|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   IVF и промени на грлото на матката
14.7.2010 13:17:33   
Bubihop
Здраво на сите, ме интересира дали некој од вас има искуство со ИВФ и присуство на раничка на грлото на матката. Дали тоа ке биде пречка за
правење на ин витро. Пап Тестот показа ЦИН 1.
Би била благодарна доколку некој сподели искуства со мене.user posted image

< Поракaта ја уредил Палешка -- 14.7.2010 14:40:52 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: IVF i promeni na grloto na matkata
14.7.2010 13:36:06   
Anushka
Бубихоп, добредојде! Се надевам дека ти се допаѓа РР и дека ќе бидеш наша РР пријателка уште долго, долго!

Првите промени на грлото ми ги забележаа по второто пораѓање (1995). Раната растеше споро, ама растеше. Дури 2002 направив конизација (ЦИН2). Се` помина во најдобар ред. После неколку години родив уште едно дете.
Значи, дај Боже да останеш трудна, се` ќе биде ок, но веројатно, за секој случај ќе те породат со Царски.

(Одговор на членот Bubihop)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: IVF i promeni na grloto na matkata
14.7.2010 13:39:05   
vesna1
Ne se sekiraj CIN1 se promeni na grloto na matkata koj treba da se sledat. So jaki vitamini i zgolemuvanje na imunitetot ke se povlece samo. Jas bi ti rekla da odis da ti ja izgorat so laser ranickata i nemas gajle. Mozes slobodno da pravis IVF. Jas imav CIN3 i na biopsijata pokaza Carcinom in situ, mi pravea konizacija i fala bogu rezultatot bese dobar. Idam dva pati godisno na PAPA test i sve e ok. Toa bese pred 5 godini. Lani ostanav bremena i rodiv bebe. Nemas nikakva pricina za sekiracija ama ako imas vreme sredi ja ranickata pred IVF.

(Одговор на членот Bubihop)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: IVF i promeni na grloto na matkata
14.7.2010 13:39:47   
agnes77
јас сам имала прво конизација (цин3)и после тога два пута ивф (ицси)...

< Поракaта ја уредил agnes77 -- 14.7.2010 13:40:29 >

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: IVF и промени на грлото на матката
14.7.2010 14:23:54   
mamasane
Bubihop, i mene mi otkrija CIN 1 i toa veke bev vo postapka za IVF, ama rezultatot mi stigna istiot den koga mi pravea punkcija na jajce kletkite. Normalno deka bev zagrizena dali toa moze da vlijae na uspesnosta na IVF postapkata, megjutoa ostanav bremena i sega imam since od 1,5 godina. Posle poroduvanjeto dva pati pravev PAP i rezultatite mi bea negativni. Mi rekoa deka CIN 1 moze da se javi poradi stres i kako sto se pojavil taka moze i da iscezne. Vazno e da si go podignes imunitetot, praktikuvaj zdrava ishrana, pomalku nervozi i se ke se sredi.

< Поракaта ја уредил Палешка -- 14.7.2010 14:41:19 >

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: IVF и промени на грлото на матката
17.7.2010 15:28:04   
Bubihop
VI blagodaram na podrskata...se nadevam deka se ke bide vo red, veke pocnav so vitamini i se trudam pomalku da se nerviram. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mamasane)
Непосредна врска до пораките: 6
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?