|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Старо нов Плоштад
16.12.2009 16:04:05   
Enika
Пред неколу дена на вести слушам новиот градоначалник ќе ја вракал коцката на Плоштадот, не му се допаѓале плочкиве!!!Мене ме интересира дали тој градоначалник видел колку ненаправени улици има во градов, колку од нив иако демек „асвалтирани„ се поплавуваат на секој пороен дожд, и дали на нас сега ни дошло до повторно реновирање на Плочтадот , кога претходно нарачувавме Италијански плочки од незнам каков мермер.

да не ме сватите погрешно, апослутно не сум партиски определена, па сега ги ругам сегашниве што се на власт..сите се исти..само за себе гледаат..ама премн се иритирам...на се се мисли, само не на економијата и гладните кај насuser posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил Enika -- 16.12.2009 23:39:44 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Старо нов Плоштад
16.12.2009 16:06:44   
mis.
Јас мислам дека коцките не требеа да бидат вадени а не сега повторно да ги враќаме Можеа малку да го дотерат а немаше потреба коцките да ги враќаат.Сакаа модерен плоштат а ние сме далеку од модерно.Е сега дупла работа и дупло фрлање пари за жабе.

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Старо нов Плоштад
16.12.2009 16:11:10   
arh_diz
Od toa vadenje i stavanje na kocki nekoj prosperira i toa dobro. A zosto da ne koga moze ( sto bi rekle starite nasol ovci pa ke gi sisa)
Nie Makedoncite sme mnogu miren narod . Ne sakame za nisto da vleguvame vo konflikti so glavnite. Eve da ja zememe sosedna Grcija kako primer tamu dokolku nesto ne mu e po merak na narodot vednas siot narod se kreva i vednas se donesuva resenie. Dodeka sedime i molcime nema nisto da dobieme. Ke imame samo se poveke siromasni

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Старо нов Плоштад
16.12.2009 21:23:03   
loulou
 kockite nikogas ne trebase da se vadat,plockive ic ne mi se svigaat posebno bojata nekako celiot plostad go pravi tmuren user posted image

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Старо нов Плоштад
16.12.2009 21:26:20   
Еца
ИЗВОРНА ПОРАКА: loulou

kockite nikogas ne trebase da se vadat,plockive ic ne mi se svigaat posebno bojata nekako celiot plostad go pravi tmuren user posted image



Тоа е точно, но сепак никому не му дава за право сега пак да менува. Ајде утре некој трет ќе дојде ќе му свирне сијаличката ќе сака нешто десето и оп ајде сега пари за нов плоштад. Дефинитвно ова е излишна и непотребна работа, а за коњот да не правиме муабет, мислам...


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот loulou)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Старо нов Плоштад
16.12.2009 22:01:54   
mami
Значи поглупава работа неможеа да направат..па добро што им фали на оние плоѓтади кои со гооооодини наназад имаат исти плочки? или тоа ние мора сме во тренд па секоја мода нов Плоштад...што е следно?- коцки во боја?

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Старо нов Плоштад
17.12.2009 9:32:01   
profesorica
дупла работа за џабе и само се фрлаат пари непотребно.

немам коментар-катастрофа сме.

п.с. колку дупки има по улиците место тоа да го направат они си играат играчки.


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Старо нов Плоштад
17.12.2009 9:33:59   
arh_diz
Sekoi 4 godini ke imame nov plostad pa i ne e taka loso user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Старо нов Плоштад
17.12.2009 9:42:23   
bibi
се согласувам дека немаат попаметна работа да прават. Ги решивме сите проблеми во државава па ни дојде до нова коцка на плоштадот или како ќе си исперат уште париuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Бракот понесен од силите на љубовта станува полесен товар

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Старо нов Плоштад
17.12.2009 11:23:53   
Enika
Јас ке апелирам улицата Сава Ковачевик во Кисела Вода да се прогласи за пристаниште за време на поројни дождови...и би го замолила градоначаникот да ни пушти кајчиња за да преживееме и да стигнеме некако до таа фамозна коцкаuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот bibi)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Старо нов Плоштад
17.12.2009 11:28:10   
mother 29
ако ги вади ,тоа ке биде најлошо инвестирани пари!и на кој грб..па нормално на народот!user posted image

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Старо нов Плоштад
17.12.2009 12:08:00   
mina_m
problem ne im se plockite ili kockite,ocigledno problem im se parite....sramota

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Старо нов Плоштад
17.12.2009 13:07:51   
ostoun
Ako sekako se vadat mermernite ploci zaradi fontanata zasto da ne se vratat starite kocki za koisto velat deka gi cuvaat mislam deka plostadot ke bide poavtenticen kako vo vremeto koga studirav vo Skopje sto poveke mi se dopagase.

(Одговор на членот mina_m)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Старо нов Плоштад
17.12.2009 13:19:19   
penelopa
ИЗВОРНА ПОРАКА: Enika

Пред неколу дена на вести слушам новиот градоначалник ќе ја вракал коцката на Плоштадот, не му се допаѓале плочкиве!!!


Pogolema glupost ne sum slušnalauser posted image


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Старо нов Плоштад
18.12.2009 15:46:41   
bileg
nekoj ima visok pari izgleda

_____________________________

иван и јане се мојот живот

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Старо нов Плоштад
18.12.2009 23:17:58   
Боцко
многу пати имам кажано дека суетата ќе не убие нас во оваа македонија. само затоа што некој друг нешто направил, сега, за инает не ми се допаѓа и еве сега сум на позиција и ќе видат оние...се додека вака размислуваме, далеко е и велес ако одеш пеке, за европа да не праиме муабет. освен тоа, нека го погледнат плитичариве добро плоштадот за последен пат. кога ќе стават фонтана и онолкав споменик (чиј и да е) не знам каде ќе ги имаме сите тие прекрасни концерти, дочеци на нова година, па дури и вакви журки. или толку беќе од розевите очила, повеќе нема да ни треба зашто забавии ќе нема?!
па барем да го послушаа трифун и споменикот да беше на тоше. музичар, легенда, хуманист па сите идни ѕвезди ќе требаа пред него да пеат...

_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот bileg)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Старо нов Плоштад
18.12.2009 23:51:39   
Enika
КЛИК ТУКА

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Старо нов Плоштад
17.6.2015 12:29:13   
vezilka RR
Лелеее ја најдов темава од пред сто годони. И се чудам као останала не искоментирана, а од тогаш плоштадов сто пати ни се смени, хиихих просто да не веруваш дека за истиот збориме.

Е ајде, неисе, ајде да надокнадиме user posted image . Кажете како ви се допаѓа повеќе, стариот или новиов. Што мислите за новата фонтана-прскалка, или како да ја кажам?


user posted image

_____________________________

НАУЧЕТЕ ГО ДЕТЕТО КАКО ДА РАЗМИСЛУВА, А НЕ ШТО ДА МИСЛИ!

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Старо нов Плоштад
17.6.2015 12:43:38   
LoveableMe RR
Можам да кажам дека кога одам нагоре по прочитаниве постови од пред сто години, како ништо да не се променило и не ни доаѓа памет. Немам ништо против од реновирање доуредување, но ние со децении само со центарот се занимаваме и немаме попаметна работа од рушење и преуредување на центарот на градот. А сигурна сум дека улиците наведени погоре сеуште се со дупки, сеуште има проблем со дождови, има еден куп улици низ државава и градовиве кои плачат за поправки, но ете никако за нив да дојде ред. Дали е тоа нашиот македонски комплекс јас знам најдобро како да го уредам, што постојано се преуредува центарот или што е не знам, но ова мора да претстане и со децении никој да не го чепка центарот....искрено тоа го посакувам....

user posted image

Мене ме уплаши последнава најава за градба на споменик/комплекс на Мајка Тереза, што доколку е вистина треба да ја затвори уличката кон плоштад, бидејќи наводно таму треба да се гради????? user posted image



< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 17.6.2015 12:44:06 >


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Старо нов Плоштад
17.6.2015 13:14:36   
princessa
Веќе 2 години не сум стапнала на плоштад. Последниот пат беше градилиште се беше блокирано од градежни работи. Би сакала да го видам во живо и да видам на што личи. Вака ми изгледа убаво но ако се завртиш напред назад има што да се види, само статуи до статуи без некој логичен распоред, се на едно место и барок и партизани, револуционериuser posted image . Се удавивме во барок а не ми е јасно која врска ја има Македонија со барокот. Тоа не е својствено за нашата земја, јесте за западна Европа ама ние? Убави работи се изнаградија ама и многу непотребни. Сум за промени ама се е со мера. Незнам зошто не почнат да ги разнесувааат статуите по градовите низ Македонијаuser posted image . Еве ова лето обавезно кога че си додјеме за Македонија одам на плоштад, сега децата малку пораснаа па можеме да ги оставиме со мм и малку да прошетаме по Скопје.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Старо нов Плоштад
17.6.2015 15:31:27   
vezilka RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: princessa

ако се завртиш напред назад има што да се види, само статуи до статуи без некој логичен распоред, се на едно место и барок и партизани, револуционериuser posted image .


Личи на шаховска табла, а сега со фонтанава, како да е дупната на средина и цури вода на среде.user posted image Шала на страна ама траги комичен ни е плоштадов, впрочем како и целава лакрдија со бароков. Веќе ми е страв кога ќе видам градилиште, оти си викам уште некоја грдосија и кич ќе ни никне во градов.

_____________________________

НАУЧЕТЕ ГО ДЕТЕТО КАКО ДА РАЗМИСЛУВА, А НЕ ШТО ДА МИСЛИ!

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 21
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?