|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Чувство за време
29.5.2010 17:44:51   
Bitolcanka
user posted image


Дали ви се случило да ве разбудат од 5:00 (наутро) за банална работа (на фиксен, мобилен)? ... Или доцна навечер, по 23, 24ч.?
Како реагирате?
Дали вие имате чувство за време кога се јавувате некаде (особено на фиксен/домашен телефон, покрај другото, земајќи го предвид и фактот дека личноста која барате не живее сама) или не се ограничувате и воспоставуате телефонски повици без оглед на времето?

< Поракaта ја уредил Bitolcanka -- 29.5.2010 17:57:39 >


_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Чувство за време
29.5.2010 17:51:51   
amelbebe
mnogu pripazuvam vo koe vreme zvonam,pogotovo tie sto gi znam sto se mrstat sto im smeta se,a mene moze sekoj vo sekoe vreme da mi svoni bez razlika za, sto se raboti takva sum si jas

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Чувство за време
29.5.2010 20:53:01   
melody
Ne zvonam i ne sakam da mi zvonat vo sekoe vreme

(Одговор на членот amelbebe)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Чувство за време
29.5.2010 21:14:54   
niki
Не ѕвонам пред 10 наутро, од 3 до 5 попладне и после 10 навечер, освен ако сум договорена со некого и очекува повик во било кое време за итна работа. Мене некој ако ми ѕвони во некое ненормално време веднаш помислувам дека се случило нешто лошо.

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот melody)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Чувство за време
30.5.2010 20:19:35   
Bitolcanka
ИЗВОРНА ПОРАКА: niki

Не ѕвонам пред 10 наутро, од 3 до 5 попладне и после 10 навечер, освен ако сум договорена со некого и очекува повик во било кое време за итна работа. Мене некој ако ми ѕвони во некое ненормално време веднаш помислувам дека се случило нешто лошо.



И јас така постапувам. Се придржувам до нормално време било кому да му се јавувам. Ако е многу рано или многу доцна помислувам дека е нешто итно - се случило нешто лошо... Некои луѓе немаат никакво чувство за време, се јавуваат кога ќе им текне, без воопшто да се извинат Па и кај најблизок да сакам да се јавам (освен ако не е многу итно) ќе се воздржам, а не кај подалечни роднини, пријатели...

< Поракaта ја уредил Bitolcanka -- 31.5.2010 0:59:41 >


_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Чувство за време
30.5.2010 20:38:16   
agnes77
i ja ne zvonam u svaku vreme ali kadkad situacija je taka da moram i tada onaj koga zovem zna da zaista nije bilo moguče počekati

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Чувство за време
1.6.2010 11:27:44   
majka 79
ИЗВОРНА ПОРАКА: niki

Не ѕвонам пред 10 наутро, од 3 до 5 попладне и после 10 навечер, освен ако сум договорена со некого и очекува повик во било кое време за итна работа. Мене некој ако ми ѕвони во некое ненормално време веднаш помислувам дека се случило нешто лошо.


potpis

mnogu me voznemiruva zvonenjeto telefonot kasno na vecer.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Чувство за време
1.6.2010 11:31:25   
arh_diz
Ne zvonam nitu pak sakam da mi zvonat vo vreme koe e nadvor od site granici :)user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Чувство за време
12.6.2010 22:17:34   
vezilka RR
Не ѕвонам рано наутро, ниту касно навечер..иначе не реагирам бурно ако ми заѕвонат во не пристојно време..А ми се има случено повеќе пати..особено од чичко ми и тоа рано сабајле. Тој станува во 5 сабајле и за него 9 е веќе пладне..ха,ха Дури му се има случено да ни дојде ненајавен во 8 сабајле, а ние сите спиеме, а тој се запрепастува како може во тоа време да спиеме, особено за моите..ха,ха

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Чувство за време
12.6.2010 22:38:00   
jovanka
Se soglasuvam sekoj treba da ima cuvstvo za vreme bez razlika dali nekoj zivee sam ili vo zaednica.Sekoj ima pravo na privatnost i treba da se pocituva.Nekoj raboti i ne se tolku itni za nekoj ti zazvoni vo 23-24 casot i da sakas da mu pomognes ne bi mozel 100%.

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Чувство за време
13.6.2010 1:38:06   
Bogdancanka
sekogas vnimavam koga i vo kolku casot zvonam

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Чувство за време
13.6.2010 2:05:43   
Rossana
ИЗВОРНА ПОРАКА: melody

Ne zvonam i ne sakam da mi zvonat vo sekoe vreme


Potpisss

(Одговор на членот melody)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Чувство за време
22.6.2010 17:12:08   
Viktori
мене ми се случило да ми свртат на тел. ептен рано или подоцна. Ама ретко за да правам настан од тоа.
Телефон не користам. Нит ми вртат ниту пак вртам, а не па за време да се секирам user posted image
Мислам имам ама забатален некаде, го полнам еднаш неделно, а и има можност да функционира само како компјутер па најчесто ми е на таа опција.
Кој сака да ме најде, само на скајп ме има.


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Чувство за време
22.6.2010 17:20:18   
betpet
Imam cuvstvo za vreme,
mnogu vnimavam koga i vo koe vreme ke se javam, zosto ne sakam nekoj da bide isplasen  koga bi zvonela vo neko utrinsko ili docna vecerno vreme za toa da prasam sto pravat ili kako se, ili da go budam koga e vreme za odmor vo popladnevnite casovi.
Taka bi sakala da e i kaj mene koga zvonat, no .....e nevozmozno, no go prifakam povikot bez pcosti ili nekoj dofrluvanja.

_____________________________

Нашето сонце од 7 Јуни е Теодора(Божји дар)

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Чувство за време
22.6.2010 17:47:29   
Палешка РР
Јас имам стрес од ѕвонење во неприкладно време, после заминувањето на татко ми user posted image тогаш ми јавија во 6 утрото. Затоа срцето ми лупа ако се ѕвони после 22 навечер и пред 9 наутро. Во текот на денот немам проблем, но јас не ѕвонам меѓу 14-18 часот никаде.

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот betpet)
Непосредна врска до пораките: 15
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?