давано ама едноставно не сакаше да јаде.И сега не јаде којзнае колку ама да речеме така по две мали киндер чоколатца може да изеде денес.А кај помалото дефинитивно забележувам дека зелбата за благо е поголема,за жал тоа го наследил од мене.Јас сум страстен љубител на чоколадо и не можам да си замислам денеска да не конзумирам чоколадо.Сега за сега го контролирам внесот на чоколади кај него дека е уште мало ама кга ќе попорасне се надевам дека нема толку да ги сака,ама којзнае,како тргнало.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот omorfo89)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Чоколадо
21.2.2014 11:35:38   
princessa
N prvpat proba cokolado na godina i 2-3 meseci. Toa bese kinder. Sekoj den jade po edno parce kinder ili zivotinsko carstvo. Ama ili toa ili toauser posted image ne dvete zaedno. I posle rucek obavezno bara crna cokolada so nad 72% kakao, po edna kocka i tolkuuser posted image . I da e nekade zafatena koga ke cue samo nesto da susne vednas raspoznava i doaga so otvorena usta i veli:"daj mi crna cokolatkauser posted image ".

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 64
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?