|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Колку сте јаки?
14.5.2009 22:36:55   
Еца
Колку сте јаки и силни кога нешто очекувате,се радувате,а доаѓа еден момент кога сето тоа се става под знак прашалник? Како реагирате кога кулата од карти ќе ви се сруши само во еден миг?

Во моментот се чувствувам многу тажно,немоќно,и сакав малку да си ја искажам болката преку разговор и разменување на мислења.Се уште не знам дали до темел ми се сруши кулата,но како и да е животот навистина е непредвидлив,понекогаш толку нестварен...и што да кажам освен дека ништо никогаш не е сигурно во животот....

Во принцип сум многу јака,знам гордо и стоечки да поднесам пораз,исто како што со гордост и крената глава се радувам на секој успех,но некогаш едноставно животот не фрла на колена.....


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Колку сте јаки?
14.5.2009 23:00:13   
Боцко
Веројатно си и посилна отколку што мислиш, што во еден ваков тежок миг за тебе наоѓаш сили да седнеш и да напишеш нешто. Се разбира, чувството дека си помеѓу свои луѓе, те јакне уште повеќе. Со оглед на тоа што не знам што ти се случило, не можам конкретно да те охрабрам, како што ти често знаеш да ги храбриш другите на порталов. Знам само дека големината на човекот не се гледа во падот, туку во способноста да стане и да продолжи понатаму. Мене животот ме исправал пред безброј искушенија. Еден ден, многу скоро, ќе проговорам повеќе за тие нешта. Оној кој те повредил, пак, треба да знае дека ништо, ама баш ништо, не останува ненаплатено. Затоа, треба да правиме само добро зашто добро и ќе ни се враќа. Не заборавај дека секој е самиот одговорен за се што му се случува. Додека го сфатив вистинското значење на таа реченица ми требаа три години менување на себеси за да научам да се сакам. Ти посакувам многу успех и истрајност. Боцко и другарчињата се секогаш тука за тебе...

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Колку сте јаки?
14.5.2009 23:05:14   
Еца
Фала Боцко,твоите зборови нависитина ми значат како и оние што ќе ми ги дадат останатите рингерајовци,но овој пат судбината ќе го има последниот збор.Знете,пишував дека Мартина лежеше шарлах,кој не  е опасен за возрасните,но ете за мене,поточно за плодот може да биде фатален.Утре одам на детални испитувања и некако цел ден се трудам да не мислам на тоа,но веќе треба да си легнам и барам причини да останам подолго будна,залажувајќи се дека ќе ги оддолжам работите....Како и да е ништо не зависи од мене,од нас,...

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Колку сте јаки?
14.5.2009 23:09:33   
Боцко
Пре да си легнеш, последната мисла нека ти биде дека се ќе биде во ред и дека испитувањата ќе поминат одлично затоа што јас знам дека ќе биде така. Ти ја пуштам сета позитивна енергија. И тоа како зависи од нас. Убави соништа и се читаме утре, ведри и расположени...user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Колку сте јаки?
15.5.2009 0:05:03   
hristijana
Elena se ke bide vo red veruvaj od srce ti posakuvam utre za dobro utro da ne izraduvas i da ni kazes deka bebenceto sto go ocekuvas e dobro.stiskam palci za tebe .poz

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Колку сте јаки?
15.5.2009 1:30:58   
biljanaM
Елена и јас ти ја пуштам сета топлина и се надевам дека се ќе биде во ред т.е. ќе биде, верувај. Нормално е човек понекогаш да се изнервира, да мисли дека цел свет е против него, но сето тоа има некоја причина, во твојот случај причината е здравјето на Мартина (шарлахот), што е нормално кај сите родители, но гледаш дека се испадна во ред исто ќе биде и утре, и јас така се чувствувам кога одам по болници.....во последно време се повеќе и повеќе се одлучувам за часови по медитација, па ќе видиме.
Се читкаме, поздравче


_____________________________

Ил смо само ту због рамнотежа меџу звездама.....

(Одговор на членот hristijana)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Колку сте јаки?
15.5.2009 8:26:43   
mami
Еленче, само храбро...се ќе биде во ред..тоа мало бебенце е стопати посилно отколку што мислиме сите ние и нема да дозволи нешто да го спречи да ја здогледа светлината на денот...мисли позитивно и ке видиш, ке биде се во ред

(Одговор на членот biljanaM)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Колку сте јаки?
15.5.2009 8:32:30   
Julie1
Еленче, имаш поддршка и од мене. Знам дека си јака и зрачиш со позитивна енергија, која заедно со нашата енергија ќе помогне сите работи со бебенцето да одат на добро. Очекуваме и знаеме дека скоро ќе славиме на Рингераја за едно здраво, преубаво и преслатко малечко бебенце од Елена. Знаеме дека семејството твое е голема поддршка но знај дека и ние сите сме тука за тебе секогаш.
И нели Заедно сме појаки!

< Поракaта ја уредил Julie -- 15.5.2009 8:33:06 >


_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот biljanaM)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Колку сте јаки?
15.5.2009 12:53:11   
Nikolina
Елена сега видов и се надевам дека се помина најдобро што можи и дека ти сега си ми многу поопуштена и порелаксирана одкако виде дека се е во ред прими голем поздрав и би  ти посакала се најубаво исто како што ти им посакуваш на сите бидејќи имас многу големо срце.user posted image user posted image user posted image  

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Колку сте јаки?
15.5.2009 13:03:44   
Katuska
Eli kako pomina denes, daj pisi ni site cekame da vidime deka e se vo red??Pozdrav i podrskauser posted image user posted image

(Одговор на членот Nikolina)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Колку сте јаки?
15.5.2009 13:58:49   
niki
Sega ja vidov temava i mnogu mi e zal sto eden tolku ubav perod od zivotot ti e zasenet so vakvi problemi Elena. No ti si jaka i ke se izboris so se. Nie sme tuka da ti pomogneme ako nikako poinaku bar so nasa poddrska.
Se nadevam deka dosega veke ste gi izvrsile site potrebni pregledi i imas veke dobri vesti.
Cekame da ni javis deka bebusko e dobro i prodolzuva da raste normalno vo meseto.

(Одговор на членот Katuska)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Колку сте јаки?
15.5.2009 14:29:17   
Еца
Еве се вратив,изедов една полна чинија патлиџани и краставици,се освежив и еве да ви пишам.Од  трансфузиологија резултатите ќе бидат дури наредниот петок,зошто има многу испитувања,а за другите испитувања ќе одам дури во вторник,така да немам никакви информации,но она што си го ветив е дека нема да дозволам да се нервирам за нешто што не знам како ќе испадне на крај.Мислам дека и покрај се веќе некаде  езапишано како ќе биде,па ништо и не можам да променам.Она што можам да го направам е да продолжам да си го галам мешето заедно Со Мартина,да му кажуваме песнички на бебушто и да го бодриме да биде со нас до крајuser posted image Секое лошо за добро е...  Ве сакам сите и не занете колку енергија ми дадовте,премногу...поздрав за сите вас од мене  http://www.youtube.com/watch?v=CseZvlqTH7w

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Колку сте јаки?
15.5.2009 14:41:52   
Nikolina
Еленче секои пет минути проверував дали имас пишано и ме радува сто си позитивна така треба само напред и ќе видиш се ке биди во ред поздравuser posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Колку сте јаки?
15.5.2009 14:45:54   
mami
ме држиш во мисла цел ден...ајде, само позитивно..се ке биде во ред...

(Одговор на членот Nikolina)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Колку сте јаки?
15.5.2009 18:08:28   
Marta
ИЗВОРНА ПОРАКА: Elena

Еве се вратив,изедов една полна чинија патлиџани и краставици,се освежив и еве да ви пишам.Од  трансфузиологија резултатите ќе бидат дури наредниот петок,зошто има многу испитувања,а за другите испитувања ќе одам дури во вторник,така да немам никакви информации,но она што си го ветив е дека нема да дозволам да се нервирам за нешто што не знам како ќе испадне на крај.Мислам дека и покрај се веќе некаде  езапишано како ќе биде,па ништо и не можам да променам.Она што можам да го направам е да продолжам да си го галам мешето заедно Со Мартина,да му кажуваме песнички на бебушто и да го бодриме да биде со нас до крајuser posted image Секое лошо за добро е...  Ве сакам сите и не занете колку енергија ми дадовте,премногу...поздрав за сите вас од мене  http://www.youtube.com/watch?v=CseZvlqTH7w


Ovaa Elena ja znam jas,borbena,pozitivna,istrajnauser posted image Se ke bide dobro,veruvaj!

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Колку сте јаки?
15.5.2009 21:39:44   
Julie1
Еленче цело време сме со тебе и малото бебенце. И двете сте јаки!

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот Marta)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Колку сте јаки?
15.5.2009 21:47:09   
Natasha5
E lena i jas ti ja isprakam seta sreka.Bidi jaka ,se ke bide vo red.
Pozdrav

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Колку сте јаки?
6.6.2009 22:59:04   
Nena_S
Elena? Novosti?

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Колку сте јаки?
7.6.2009 9:03:31   
Еца
Од трансфузиологија резултатите се одлични, но постелката не е добра и треба многу да одмарам, инаку на инфективно немаа реагенси, и наредната неделаќе ми се земаат брисеви за повеќе испитувања микробиолошки, па и за стрептокок...Инаку докторор рече дека бебушот одлично напредува, многу е активне и место за паника нема, многу е поопасно доколку се се случуваже во првотот тромесечје.Сепак се се случува со некоја причина, нели. Уште еднаш фала на сите кои бевте со мене во моменти кога бев растревожана и помалку разочарана
user posted image


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Nena_S)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Колку сте јаки?
7.6.2009 11:26:33   
mina
Elena navistina mi e drago sto rabotite odat na dobro i sto nabrgu ke jademe mekiciuser posted image ke cekame slika i od toa malo coveceuser posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Колку сте јаки?
7.6.2009 12:02:07   
Боцко
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
како и секое машко сега треба да речам: знаев јас, нели ти реков?
user posted image user posted image user posted image user posted image
супер вести!!!!!!!!!!


_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот mina)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Колку сте јаки?
7.6.2009 12:08:29   
Еца
Фала Боцко во секој случај на информациитеuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Колку сте јаки?
7.6.2009 12:16:34   
Боцко
ииигфбверхцфхгггтугѕѕгхѕгхгт5тррр
ууѕуѕхјгфффттдфддсакукј,лклллллллххѕѕтртрртее
ккиуиуѕуѕѕтр5ѕѕбхнххггфгвффффдјјјјхѕхѕгфгхфгфгхнјлллоќ



_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Колку сте јаки?
7.6.2009 12:18:21   
Боцко
тоа беа зборови на поддршка и среќа и од стефан
user posted image


_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Колку сте јаки?
7.6.2009 12:27:50   
Еца
user posted image Едвај го чекам 13 па да ги изгушкам сите мали дечиња човечиња, наши рингерајковциuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?