|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Новогодишна еуфорија!
14.12.2009 12:38:06   
mother 29
дали почна да се чувствува еуфоријата кај вас,во вашиот дом,во вашиот град?дали сте предновогодишно расположени!?user posted image
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Новогодишна еуфорија!
14.12.2009 12:39:58   
caci20
Elkata ja nakitivme, kupivme po nekoe poklonce za najmalite. Ne ceka uste rabota. Da se zgotvi, dokiti. Sakam Nova Godina, ama poveke Badnik i Bozik i site adeti.

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Новогодишна еуфорија!
14.12.2009 12:43:17   
mother 29
кај нас градот го украсија!и ептен свети,преубаво е!?
а дали се осека дека иде нова година,па и баш не!?
некако со годините ми се чини дека бледее магијата!?кога би имале лугето повеке пари ,а помалку проблеми друго би било?!

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Новогодишна еуфорија!
14.12.2009 12:47:48   
vezilka RR
јас изглесда сум некој нопак човек..од никогаш не сум ја сакала таа предновогодишна еуфорија, се ми некако премногу лажно, одеднаш луѓето забораваат на секојдневните проблеми и сите се расположени, среќни и весели..па и она лштење на сијалички на секој чекор, синкир во Лас Вегас сме..:))..мене напротив, сите тие лажни среќни лица ме прават тажна..

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Новогодишна еуфорија!
14.12.2009 12:49:51   
caci20
Sega e red decinjata da se raduvaat, da ja ziveat prikaznata za Dedo Mraz. Naseto pomina. Sega vikame po doma ni e najubavo, e a kolku sme cekale da dojde 31vi. Gledav na vesti snimki od Skopje, ubavo e, samo vidov nekoi lenti so naseto zname i znameto na Evropska Unija. E toa me nervira.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Новогодишна еуфорија!
14.12.2009 12:53:40   
penelopa
Кај нас веке од први Декември се е украсено, градот трговските центри...прекрасно е, се чувствува новогодишната еуфорија...и дома Елката ни е накитена и плус по некој украс имам ставено, и подароци веке добивме...ептен, ептен сакам кога е вакаuser posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Новогодишна еуфорија!
14.12.2009 13:02:59   
arh_diz
Kaj nas isto se e ukraseno od prvi Dekemvri. se custvuva euforija guzvi pregolemi nasekade . Jas elkata seuste ja nemam ukraseno posle slavata ke ja ukrasam

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Новогодишна еуфорија!
14.12.2009 13:15:10   
Еца
Не сум била низ град па не знам ни какво е расположението, но сигурно е еуфорично. Јас воопшто не осеќам дека се наближува Нова година, дека со децата дома, сега и ладно кај да ги шетам, Мила мала...не знам може кога ќе ја украсиме елката ми дојде некој такво момент.

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Новогодишна еуфорија!
14.12.2009 13:36:37   
Iva
Сеуште не ме фатила новогодишна еуфорија и не верувам дека ќе ме фати. Некако ми е изживеана работава со Нова Година. Елката уште не сма ја накитиле. Некако нема расположение дома. И плус татко ми што имаше инфаркт, некако сме сите дома без воља за ништо.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Новогодишна еуфорија!
14.12.2009 13:41:40   
Палешка РР
Баш денес го слушав Коце-градоначалникот, кажа дека ќе се потрошат 100 000 Евра за украсување на Скопје. Мислам не да ги тресе еуфорија туку ги дрма од петици, како тоа да е најважно. Сфаќам, метропола, ама ова е претерано.
Подобро нека им дадат новогодишни пакетчиња на децата...

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Iva)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Новогодишна еуфорија!
14.12.2009 13:43:58   
arh_diz
Taka e Paleska se soglasuvam so tebe . No ke treba nesto i za sebe da si ostavat zatoa kazuvaat takva cifra

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Новогодишна еуфорија!
14.12.2009 14:31:40   
STRUMFETA
O, i toa kakva novogodisna euforija.user posted image user posted image user posted image user posted image
Postojano nesto prereduvam,stavam-vadam.Se raduvam kako malo dete za razlika od mm i sestra mi.Mislam sto da im kupam na mm i sinceto,i sekoj den sme vo postojana borba so Filip,kako da se zadrzi elkata na mestotouser posted image user posted image .Prekrasno!

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Новогодишна еуфорија!
14.12.2009 14:45:44   
profesorica
дааа во ѓорче е украсено, многу сакам светилки на сите страни па уште ако има и снегче м м м...

претерува со еуфоријата градоначалникот, стварно нека даде пакетчиња место толку пари.


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот STRUMFETA)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Новогодишна еуфорија!
14.12.2009 18:20:51   
Bogdancanka
не сум баш..........user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Новогодишна еуфорија!
15.12.2009 12:57:09   
BEBICA
http://www.ringeraja.mk/forum/novogodishna-euforija/m_48891/mpage_1/tm.htm#49035


Vaka nie sme raspolozeni pred nova godina.


_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Новогодишна еуфорија!
15.12.2009 12:58:27   
BEBICA
http://apps.facebook.com/santa_yourself/index.php?page=santa_yourself_3

Izvinete za greskata, od brzanje pogresiv.Eve vaka sme raspolozeni nie.


_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Новогодишна еуфорија!
15.12.2009 13:00:28   
Bogdancanka
Bebica a zasto kaj mene mi izleguva vnuk mi koga kliknuvam a linkot?

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Новогодишна еуфорија!
15.12.2009 13:13:04   
BEBICA
Zlato jas go kopirav i go staviv tuka izgleda ne treba taka, a ne znam kako da stavam.Mozes da ja vidis Monika na mojot profil na fb.user posted image user posted image user posted image user posted image ako sakas.



_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Новогодишна еуфорија!
15.12.2009 13:20:58   
Bogdancanka
Важи јас ја очекувам Мони за тоа прашав а мене ми излегува внук миuser posted image user posted image user posted image а кај тебе како излегува?

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Новогодишна еуфорија!
15.12.2009 13:23:39   
Bogdancanka
http://apps.facebook.com/santa_yourself/intro.php?source=santa&from_user=100000056534768



Еве ја Мониuser posted image user posted image user posted image user posted image Прекрасна срце........


< Поракaта ја уредил Bogdancanka -- 15.12.2009 13:24:26 >


_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Новогодишна еуфорија!
15.12.2009 13:23:41   
Iva
Ај да ве прашам, ке ве носат ли некаде од работа на предновогодишна прослава? Нас ни рекоа дека ќе не носеле во Vittoria на 25Декември. Мене тоа место место мнооогу ми се допаѓа.

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Новогодишна еуфорија!
15.12.2009 13:24:43   
mother 29
бебица,директно на сликата оди копи на пасте одве во нова порака,значи поплави ја сликата ,а не линкот!инаку вака само тие што ти се пријатели можат да ја видат сликата,другите не!

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Новогодишна еуфорија!
15.12.2009 13:26:04   
mother 29
ИЗВОРНА ПОРАКА: Iva

Ај да ве прашам, ке ве носат ли некаде од работа на предновогодишна прослава? Нас ни рекоа дека ќе не носеле во Vittoria на 25Декември. Мене тоа место место мнооогу ми се допаѓа.


ние обавезно некаде ке одиме од работа ,сигурно ке биде ден пред нова година,ама каде, сеуште не се знае!

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Новогодишна еуфорија!
15.12.2009 13:26:32   
Bogdancanka
а сега и од ова што го поставив неможе сите да гледат Кате?

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Новогодишна еуфорија!
15.12.2009 13:27:28   
mother 29
ние вчера ги ставивме сијаличките и конечно светна и нашиот дом.со Марко се радувавме сите заедно како мали децаuser posted image незаменливи моменти

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?