|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Менструација и бременост
31.7.2013 13:48:25   
Daci96
Здраво девојки. Сакам да ве прашам дали е можно за време на бременост да имате менс.?
Пред 3 дена го добив и тоа 5 дена пред очекуваната менс. и од вчера попладне до наутро немаше ништо и сега повторно почна но поразлично е од вчерашната бидејќи бојата се движи од розеникава до темно кафеава и е многу по малку ниту една влошка не ми се полни на ден а и сабајлево направив тест и излезе негативен ама и има право што е негативен бидејкји е сеуште рано има само поминато 13 дена од овулуција. А ги имам скоро и сличните симтоми на бременост потечени и болни гради мачнини а и за чудо немам болки како во менструација само чуствувам некоја тежина во стомакот и имам киселини... Дали е можно да сум бремена или се работи за нешто друго а иначе со маж ми преку еден ден имавме односи? Сакам бебе!!!!user posted image user posted image
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Менструација и бременост
31.7.2013 14:01:21   
miana
Jas so prvoto dete imav dobieno dva dena,si krvarev i tretiot snemav,imav po nekolku kapki..Mislev deka sum dobila no se posomnevav i si napraviv test i OP trudna. Pa doktorot na eho mi vide krvarenje vnatresno i mi stavi nekoja injekcija,pa posle mi dade utrogestan da stavam i set__e si imam kerka 5 ipol godinkiii


ti poskauvam da si gi vidis user posted image

Inaku sum cula deka nekoi i dobivaat po nekolku meseci a se bremeni..Poznavam, i takva do tretiot mesec dobivase.


< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 31.7.2013 16:11:56 >

(Одговор на членот Daci96)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Менструација и бременост
31.7.2013 14:11:35   
Daci96
И еве сега кога бев во вц нема ништо само на бришење а кога имав менс капеше тоалет школка бесхе облеана со крв а сега ептен по малку. А сега колку време треба да чекам да за направам повторно тест?

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Менструација и бременост
31.7.2013 14:12:42   
Hunny
Mozno e.Jas dobivav do 3-ot mesec i zatoa bremenosta ja otkrivme vo 12-ta nedela . I toa bas kako sto opisuvas. Se nadevam ke ti se ispolni zelbata.




(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Менструација и бременост
31.7.2013 14:13:43   
miana
Pricekaj go denot koga treba da dobies i pocekaj da ti kasni barem 3-4 dena i napravi pak test.I ne se razocaruvaj ima vreme..JaS sekogas vikam - ne pravete deca,samo vodete ljubov slobodno i bez zamaranje.. |Jas dve deca taka napraviv od vtor obid user posted image

(Одговор на членот Daci96)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Менструација и бременост
31.7.2013 14:23:31   
Daci96
Ние водиме љубов и не се замараме. Hunny дај боже и мојот слуцај да е како твојот а утре треба добијам ке почекам и ке направам тест после 1 недела па ке видиме дали ке ми се исполни желбата user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Менструација и бременост
31.7.2013 14:31:57   
kapina
Dani mozno e da si bremena mo najdobro e da odes na ginekolog I Da napraves test za bremenost preku krv

(Одговор на членот Daci96)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Менструација и бременост
31.7.2013 14:45:41   
LoveableMe RR
Сестра ми добиваше до трет месец, правеше домашен тест два пати, негативни беа. На крај отиде да снима желудник од премногу болки и киселини и таму што да видат.....user posted image 3 месец user posted image . Се е можно, но сепак почекај уште една недела, па после ако имаш матичен гинеколог, нека те види на ехо. Позз

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Менструација и бременост
31.7.2013 14:51:37   
Daci96
Imav maticen ging ama vekje nemam bidejkji nishoi neznae pred 3 meseci imav spontan zaradi negovi pogreshni lekarstva i nesakam ushte ednash istoto da mi se sluci. Taka da sega baram nekoj drug podobar lekar.
Nikogash do sega mi nema dojdeno vaka porano a plus i oskudno daj boze da sum bremena.

< Поракaта ја уредил Daci96 -- 31.7.2013 14:53:19 >

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 9
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?