|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Колку ги почитуваме правата на другите?
23.12.2011 12:03:39   
JovanaJ
Vcera vo edna prodavnica mi se sluci edna neprijatna slucka, vo koja i predhodno mnogupati sum se nasla ama sega epten me natera da razmisluvam....
Zemavme so sin mi za plakanje eden proizvod i zastanavme na kasa. Blisku do nas edna zena si odbra sal i kapa i se priblizi kon kasata da go plati. Ama zabelezuvam deka saka da ne izignorira i da se "pikne" preku red. Sakav da izreagiram ama si rekov ajde mozebi ne e taka...samo sto zavrsi predhodniot kupuvac ona se protegna i ja dade kapata za plakanje a nie kako da ne postoime. E puknav user posted image . I i rekov zosto taka napravila i mi vika pa sto nedadovte vie prvi da platite. I vikam prvo nie si bevme na red, valjda nema da se tepam koj prv ke plati i vo cela nervoza i rekov "Ama ete do kulturata e"....i ne zboruvase nisto se pravi kako da ne sum tuka ko da ne zboruvam nist, me ignorira....
Mislam deka ova e krajno bezobrazno i drsko! Nikogas ama bas nikogas ne sum postapila na vakov nacin. Deluva premnogu nekulturno, divjacki, prosto....Sto najmnogu me zamisli e toa mnogu cesto mi se slucuvaat vakvi situacii, se poveke od mladi obrazovani na prv pogled mnogu sredeni luge. Se prasuvam samo do kade ke stigneme vaka so vakva kultura i odnesuvanje? Imam ziveeno vo stranstvo 3 godini i nitu ednas ne mi se slucilo ova. Sto nedostasuva vo nasiot sistem sto gi tera lugeto na vakvo odnesuvanje? Kako vie reagirate na vakvi situacii?
I na vrv na set__o ova deteto slusa i gleda sto se slucuva i ne mu e bas jasno....kakov samo primer dobiva! Za da na kraj tivko prasa "mamo pa neli nie trebase da bideme na red?"...zalno...user posted image
Neznaev kade da ja smestam i kakov naslov da dadam ako treba da se koregira nesto moderatorite neka popravat user posted image

< Поракaта ја уредил Viktori RR -- 23.12.2011 18:28:18 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE:Колку ги почитуваме правата на другите?
23.12.2011 12:44:43   
Bethany
Жално, но вистинито. user posted image Не знам зошто е така, ама па и јас во последно време се доживувам такви случки. Наиме со моето мало бебе од 3 месеци. Нели би требало по некое опште правило бебињата да имаат првенство секаде, на педијатар, ортопед итн. Така ми мене кажаа. Ама па што се случува. Одиме на ортопед, чекална 2 са 2 , 100 луѓе и возрасни и деца, секакви вируси полно. Не бе, никого не е брига што има мали бебиња, битно е старите си се наредиле пред сам влез на врата (тоа ме најмногу нервира) и кога има речеш дека бебињата имаат предност, само те бело погледнат. user posted image И ајде па влеземе внатре, на излегување му кажувам на докторот дека има уште бебиња надвор да ги земе првин нив (нели такво е правило) а па тој ми вика: гледај си го ти твоето, они ќе си направат ред. На гордост му ударив оти му кажав , забога доктор, па да прави ред!
Еднаш ми па еден човек кажаа: ех па и моите деца кога биле бебиња чекаа. Па сега тој има предност оти се неговите чекале. user posted image
Порано бев многу посмирена, потрпелива, попуштив, не ми беше толку гајле, ајде ќе се откажев од своето право, ако неко поминува преку ред, јас му кажам, ама сега со бебе, во состојба сум и да многу дрско одговорам, бидејќи се борам за интереси на моето дете.

< Поракaта ја уредил Viktori RR -- 23.12.2011 18:28:35 >

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: RE:Колку ги почитуваме правата на другите?
30.3.2013 18:34:13   
Mihaela 2010
Uff a jas vcera kolku sum se iznervirala .
Vecerta otidovme da prosetame do City Mall da vidam fustance za M bidejki i se blizi rodendenot pa aj vikam do Zara da ne najdam nekoe po svecenko .
I taka od raft do raft natenane razgleduvame i M mi pobara sokce .
I dadov da pie i taka si go nosese vo raka ...i onaka gledam od prodavackive mu dava znak so glava na eden od obezbeduvanjeto i ovoj doaga nakaj mene i drzok mi vika zabraneta degustacija trgnete go sokot od deteto ....lele mi pukna film luge se pocuvstvuvav kako kriminalec kako da sum ukrala nesto pa me fatile .znaci postapkana im bese nula ...vo red e seto toa ajde ne smeelo ama bidi malku po ljubezen izvinise a ne taka ,pa za dete se raboti ...i jas fakjanje dete za raka i si iskocivme i kako posle covek pak da im vleze ?
E mi se gadi od takvi stvorenja i od prost i nekulturen narod .

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 3
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?