|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Што не сака да јаде детето
6.10.2009 10:15:50   
big_mama817
Дали имата некоја посебна храна што не ја сакат вашите деца?

< Поракaта ја уредил Pepelaska RR -- 5.3.2013 15:11:18 >


_____________________________

Децата се најголемо богаство :)
Revisions: 1 | Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Што не сака да јаде детето
6.10.2009 10:18:30   
Mila na mama
Спанаќ. Не само што одбива да го јаде туку ако ја убедам да голтне потоа го повраќа.
Затоа пак се друго зелено, грашок, тиквици, брокула, краставица, обожава.


< Поракaта ја уредил Pepelaska RR -- 5.3.2013 15:11:33 >

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Што не сака да јаде детето
6.10.2009 10:21:34   
mami
уф..не сака сирење, урда, се што е солено...ако супата му е малку посолена не ја јадеuser posted image user posted image

< Поракaта ја уредил Pepelaska RR -- 5.3.2013 15:11:54 >

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: што не сака да јаде детето
6.10.2009 10:47:13   
profesorica
Не сака домати и краставици, ако му го натопам лепчето во сок од домати го плукаuser posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: што не сака да јаде детето
6.10.2009 11:41:05   
ostoun
Ne saka mnogu domati , no zatoa vo supa i mandza si gi jademeuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: што не сака да јаде детето
6.10.2009 11:51:37   
profesorica
ИЗВОРНА ПОРАКА: ostoun

Ne saka mnogu domati , no zatoa vo supa i mandza si gi jademeuser posted image user posted image user posted image


и ние во манџа ги јадеме доматите или во вид на салца.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот ostoun)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: што не сака да јаде детето
6.10.2009 11:56:08   
nadica
овошје не сака со сила го даваме user posted image многу ретко каснува по малку не го сака во ниедна форма ни варено ни печено ни свежо user posted image user posted image user posted image помагајте

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: што не сака да јаде детето
6.10.2009 11:58:23   
mami
а да ја пуштиш сама да зема? исечкај и на парченца па сама нека си го стави во уста..Лука обично кога му даваме не сака а ако му сервираш сам да зема тогаш јаде

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: што не сака да јаде детето
6.10.2009 12:03:26   
profesorica
Да и ние така му даваме на Дамјан, и он више несака банана гмечена него така си ја гриза а и други работи сака сам да ги држи и трча низ куќа и си каснува по малкуuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: што не сака да јаде детето
6.10.2009 12:03:29   
nadica
пробувам ама не ни оди баш најдобро можеби треба во текот на целиот ден да има нешто на дофат па можеби ќе касне нешто

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: што не сака да јаде детето
6.10.2009 12:10:21   
mami
види кај моите дека е по цел ден они му ставаат едно чинивче на масичката полно со сецкано овошје или оние рипчиња грицки и он помини замини си каснува

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: што не сака да јаде детето
6.10.2009 12:13:48   
big_mama817
не сака да јаде пиперки,краставици,домати и моркови

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: што не сака да јаде детето
6.10.2009 12:40:03   
Палешка РР
Не јаде сирење, кашкавал-во сирова форма- пржено и во тост и пица може.
Не сака киселина во салата, не јаде туршија, зелка ни под разно.

Ама обожава благо, овошје и месо.user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: што не сака да јаде детето
6.10.2009 12:59:33   
mis.
Не сака пиперки.Во главата си има зацртано дека се лути и нема шанси да го убедиш да јаде.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: што не сака да јаде детето
6.10.2009 13:09:32   
mother 29
не сака мед,боранија,бананата ја прејаде и сега сме во фаза на апстиненција од неа,ама па затоа се друго јаде...домат,морковот си го грицка како зајче,омилено му е грашок манџа....

а јаболките и краставиците, мав ги прави...не се жалам си јадеме ние....

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: што не сака да јаде детето
7.10.2009 14:20:49   
mother 29
Марко си ручка се.пу пу .....
вчера за прв пат му дадов да проба мајонез,му се допадна.
единствено нешто сто не сум му дала се печурки.си порачуваме пица пола со ,пола без печурки?


вие сте му дале печурки,култивирани ,на детето ?

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: што не сака да јаде детето
27.10.2012 11:15:19   
Maca25
Н. не сака пиперка, ориз, спанаќ, млада тиквичка, не сака цвекло, во последно време не сака ни јаболко. Сево ова порано го јадеше, но последнава година одбива да ги јаде, дури и ги повраќа.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: што не сака да јаде детето
27.10.2012 13:10:35   
Calypso
Син ми јаде скоро сè. Многу зависи како е припремано јадењето и дали ќе му се допадне. Ама знам дека не сака тиква и костени (му се наткрева за повраќање од нив, со тиквата уште од 6 месеци кога проба првпат), не сака ни леќа ни боранија, со зорт ги јаде, исто како татко му. Ама му ги мешам со кисело млеко, па ќе ги изеде, бидејќи не му попуштам - што има за ручек, тоа ќе јаде. Не сум му дала сувомеснато и печурки сè уште, не знам ни дали ќе ги сака - сувомеснатото може ќе го сака, бидејќи сака месо, ама ќе оддолжувам колку што можам повеќе, барем до три години (сега има година и пол).

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Што не сака да јаде детето
27.10.2012 23:51:03   
Felly RR
М има некои работи што воопшто не сака да ги проба. И кога ќе рече НЕ, нема шанси да и дадеш да касне. Еве на пр. цело лето не касна домат / патлиџан, иако лани јадеше цело време. Многу пати ако земам јас нешто да каснам, и таа ме прашува - Мамо, што јадиш? и уште пред да и одговорам ми вели - Јас, неќам. (Да не случајно и понудам и неаuser posted image ) Не сме многу по јадењето.user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Што не сака да јаде детето
28.10.2012 0:04:36   
Џесика
И Борјан не сака домат, многу ми е криво, ја од уплав да не биде ко татко му, пола зеленчукова храна да не ја јаде... пиперка само свежа пробал, од домат не сака ни кечап, ни салца. Не сака паштета, салама, не ми е ни криво за тоа, а и ајвар не сака. Сега купив тиква, па да видам, не верувам дека ќе ја сака, лани во чоколиното му ја мешав не ја осеќаше. Од готвена храна не сака ориз и шпагети, му се гади од лепливоста и лигавоста, а штотуку почна да јаде макарони, едвај, со триста ветувања и молби.

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Што не сака да јаде детето
28.10.2012 0:09:05   
Felly RR
Заборавив за ајварот - и тоа не сака ни да го проба. Устварни никаква пиперка не каснува.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Што не сака да јаде детето
28.10.2012 8:47:24   
kikicka
И кај мене Л. ајвар не сака, мелено месо не сака инаку другово го јаде.
Се што и лепи во уста не јаде,и се што ја бочка на пр:како бискота не јаде,а инаку стопено во млеко јаде и бискота и корн флекс.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Што не сака да јаде детето
28.10.2012 9:41:13   
Maca25
Нина не јаде пиперка, па не сака ни ајвар да јаде. Не скаше летоска ни летна манџа да проба, не сака ни полнети пиперки.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Што не сака да јаде детето
28.10.2012 15:35:20   
AnnaMolly RR
Филип не јаде апсолутно ништо што е црвено - домат, јагоди, малини, капини, црвен овошен јогурт, црвен сок, ајвар user posted image . Исклучокот е кечап. Само тоа црвено јаде. Не јаде ни мелено месо во никој случај, освен ќебап user posted image Не јаде еурокрем, мармалад, мајонез. Мислам дека тоа е тоа.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Што не сака да јаде детето
28.10.2012 20:27:28   
Bethany
Мојот син не сака свежо овошје ако е сецкано, на парчиња, не сака ни да проба да загризе. Било што. А ако му изблендирам ќе јаде ама оти мора. Единствено банана два дена јаде кога му давам парчиња, два дена ја плука , се гади. user posted image
Друго се јаде што му давам, да ли му се допаѓа или не, додека не се буни добро е. user posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?