|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Долго посакувана цел
27.5.2010 2:15:14   
Bitolcanka
user posted image

Познато ни'' е дека ништо лесно не се добива во животот, за се'' мораме да се потрудиме, да се помачиме. Некогаш многу долго време, макотрпно работејќи, вложувајќи голем дел од себеси, дури и самите себе. Уморни сме, не веруваме многу, но продолжуваме. Секој од нас е различен - свет за себе. Некој е подготвен да оди до крај, некој се откажува на пола пат, некој не ни почнува, воден од помислата на неуспет уште од старт. Често доживуваме падови, неуспеси, 100, 1000... и се разочаруваме... Но никогаш не знаеме и не можеме датврдиме со сигурност дека можеби 1001-от обид ќе биде неуспешен...баш напротив, голема е веројатноста токму тој обид да биде среќен и да даде позитивен резултат.


Дали секогаш одите до крај, со последниот здив, по секоја цена?
Дали лесно се откажувате, предавате?
Дали за откажувањето обвинувате други лица, наоѓате други причини оправдувајќи се пред другите и пред себе?



< Поракaта ја уредил Bitolcanka -- 27.5.2010 14:06:48 >


_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Долго посакувана цел
27.5.2010 9:44:19   
amelbebe
jas ako si zacrtam nesto u mozokov kako sto veli mm dodeka ne si ispolnam ne sum mirna dodeka stignam do taa cel,ama ne po cena da treba nekoj da strada,ne se otkazuvam lesno i nikogas ne sum obvinila nekogo a pak samata sebe vo nekoi momenti da,ama samo pred mm

< Поракaта ја уредил Bitolcanka -- 27.5.2010 14:14:05 >

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Долго посакувана цел
27.5.2010 14:13:37   
Bitolcanka
ИЗВОРНА ПОРАКА: amelbebe

jas ako si zacrtam nesto u mozokov kako sto veli mm dodeka ne si ispolnam ne sum mirna dodeka stignam do taa cel,ama ne po cena da treba nekoj da strada,ne se otkazuvam lesno i nikogas ne sum obvinila nekogo a pak samata sebe vo nekoi momenti da,ama samo pred mm


И јас исто пријателке. Тешко на оној кој ја гради сопствената среќа на туѓата несреќа ..., таквите во денешно време ги има со лопата да ги риниш user posted image Кога имам зацртано некоја идеја во себе се стремам да ја остварам, давам максимум од себе (ако треба ќе си скратам некое задоволство, луксуз, слободно време и сл.), се борам, без разлика дали со помош од некого или сама. До стигнувањето до крајната цел може да има многу препреки (најчесто е така), ти поставуваат сопки на секој чекор, сакајќи да ти наштетат, да те уназадат, но ако си доволно упорен, силен и сигурен во себе - ништо не ти можат user posted image user posted image user posted image



< Поракaта ја уредил Bitolcanka -- 27.5.2010 14:15:18 >


_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот amelbebe)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Долго посакувана цел
27.5.2010 14:34:43   
amelbebe
najiskreno nisto ne mi mozat,a zatoa sto sum kratela od sebe toa e baska i nikogas ne sum se pozalila

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Долго посакувана цел
27.5.2010 14:54:16   
Bitolcanka
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот amelbebe)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Долго посакувана цел
27.5.2010 15:06:56   
Bogdancanka
имаме ваква слична тема нели?

http://www.ringeraja.mk/forum/%D0%9F%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B5%25%25%25%D0%BD%D0%BE_%D0%B4%D0%B0%D0%BB%D0%B8_%D0%B8_%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B0%D1%80%D1%83%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B5%3F/m_49401/tm.htm

се извинувам ако сум грешка


_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Долго посакувана цел
27.5.2010 15:13:50   
Bitolcanka
Слична е, но не баш иста. Поентата на оваа е колку сме истрајни во посакуваните желби и цели. Благодарам за забелешката пријателке user posted image user posted image user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 7
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?