|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Добра книга
22.9.2009 20:25:59   
kiki_riki
mamicki deali pokraj site obvrski i forumov imate vreme za dobra kniga?
preporacajte nesto

< Поракaта ја уредил Elena -- 22.9.2009 21:54:54 >


_____________________________

ne pravi go na drugite ona sto ne sakas tebe da ti go pravat
Непосредна врска до пораките: 1
   Добра книга
22.9.2009 21:14:13   
STRUMFETA
kerkata na mojata najdobra prijatelka, ja citav i mi ostavi golem vpecatok.Toa e prikazna od sekojdnevieto, koja moze da te dovede do solzi.Ke ve natera da razmislite podlaboko za toa kolku znae da bide surov zivotot i idninata.Ova e najdobrata kniga sto ja imam procitano poslednava godina.

< Поракaта ја уредил Elena -- 22.9.2009 21:55:05 >

(Одговор на членот kiki_riki)
Непосредна врска до пораките: 2
   Добра книга
22.9.2009 21:35:36   
Jasna
POdarok-Daniela Stil mnogu dobar roman ,vredi da se procita

< Поракaта ја уредил Elena -- 22.9.2009 21:55:27 >

(Одговор на членот STRUMFETA)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Добра книга
22.9.2009 22:03:55   
Еца
Мемоарите на една гејша- невероахтна книга. Има и филм можеби сте го гледате, но нема споредба со книгатаuser posted image user posted image user posted image

И еве зште една тема каде имаме диксутирано за книгите.user posted image   http://www.ringeraja.mk/forum/%D0%9F%D0%BE%D1%81%D0%BB%D0%B5%D0%B4%D0%BD%D0%BE_%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%87%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%BE/m_6005/tm.htm


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Jasna)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Добра книга
22.9.2009 22:30:36   
lidijas
Posledno sto procitav pred okolu mesec dena bese knigata CEVLITE NA DRUGATA ZENA, stvarno dobra kniga inaku taka za relaksacija ke gi preporacam knigite za kupoholicarkata od Sofi Kinsela.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Добра книга
23.9.2009 16:38:32   
vezilka RR
..јас иначе многу читам (можеби зошто сеуште немам бебе user posted image ). Иначе пред некој месец прочитав две книги од кои навистина се воодушевив и на сите ви ги препорачувам, „Сенка на ветрот“ и „Игра на ангелот“ од Карл Луиз Зафон-шпанец прилично нов автор, само овие два романа ги има издадено, иначе предходно пишувал литература за деца. Стилски наликува на Маркез, но во модерн дух. Не се тешки за читање, онака баш те обземаат. Иначе во моментот ја читам „Лавиринт“ од Кејт Мос и не е лоша, ќе ја искоментирам кога ќе ја завршам..

(Одговор на членот lidijas)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Добра книга
23.9.2009 17:49:24   
srekna mama
Пет јазици на љубовта од гари чапман,и секако Библијата

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Добра книга
4.10.2009 21:55:28   
sonja1970
Би ти ја препорачала Жената во црвена од Ејлин Гоуџ

(Одговор на членот kiki_riki)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Добра книга
4.10.2009 22:05:58   
eve79
  Vi ja preporacuvam  da ja procitatate
' poraka vo sise" mnogu dobra kniga lesna za citenje a ne se sekavam koj bese pisatelot 
  ja ima i film ama kniga si e kniga.........
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот sonja1970)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Добра книга
4.10.2009 22:34:43   
STRUMFETA
eve79,navistina toa e preubava kniga koja ne se ostava.user posted image user posted image

(Одговор на членот eve79)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Добра книга
4.10.2009 22:38:09   
Tanja K.
Pet dena vo Pariz od Daniela Stil.Prekrasna kniga zemete i ke vidite.A i site nejzini knigi se fantasticni.Mnogu dobar pisatel.

(Одговор на членот STRUMFETA)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Добра книга
4.10.2009 22:38:44   
Mila na mama
Јас би ви ја препорачала Интимност на Ханиф Курејши малку е сурова ама на мажите поинаку има работи мозокот па убаво е да се ѕирне во нивната глава и да се види што размислуваат пред да го напуштат семејството.
Поздрав

(Одговор на членот STRUMFETA)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Добра книга
9.10.2009 21:55:10   
sonja1970
Ne sum ja citala , ke ja pobaram sega ja procita Korzikansko pismo od Robert Ladlam odlicna e

(Одговор на членот eve79)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Добра книга
10.10.2009 8:30:29   
kiki_riki
пред некој ден ја завршив Исчезнат од Даниела Стил и ви ја препорачувам, се чита во еден здив

_____________________________

ne pravi go na drugite ona sto ne sakas tebe da ti go pravat

(Одговор на членот sonja1970)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Добра книга
10.10.2009 9:15:07   
ripce
да да Елена, јас го гледав прво филмот, па потоа ја читав книгата, мислам дека си во право филмот нема споредба со книгата user posted image

(Одговор на членот kiki_riki)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Добра книга
26.10.2009 16:25:39   
vezilka RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Mila na mama

Јас би ви ја препорачала Интимност на Ханиф Курејши малку е сурова ама на мажите поинаку има работи мозокот па убаво е да се ѕирне во нивната глава и да се види што размислуваат пред да го напуштат семејството.
Поздрав


И мене многу ми се допадна..ако не си прочитала и другата од него „Тело“ прочитај ја и таа е добра..

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Добра книга
26.10.2009 16:49:48   
ostoun
Последното нешто што го читав е Чичко Горио а инаку сум вљубена во литературата на македонските писатели и мисклам што и да прочитате од нив нема да погрешите било од постарите ( Божин Павловски, Ташко Георгиевски, Славко Јанески, Петре М Андреевски) а од поновиве неодминливиот Венко Андоновски

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Добра книга
30.10.2009 23:05:25   
Mila na mama
Тукушт ја дочитав Илјада неверојатни сонца на Калед Хосеини и сто пати се заблагодарив на судбината што сум се родила во Македонија. Луѓе мои на праг на 21 век, во 1999, царски рез без анестезија, антибиотици - мисловна именка, абортус=жица од велосипед во вагина, жени третирани како предмети тепање крвничко, понижување, силување, едноставно комплетно негирање на нивното постоење не само како личности суку како живи суштества. Се зборува за последниве 30 години во Авганистан смена на режими, политика, војна, општествени и семејни вредности низ призмата на животите на 2 жени.
Моја препорака до сите рр членови.


_____________________________

love u all

(Одговор на членот ostoun)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Добра книга
1.11.2009 11:36:53   
sonja1970
Ke ja pobaram sakam da ja procitam jas ja citam sega Kralska krv od Harold Robins

(Одговор на членот kiki_riki)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Добра книга
1.11.2009 11:47:52   
lilit
                            Intimnost ja imam procitano edno sigurno 30 pati i pak bi ja citala tolku ja zasakav sto mojata najdobra prijatelka mi ja poda ri za rodenden a Iljada neverojatnii sonca ja citav vcera i uspeav da ja procitam cela iako marko se binese deka ne mu obrnuvam vnimanie navistina da bides sreken sto si roden vo Makedonija .iako i kaj nas a zal vo nekoi naviki nalikuvame na Avganistan!!!!user posted image

(Одговор на членот sonja1970)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Добра книга
1.11.2009 12:01:24   
lilit
         Dobra e i Vaseto dete -Kako vistinski da go sakate od Dr.Ros Kembel ima interesni stavovi za vospituvanjeto na decata .Druga kniga mi e Eho od branovi od Vladimir Martinovski interesna knigicka slika na obocnite sekojdnevni raboti za koi mislime deka se monotoni.Site knigi od Vlada urosevik i Peter M.Andreevski,Dervisot i smrtta ,Vtorit pol od Simon de Bovoar i mnogu drugi prekrasni knigi me mrzi da gi pisuvam sega!Site misli na Kalili Dibran!

(Одговор на членот lilit)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Добра книга
1.11.2009 12:22:24   
ripce
Пиреј - П. М. Андреевски ја читам одново и одново и никако не можам да и оддолеам. 

(Одговор на членот lilit)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Добра книга
1.11.2009 12:34:30   
April
Папата Јована user posted image
Јади, моли се, уживај user posted image

Пиреј е одлична книга, ме враќа во средношколските денови user posted image

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Добра книга
15.11.2009 12:33:33   
midzata
Deception point - Dan Brown

(Одговор на членот April)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Добра книга
16.11.2009 12:24:08   
Leonida
Мајсторот и Маргарита од Булгаковuser posted image

(Одговор на членот midzata)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?