|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Што собиравте кога вие бевте деца?
3.3.2012 1:47:12   
Olivia
Ајде да ја активираме малку оваа тема и да се присетиме на нашето детство, пред некој ден низ фиоките во еден од старите комоди кај мајка ми најдов на кутија со мали интересни нешта кои сум ги собирала како мала, писма од дечиња на тогашна моја возраст со кои сум допишувала, и меѓу нив многу тефтерчиња со обоени страници со ликови од сказните или цртаните, исто такви писма и листови, па згора на се се секавам едно време беа и миризливи, сите тие работи ги нарекувавме детска пошта, што вие собиравте?

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Што собиравте кога вие бевте деца?
3.3.2012 2:08:45   
jagodica
еее и јас како чупе user posted image собирав многу работи како детска пошта па миризливи пошти , имаше едни тефтерчиња , салфетки имам берено ...
а уште си ги чувам од средно писменцата од на час што сме ги дофрлувале со другарките во стилот : Еј како беше сношти? или Го виде ? и шо ти рече ?
такви имам една кутија за чевли полна ми е
исто имам собирано сличиња од мастики , еден куп албуми со барбики, со пони коњчиња и уште еден куп работи на кои неможам да се сетам сега во моментот
Важно ни беше многу поубаво отколку на денешната младина user posted image еее какво детсво сме имале user posted image баш ни беше СУПЕР
поздрав

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Што собиравте кога вие бевте деца?
3.3.2012 8:21:06   
Viktori
Јас ко антиталент за се, не памтам нешо да сум собирала. Сестра ми собираше салфетки, плетеше, везеше, копчиња шиеше, а јас ја гледав и се чудев.
Уште од дете лева си бев user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот jagodica)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Што собиравте кога вие бевте деца?
3.3.2012 8:33:09   
JovanaJ
Samo salfetki. I nisto drugo user posted image
I toa traese mnogu kratko vreme, nekako ne me privlekuvase da sobiram nesto....user posted image

_____________________________

You can never make the same mistake twice, the second time you make it it''s no longer a mistake, it''s a choice!

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Што собиравте кога вие бевте деца?
3.3.2012 8:48:30   
Luci
Јас како мала собирав миризливи ливчиња а свеки моја сеуште собира салфетки, иако има 63 години и не е веќе така малаuser posted image


_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Што собиравте кога вие бевте деца?
3.3.2012 10:19:56   
kikicka
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image хахахха луци бе браво за свеки твоја може во наследство ке ти ги остави user posted image
и јас собирав миризливи ливчиња или детска пошта ја викавме ,сликичките од Сара мур и Касандра нели имаше албуми атракција беше ,и салфетки собирав ама не толку многу повеќе детска пошта.

ИЗВОРНА ПОРАКА: luci

Јас како мала собирав миризливи ливчиња а свеки моја сеуште собира салфетки, иако има 63 години и не е веќе така малаuser posted image




_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Што собиравте кога вие бевте деца?
3.3.2012 14:18:12   
Felly RR
И јас исто, всушност со сестра ми заедно собиравме салфетки, детска пошта, сликичките од Сара Кеј
user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Што собиравте кога вие бевте деца?
3.3.2012 14:33:54   
Felly RR
Леле сега се потсетив и на пораките од Сара Кеј, па ги пишувавме во споменари...user posted image
user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Што собиравте кога вие бевте деца?
3.3.2012 14:37:17   
AnnaMolly RR
Со сестра ми собиравме салфети и детска пошта, а после и сликички од Касандра user posted image user posted image user posted image

Нормално, пишувавме споменари и многу ги сакавме и ние Сара Кеј.
Се тоа отиде во наследство кај братучетка ми, сега таа не наследи user posted image

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Што собиравте кога вие бевте деца?
3.3.2012 14:50:38   
Luci
ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image хахахха луци бе браво за свеки твоја може во наследство ке ти ги остави user posted image



Ауу нееее, има бољи работи за у наследство она, салфетки не прифаќамuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Што собиравте кога вие бевте деца?
3.3.2012 15:48:20   
kikicka
user posted image user posted image user posted image АБе па никој не ме поправил на грешката која САРА МУР сум напишала хахахха она Сара Кеј да ти била

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Што собиравте кога вие бевте деца?
3.3.2012 16:01:37   
Ikana
Sobirav livchinja, Sara Kej slikici i zivotinsko carstvo.

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Што собиравте кога вие бевте деца?
3.3.2012 16:18:49   
rina13
sobirav detska posta,pokahontas,kasandra livcinja I drugata vo mene.Sobirav I vesnici od vazni nastani(ova po primer na baba mi)user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Што собиравте кога вие бевте деца?
3.3.2012 17:18:28   
Olivia

ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka

user posted image user posted image user posted image АБе па никој не ме поправил на грешката која САРА МУР сум напишала хахахха она Сара Кеј да ти била

Добро што уште се сеќаваш мене немаше ни да ми текнеuser posted image

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Што собиравте кога вие бевте деца?
4.3.2012 0:12:09   
kuklicka26
Собирав детска пошта,украсни салфети,Сара Кеј,миризливи лифчиња -слаткишите беа најјаки имав споменари,а малку покасно пишуваав и дневник си го чувам и се смеам одвреме навреме за некои случки.Дневникот ми е содржаен со билети на пример кога не носеа на кино,на опера,на базен и сл..

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Што собиравте кога вие бевте деца?
4.3.2012 10:38:35   
arh_diz
Posteri slikicki ,isecoci od vesnici od New kids on the block.

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот kuklicka26)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Што собиравте кога вие бевте деца?
4.3.2012 11:02:41   
kikicka
Како поголемо дете предпубертет сега ми тегна имам дома 2 големи тетратки со слики од Бритни спирс user posted image мн. ја сакав и сега ја сакам ама не толку user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Што собиравте кога вие бевте деца?
4.3.2012 11:12:21   
SkCura77
Салфетки и пенкалца. После собирав шеќерчиња и пластични лажички од кафиќи во странство каде што патував често на времето. Сега ги собирам ПРВИТЕ работи на син ми - цуцлата, синџирчето за цуцла, тропката, лигавчето, алките од ГАК и сл. user posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Што собиравте кога вие бевте деца?
4.3.2012 16:23:34   
Snowhite RR
Целофани украсни, пластични лајчина од кафе, цефки, виљуфчина и едни како стапчина украсни со американскине крофни што ги даваа. Разни сликчина, од турбо мастики со коли, животинско царство и други сликички. Постери, списанија, тефтерчина (детска пошта) споменари, лексикони (сами што ги правевме од тетратка со прашања и да ти се потпишуваат во нив пријателите), потоа запалки интересни некои во форми или зипо. Исто така од списанија сечев артикли напишани за убавина, за шминкање, за коса и сл и ги чував во еден плик на кој имав залепено исто така со исечени букви „Козметички бутик“.
Не ми текнува сега друго, ама знам дека се и сешто собирав, секакви глупости, затоа сега ништо не чувам, се што не ми треба фрлам.

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот SkCura77)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Што собиравте кога вие бевте деца?
4.3.2012 16:28:03   
Martins mom
Nisto nemam sobirano, se cudev na drugarkite kako se zamarat so tie raboti.

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Што собиравте кога вие бевте деца?
4.3.2012 16:31:31   
Annet
isto!user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: Martins mom RR

Nisto nemam sobirano, se cudev na drugarkite kako se zamarat so tie raboti.


(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Што собиравте кога вие бевте деца?
4.3.2012 20:05:34   
Bogdancanka
sobirav posteri i mirizlivi livcinja

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Што собиравте кога вие бевте деца?
6.3.2012 10:38:34   
Maca25
Ептен мала собирав миризливи ливчиња, ама кратко ми траеше тоа.
Собирав едно време постери од No Doubt , ептен ги сакав.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Што собиравте кога вие бевте деца?
6.3.2012 11:02:42   
vezilka RR
Како ептен мала не собирав ништо. Добив во наследство што вика AnnaMolly од братучедка ми една кутија салфетки и ја збогатив со уште две-три плу кои патем мајка ми ми ги набави. Мајка ми секогаш купуваше разно разни албуми со сликички, ама не успеа да на заимтересира,па сама си ги полнеше user posted image . Е како тинејџер бев страсен собирач на се и сешто. Собирав постери од Тони Кукоч. Со метро го меревме ѕидот во собата и го поделивме на пола со сестра ми, и едната половина јас ја излепив со Тони Кукоч, а другата таа со Дино Раџа user posted image ..ама беше излепен до милиметар, како тапет да имаше. Потоа собирав железни парички од различни валути, па собирав разгледници од секаде, кој каде одеше не смееше да се врати без разгледница за мене, и тие ги собирав до голема богами. Ама нај замашна ми е збирката со „киксови“, собирав киксови каде ќе стигнев и ги бележев во тефтерите наречени „Сваштарник“, ги има 4 на број. Е сега „собирам“ расфрлани играчки по дома user posted image user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Што собиравте кога вие бевте деца?
15.3.2012 14:40:52   
Mihaela 2010
Sobirav salfetki,i se sekjavam bev epten zabegana po taa rabota,a i imav mnogu ubavi..posle toa koga porasnav user posted image i gi dadov vo nasledstvo na bratucetka mi.
Sobirav edno vreme znacki,pa postenski marki,bidejki mnogu go obozavav i seuste go slusam Eros Ramazzoti bev zabegana po nego i imav edna tetratka i site sliki sto gi naogav od nego i site mozni informacii za negoviot zivot gi lepev i gi zapisuvav vo taa tetratka..na ovie raboti se sekjavam,drugo ne mi teknuva..

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?