|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Треба ли да подигне јавната свест за лицата с...
5.9.2010 21:51:35   
beki RR
Треба ли да се подигне јавната свест за децата со посебни потреби? Или можеби и свеста на родителите? Каде е проблемот што овие лица се маргинализирани во општеството? Криви ли е општата состојба во државата или виновни се  родителите?
Постојат и родители кои своите деца ги носат на дефектолог во друг град само да не се дознае дека имаат проблем со детето.Зошто е тоа така?Што мислите дека треба да се промени за да може и децата со посебни потреби да живеат како сите други деца.

Ги очекувам вашите размислувања.

< Поракaта ја уредил beki -- 5.9.2010 21:52:17 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Треба ли да подигне јавната свест за лица...
5.9.2010 22:12:29   
bucko 1
auuuuu beki ima filozofiranje na ovie prasanja do nesvest.ke se umorime pisuvajki.jas ke pisam ama vo druga prilika taka eden poooodolg tekst.

(Одговор на членот beki RR)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Треба ли да подигне јавната свест за лица...
11.12.2013 16:07:28   
zivotsopredizvici
sekako deka treba i kako zdruzenie za retki bolesti Zivot so Predizvici raboti na ova vek 2 godini i i natamu ke raboti. dokolku ima na forumot majki na deca so retka bolest gi kanam da se priklucat kon borbata za prava na pacienti so retki bolesti challenges.mk - web strana


Администратор: Контакт информации по пп

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 11.12.2013 22:35:56 >

(Одговор на членот beki RR)
Непосредна врска до пораките: 3
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:


Анкета

/
Jana9

Dali vo edna grupa treba poveke osobi da gi cuvaat decata vo gradinka?

Da (100%)

Ne (0%)


Број на сите гласови: 2

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!