|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Мажите и проблемот со забременување
13.7.2009 22:41:28   
Еца
Подолго време се обидувате да добиете бебе, но едноставно никако да дојде до забременување.Вие сте под стрес, постојано размислувате што и како ќе биде, ке бидете ли еден ден мајка...user posted image А како вашите мажи реагираат на целата оваа работа? Еве ние си ја олеснуваме барем малку душата, си коментираме тука за многу работи.Но што е со нив? Дали вие често разговарате со мажите околу овој проблем?





_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Мажите и проблемот со забременување
15.7.2009 16:28:21   
dani85
jas sekogas razgovaram so mojot soprug okolu site temi otvoreno i koga ke spomnam nekogas samo ke rece ''koga ke bide togas ne misli na tie raboti samo uzivaj'' ama ja ne mozam nikako da ja trgam taa misla od glava

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Мажите и проблемот со забременување
15.7.2009 18:14:17   
denicka
jas bi sakala mislenje od Bocko. neznam dali oni imale problemi, ama me interresira masko razmisluvanje. fala ti bocko odnapred!! user posted image

_____________________________

Bless and you will be blessed!

(Одговор на членот dani85)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Мажите и проблемот со забременување
18.7.2009 12:35:19   
milijana
Ima custvitelni mazi koi patat zaedno so zenata, ima ednostavno-optimisti i ima pesimisti..koi ne sakaat nitu da razgovaraat za problemot(a..za problem treba dvajca) najdobro e da se cue masko mislenje..nie zenite sme skloni kon preteruvanje i zalenje.Mazite se nekako postabilni vo pogled koga se resava nekoj problem-mislam ne panicat tolku(makar da ima i slucai koga zenata e postabilna) se e individualno neli?arno rekol srbinot ,,O ukusima se ne raspravlja,,.Posebno mi se dopaga(a..i mi treba)onoj ozbilen maski pogled koga se cini deka se ke napravat sto e do niv. Sekoj maz se nosi razlicno..pa..na majka sme deca (brat-sestra)pa sme razlicni..neli??Bitno e da nema raspravii, kavgi..Poddrskata po mene e najvazna..da ne bide deka toa e problem na zenata i tolku.Sakam(more obozavam..odgovorni mazi)Denes sum epten raspolozena..prostete...Pozzz

(Одговор на членот denicka)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Мажите и проблемот со забременување
3.8.2009 19:15:42   
Палешка РР
Во тие два месеци кога работевме на бебе маж ми беше смирен кога ќе добиев. А сега ми кажува дека му идело да си пукне во кожата, ама не сакал дополнително да ме нервира. user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Мажите и проблемот со забременување
21.5.2014 12:44:44   
sibela
mojot maz pa mn me nervira i mi ukazuva deka problemot e vo mene , i jas znam i svesna sum deka problemot e do mene, a ne mora da me tormozira ,, da mi vika deka sum jalovica,, deka jas sum taa sto nemozam deca da imam,, zaso 5 god, sme u brak pravev i laparo i histero i edna inseminacija sea neuspesna ama namesto da me utesi on me gnjavi uste odozgora i ja ga vi kazam ne se zamaram vise so nego zaso nemam zivci veke,, jas doma sama se zatvaram u soba so makata a on so drugarkite si se setka si pravi festivali,, ednaka razmisluvav da si odam ama aj vikam mozebi ke se opravi a i ne e problemot sega so ljubov se zemame so ljubov da se ostavame.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Мажите и проблемот со забременување
21.5.2014 14:10:26   
LoveableMe RR
sibela, ако тој нема разбирање за тебе и твојот проблем, ти прави уште поголема психичка тортура на тој начин и се да е во ред, ако немаш психолошка поддршка, како ќе останеш бремена??

А дефинитивно треба да согледаш реално кои се тие другарките и што прави со нив, дали сакаш да останеш во таков брак? Сепак, треба да се сакате, а начинот на кој тој ти се обраќа јалова не говори баш за љубов. Може и да отидете до гинеколог заедно да му објасни дека имаш шанси да останеш бремена, само треба да биде стрплив и внимателен кон тебе.

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот sibela)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Мажите и проблемот со забременување
22.5.2014 12:16:12   
Hopeful RR
sibela, не сакам да ти долевам на маката, ама стварно треба да седнеш и да разговараш со него. Љубовта треба да е взаемна, а не само од тебе кон него, посебно пак во ваки ситуации. Ако тој не те поддржува сега, во ваков период, што ќе биде утре кога ќе имате дете и кога ќе треба да го воспитувате тоа дете?
И што е со тие фамозни другарки што ги спомнуваш, како тоа он искача и се шета додека ти плачеш по дома? Зарем на него не му е тешко дека немате дете и дека инсеминацијата излезе неуспешна, или баш па му е сеедно? Ако е човек што не сака да има дете, тогаш ти треба да се запрашаш зошто си со него... Не се работи за лични, туку за заеднички приоритети во животот.

Ние сме тука за секаква поддршка user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 8
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?