|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Дали е навредливо да се каже дека некој има Л...
21.11.2009 11:27:39   
m@gic

Еве и јас да пишувам кирилицаuser posted image user posted image user posted image


Дали би им казале на колегите/претпоставените дека здивот им смрди и како би го рекле тоа? И ако некој ви го рече истото дали ке се навредите?

Ја имам една колешка од чиј здив глава ме фака секогаш кога ке ми збори...ама уште не сум и рекла ништо, незнам како!!!
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Дали е навредливо да се каже дека некој и...
21.11.2009 11:55:39   
profesorica
Мене би ми било непријатно да им кажам особено на претпоставениот, но и да трпам несакамuser posted image user posted image user posted image

ако ми е близок сигурно дека би го советувала да превземе нешто.ако е до толку страшно сигурно нема да ми смета само мене туку и на други така што тоа би го правела за негово/нејзино добро.


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот m@gic)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Дали е навредливо да се каже дека некој и...
21.11.2009 12:09:54   
Natasha5
јас мислам дека поубаво е да се каже и за себе а и за тој што му смрди здивот.Што знам тоа е моето мислење.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Дали е навредливо да се каже дека некој и...
21.11.2009 12:19:25   
Mila na mama
Понудете им тик-так или орбит почесто па може сами ќе им текне.user posted image

_____________________________

love u all

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Дали е навредливо да се каже дека некој и...
21.11.2009 17:15:10   
Палешка РР
Секако дека е навредливо. Јас не би можела да кажам. Можеби ќе понудам бонбонче, или мастика, но толку отворено в лице да кажам - не.

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Дали е навредливо да се каже дека некој и...
22.11.2009 13:50:29   
ripce
Секако дека е навредливо. Јас не би можела да кажам. Можеби ќе понудам бонбонче, или мастика, но толку отворено в лице да кажам - не.


потпишувам!

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Дали е навредливо да се каже дека некој и...
22.11.2009 14:35:04   
penelopa
Ako e nekoj epten blizok DA, sigurno bi mu kažala za problemot....vo sprotivno NE.

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Дали е навредливо да се каже дека некој и...
22.11.2009 18:05:05   
mother 29
да!user posted image

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Дали е навредливо да се каже дека некој и...
22.11.2009 22:54:40   
Bogdancanka
ne ne bi sakala da navredam nikoj moze bi go posluzila so nekoe bombonce ili mastika

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Дали е навредливо да се каже дека некој и...
30.11.2009 9:22:39   
arh_diz
Dokolku nekoj mi e blizok odokolu bi mu kazala . Onaka ne bi kazala mislam deka e mnogu navredlivo.

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Дали е навредливо да се каже дека некој и...
16.9.2011 10:53:07   
nadica
утрово си направив толчен пинџур со лук како додаток на ручекот кој го спремам и се најадив со мн сласт ама здивот ми СМРДИ кашувајте лек за да не ми нудат често мастики бидејќи попладне сум на работа user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Дали е навредливо да се каже дека некој и...
16.9.2011 11:18:45   
AnnaMolly RR
Џвакај малку свеж магдонос или напиј се чаша млеко. 

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Дали е навредливо да се каже дека некој и...
16.9.2011 11:45:21   
temjana
user posted image user posted image надица нема лек за лукuser posted image јас обично така кога ќе се напукам со лук бидејќи го обожавам купувам 2-3 пакетчиња мастики од најлутите и 1-2 пакетчиња од детските орбит розевите, ги мешам и не се чувствува воопшто лукот или барем јас така мисламuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Дали е навредливо да се каже дека некој и...
16.9.2011 13:44:32   
Martins mom
Цел живот си страдам по ова прашање, стално околу мене има луѓе со лош здив и си трпам, незгодно ми е да им кажам. Миризбата на лук воопшто не ми смета, ама зборам за смрдеа од нехигиена, немиена усна шуплинаuser posted image user posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Дали е навредливо да се каже дека некој и...
16.9.2011 13:45:06   
anedespo
Jas imam problemi so zdivot i svesna sum za toa. Nonstop sum so mastiki. Problemot ne mozam da go resam, edinstveno treba da gi izvadam krajnicive koi poradi precesti gnojni angini vo detstvoto se celite izdupceni, so brazdi kade se sobira hrana. Cesto pravam gargara, go mijam jazikot, koristam hidrogen.
E sega mene ne bi me navredilo ako nekoj mi kaze. I jas bi kazala vo najblaga forma na blizok, no ne i na sefot.

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Дали е навредливо да се каже дека некој и...
28.3.2012 16:02:13   
Mihaela 2010
Leleee jas imam eden kolega ,ne mu smrdi zdivot ama zatoa korne pod miska...neznam sto ke se pravi,i neznam kako doma zena mu ne mu vika,ama stvarno ne se izdrzuva...Koga pominuva site tuka pagame vo nesvest,a ne mozeme da mu kazeme,stvarno e neprijatno ,ja samo neznam kako na nego ne mu smeta,zar ne osekja??
jas iskreno ne bi mozela da kazam ako na nekoj mu misrisa loso zdivot nitu pak miskata,neznam,za mene e toa navredlivo ama pa toa e...samite luge treba svesni da se za toa i da si prevzemat nesto,sega bar ima trista preparati i sredstva za ostranuvanje

(Одговор на членот anedespo)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Дали е навредливо да се каже дека некој и...
28.3.2012 16:24:29   
kikicka
аУУУУУУУУ јас луѓе за време на венчавањето бев трудна и башка стоење саат време на штикли и згора на сето тоа попот кога ја отвори устата корнење само се стискавме со мм за рака дали осетил абе мислев дека ке се онесвестам дека пред мене 30цм стоеше и зборуваше нон стоп а мм само ми се смееше...уфф ми се идеше да му речам абе човек мастика земи

На близок секако дека му кажувам и тоа одма ако осетам дали смрдеа од мишка или уста секако дека ке кажам ,исто и за мене си барам ако засмрдам некогаш да ми кажат.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 17
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?