|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Јагоди - кога се препорачува да му се дад...
3.6.2011 18:55:57   
Snowhite RR
Јас сакам да му8 дадам да проба, ама немаме домашни, а не ми се даваат купечки, не знам што да правам, сакав утре зошто сум слободна да можам да го следам, ама од колешкава се нафрлило цело, а има 3 и пол години и сега се премислив и јасuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Јагоди - кога се препорачува да му се дад...
27.6.2011 8:25:16   
Felly RR
Јас на Матеа и дадов да проба од нашите - домашните. Прво и дадов половинка, па другиот ден една цела, и максимум до 3-4 јагоди и давам (зависи од големината user posted image )Нема никаква реакција.


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Јагоди - кога се препорачува да му се дад...
27.6.2011 12:29:55   
tin*
koga user posted image imase 10 meseci sveki i dala jagodcinja, a i ona i mm se alergicni na jagodi, cela sreka sto e deteto na mamicka pa ne e alergicno:)

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Јагоди - кога се препорачува да му се дад...
28.6.2011 11:13:11   
Snowhite RR
Јас сакав оваа година да му дадам да проба, ама баш тогаш кога ги имаше Михаил крена Т, не беше добар, па ми беше страв да му давам јагоди да не има реакција, па да не бидам сигурна од што му е. После тоа барав немаше веќе

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот tin*)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Јагоди - кога се препорачува да му се дад...
29.6.2011 1:59:27   
ikki
jas na Andreja po4nav da i davam ona 10 meseci i nemase nikakva alergiska reakcija. Inaku mnogu gi saka, bidejki imame vo dvorot abe koga ke gi vidi se tegne po niv, i neznam kolku bi izela ama kolku i da i davam uste bara. Jas i davam po 4-5 jagotki strav mi e da i davam mnogu. Inaku pred nekoj den majka mi donese jagodi i gi izmiv i gi staviv na masa i svekrva mi i davase na Andreja i edna i padna dole, abe ke padnese od to4a4eto samo za da si ja zeme jagotkata.


(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Јагоди - кога се препорачува да му се дад...
1.12.2014 1:38:45   
caciana
Jagodi najdobro e da se davaat od 1 godina na gore.

(Одговор на членот ikki)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Јагоди - кога се препорачува да му се дад...
1.12.2014 9:43:14   
LoveableMe RR
јагоди, праски, лешници, бадеми и продукти кои може да предизвикаат алергиска реакција најдобро е кога детето ќе наполни 3 години....ова од искуство од сестра ми, зошто со неа триста чуда видовме од такви реакции и сите доктори ја советуваа мајка ми до 3 години да избегнува да и дава таква храна, а од тие што пројави реакција да ги избегнува целосно додека не порасне.

Денес веќе ги јаде сите производи на кои беше алергична, очигледно со текот на времето организмот се изборил со алергиите.

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 32
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?