|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Дали верувате дека во 2012 ке биде крај на св...
10.2.2010 10:23:28   
kasapce
iskreno pred edna godina i veruvav vo ova ama sega ne se zamaram eve so procitav
deka na 26 dekemvri 2012 deka nasata planeta ke bide unistena od planetata nibiru koja vo 2012 ke ne mavnit,golema e sedum pati pogolema od nasata zemja planeta,posto nie se vodime spored kalendarot na maite i inkite e nivniot kalendar zavrsvela na toj den,na mlecniot pat se vkrstosvele planetive i se mavale to se desavalo posle nekolku miljardi godini i kao se predvidvit nov zivot posle to nova dnk imam mnogu raboti citano za ovaj den me interesira vaseto mislenje ,jas ne sakam da vervam vo ova

< Поракaта ја уредил mother 29 -- 10.2.2010 10:27:15 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Дали верувате дека во 2012 ке биде крај н...
10.2.2010 15:00:18   
Боцко
не сакам да верувам. не толку поради себе колку поради моето најмило да добие шанса да си проживее и да се искаже, да остави и тој трага на светов. порано ми беше оптоварување, сега не го забележувам. и онака, que sera, sera...

_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот kasapce)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Дали верувате дека во 2012 ке биде крај н...
10.2.2010 15:11:29   
topce
значи ништо нема да не мавне.сите објаснувања се во насока на тоа дека таа планета ќе предизвика одредени климатски промени кои ќе почнат од 2012, најјаки ќе бидат 2013 и кон крајот на 2014 ќе се смират тоест влијанието на планетата ќе се намали.друга работа е што ќе дојде до порамнување на сите планети значи сите ќе бидеме во една линија заедно со сонцето што исто така носи свои последици. климатските промени ќе донесат многу суша, земјотреси и цунамија кои ќе бидат мнооооооооогу посилни од сегашните. значи планетава не удира во нас. е сега бидејќи е поголема има одредено електромагнетно поле кое ќе прави ршум кај нас.така според некои пресметки се очекува мин 1/3 од луѓето да ги снема.за жал. е сега друг муабет е што се уште не знаат од каде ќе пристигне планетава, тоест се вели дека таа треба веќе да е видлива ако навистина дојде кај нас во 2012.

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Дали верувате дека во 2012 ке биде крај н...
10.2.2010 15:13:30   
arh_diz
Kraj na svetot nema da bide sigurno. No so zemjotresite i vremenskite nepogodi mnogu luge ke gi izgubat svoite zivoti.A isto taka biohemiskata vojna koja e postojano so nas ke odnese mnogu zivoti. Mislam konkretno na gripot .

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот topce)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Дали верувате дека во 2012 ке биде крај н...
10.2.2010 15:15:02   
topce
мене ми е друго прашањето?
дали ова не е само муабет за да не почнеме да прашуваме што може акцелераторот на честички во Швајцарија да ни направи?
јас верувам дека тој одамна си ја завршил работата и дека они сега некои филмови ни пуштаат, а тоа со црната дупка, ја создале или не?

(Одговор на членот topce)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Дали верувате дека во 2012 ке биде крај н...
10.2.2010 15:18:41   
Adrijana
Ne znam dali veruvam ili ne, uste vodam vojna vo sebe za toa prasanje. Probuvam da ne mislam na toj den i probuvam da go ziveam zivotot den za den, bez da planiram za podalecna idnina. Sekako deka ne sakam da se sluci toa, no nema kaj da begame, ako treba da se sluci ke se sluci i zatoa ne sakam da go gubam vremeto na razmisluvanje za toa sto ke bide.

_____________________________



(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Дали верувате дека во 2012 ке биде крај н...
10.2.2010 15:24:13   
BEBICA
Jas ne veruvam deka ke bide kraj na svetot no nzam kako sto kaza arh_diz deka
so zemjotresite i vremenskite nepogodi mnogu luge ke gi izgubat svoite zivoti.
Ova sigurno ke bide.Topce mnoogu ubavo obajsnuvanje dade.user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Дали верувате дека во 2012 ке биде крај н...
10.2.2010 15:41:35   
zami
Bidejki vo sekoj ,,trac,, ima barem polovina vistina, se e mozno.user posted image

Ama na nas obicnite smrtnici toa ama bas nisto ne ni menuva vo zivotot, taka sto negledam pricina da se zamaram so toj fakt.

Ne deka ako veruvam vo toa, ke baram nacin da kupam karta za Noevata arka, ili za na Mars, user posted image user posted image user posted image .

Sto e nase ke si dojde, neli, toa moze da ni bide samo dopolnitelen pottik da go ziveeme zivotot so polna parea, i da ne se pritresuvame premnogu za raboti koi ke bidat vo 2014 user posted image user posted image

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Дали верувате дека во 2012 ке биде крај н...
10.2.2010 15:44:45   
kasapce
neznam dali procitavte vo vesnik neznam tocno vo koj bese za ova se komentirase i im velea na NASA da priznaat deka ni se zakanvit opasnost pa kao tie nema potreba za paniki praele nekoj tunel sto ke go pustele neznam koga vo vselenata i kao so godini rabotale na problemov i ko so kazaa ke bide planetata vidliva za edna godina ke dojt kraj na svetot eden den to normalno samo nesakam sega i neznam koj kaza deka mesecinata i sonceto navodno na vakov nacin nastanale so sudir na planeta i se prepolovile ova za mesecinata ne go imam citano taka da i neznam mozda samo znam deka sive ovie bolesti zemjotresi vojni to se asocira na kraj na svetot loso vreme dojde gospod znae po kolku milioni luge umiraat dnevno pozdrav do site so ostavate vase mislenje na temava

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Дали верувате дека во 2012 ке биде крај н...
10.2.2010 15:49:00   
big_mama817
и не верувам зашто сметам дека веќе е дојден крај на светот со сите овие работи што се случуваат кражби,сиромаштија,убиства,силување,педофилија,дрога,проститузија,еден куп болести ова е мое мислење

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот kasapce)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Дали верувате дека во 2012 ке биде крај н...
10.2.2010 15:52:22   
kasapce
i za to si vo pravo user posted image

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Дали верувате дека во 2012 ке биде крај н...
21.2.2010 17:06:37   
zvezdi4ka_bt
nema da bide kraj na svetot user posted image

_____________________________

Време е да престанеме да ги чекаме изненадните подароци на животот, сами треба да создаваме живот.

(Одговор на членот kasapce)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Дали верувате дека во 2012 ке биде крај н...
21.2.2010 17:23:10   
Enika
Месечината е природен сателит на земјата е е оделена од неа пред милиони милиони години..од местото каде што е Атланскиот океан...тоа го учевме и во основно по географија!!!Незнам дал верувам...ова прв пат го слушам за планетава...а сум слушала мн пати за вакви раб па ништо не се десило.Несакам да верувам...сакам да оставам траг на планетава...да ја осетам радоста да се биде мајка и сопруга, да овозможам најубав живот за блиските и себе си...ама сеа ако е судено...нема бегање.

(Одговор на членот zvezdi4ka_bt)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Дали верувате дека во 2012 ке биде крај н...
21.2.2010 17:30:01   
Enika
Ете ти сеа беља...почнав да чачкам по интернет и почна страв да ме факаuser posted image

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Дали верувате дека во 2012 ке биде крај н...
21.2.2010 18:47:22   
kasapce
jas so denovi ne spiev i iskreno se palsev mnogu ama sega ne sakam da veruvam nesakam da mislam deka deka na vakov nacin ke ne nema i me tesi samo edno gospod koga go sozdal potopot i koga go spasil NOE REKOL DEKA POVEKE NIKOGAS NEMA DA GO UNISTI NARODOT pa so biden neka bide

_____________________________

Postoi edna ljubov koja nikogas nema i ne moze da izneveri: toa e majcinska ljubov

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Дали верувате дека во 2012 ке биде крај н...
21.2.2010 20:10:50   
mami
Едно време се зборуваше и дека ке не снема на 1.април незнам која година, па не се случи ништо...и да настане некогаш крај на светот ние сигурно нема да го доживееме.

Еника- не читај многу многу на сенешто ке наидешuser posted image user posted image

(Одговор на членот kasapce)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Дали верувате дека во 2012 ке биде крај н...
21.2.2010 22:33:03   
***Lide***
sto ke bide nikoj so tocnost ne moze da kaze ama jas ne sakam da veruvam vo vakvi raboti i iskreno ne se zamoruvam so tolkuvanja za idninata i kako sto ima pisano Bocko sto ke bide neka bide....

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Дали верувате дека во 2012 ке биде крај н...
22.2.2010 0:18:16   
Enika
ИЗВОРНА ПОРАКА: mami

Едно време се зборуваше и дека ке не снема на 1.април незнам која година, па не се случи ништо...и да настане некогаш крај на светот ние сигурно нема да го доживееме.

Еника- не читај многу многу на сенешто ке наидешuser posted image user posted image



Мами баш и јас за ова на 1 април помислив...па и амиот ден си кажува..Априлилили

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Дали верувате дека во 2012 ке биде крај н...
22.2.2010 8:58:45   
profesorica
не верувам- и не ни читамuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Дали верувате дека во 2012 ке биде крај н...
16.3.2010 14:44:57   
*Daniela*
Jas licno ne veruvam deka ke bide kraj na svetot vo 2012 megutoa spored mene deka taa godina ke se slucat ogromni promeni kako na primer vo klimata da, mislam deka site poleka no sigurno primetuvame deka vreme ne da e promenlivo tuku znae preku den da bide 15 stepeni a vecerta da zavrne sneg jas mnogu ne veruvam vo vakvi raboti megutoa spored toa sto sum go procitala i sto gi sledam emisiite pa mislam deka vo celiot toj muabet si ima barem del sto e vistina mozebi ne kraj na svetot ama da dojde do nekakvi promeni da...user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Дали верувате дека во 2012 ке биде крај н...
16.3.2010 15:40:53   
Mila na mama
Абе луѓе каков крај на светот во 2012 па ние треба да влеземе во ЕУ во 2014 ете овие Грциве пак ни направиле некоја далавера и земјата ќе ја уништат само ние да не влеземе во ЕУ. Сите се против насuser posted image user posted image user posted image

П.С. За постов ме инспирираа јавувачите на емисијата Бумбарuser posted image user posted image

_____________________________

love u all

(Одговор на членот *Daniela*)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Дали верувате дека во 2012 ке биде крај н...
16.3.2010 15:43:03   
majka 79
lele nemam vreme da razmisluvam na ovaa tema. 
sto saka neka bidi.
"ko prezivi, prica ce "

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Дали верувате дека во 2012 ке биде крај н...
16.3.2010 20:33:38   
April
ИЗВОРНА ПОРАКА: majka 79

lele nemam vreme da razmisluvam na ovaa tema. 
sto saka neka bidi.
"ko prezivi, prica ce "


user posted image user posted image user posted image ме насмеа...и да погинеш...колко можеш ќе се спасиш user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Дали верувате дека во 2012 ке биде крај н...
16.3.2010 21:06:02   
ananikol
Ne,nikako ne veruvam deka toa ke bide 2012...

a deka eden den ke bide kraj na svetot..toa sigurnouser posted image

(Одговор на членот April)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Дали верувате дека во 2012 ке биде крај н...
17.3.2010 11:25:39   
delfinka
jas voopsto ne veruvam vo vakvi prikazni
veruvam deka unistuvanje na svetot ke ima sto vke e pocnato,zarem postojanoto tresenje na zemjata,vojnite,porojnite dozdovi i poplavi se ,malo unistuvanje,vojnite so nivnite otrovni i radijaciski oruzja sto cesto doveduvaat do rak kaj lugeto isto se unistuvanje.......

_____________________________

sekoj e blagosloven ako veruva vo boga

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?