|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Столче за хранење
3.9.2009 9:12:04   
profesorica
Дали го раните вашето дете во столче и какво имате?или воопшто сметате дека такво нешто е непотребно и дека тоа се само фрлени пари?

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Столче за хранење
3.9.2009 9:16:14   
mami
дефинитивно сум за...ние го земавме нашето кога почна убаво да седнува, зошто е многу полесно и за ранење и за се...имаме од оние кои можат да се монтираат на секој стол и сум задоволна, ддури и он сам знае кога му се јаде да дојде и да проба да се качи на столчето

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Столче за хранење
3.9.2009 9:19:11   
big_mama817
da nie imame i navistina koga bese pomal dosta vreme pominuvase bidejki i si igrase vo nego so igracki user posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Столче за хранење
3.9.2009 9:23:27   
mami
user posted image

еве баш вакво имаме..и како што вика Биг_мама817 си седи во него и си игра..додека јас мијам садови- ако сме сами дома он си седи и ме гледа и му е супер бидејќи ми е близу

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Столче за хранење
3.9.2009 9:26:58   
profesorica
Ние имаме дрвено со пластичен послужавнк што се вади и после кога ќе порасне детето се прави (се монтира) како масичка и столче.Го земавме 2800 од лептокарија и многу сме задоволни, нема кај да бега, му ставам играчки напред и кога треба да јаде пробува да се качи на него.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Столче за хранење
3.9.2009 9:40:47   
profesorica



Вакво столче имаме, многу е топ.


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Столче за хранење
3.9.2009 9:44:10   
profesorica
user posted image

еве сега успеја сликата.


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Столче за хранење
3.9.2009 10:54:05   
Maca25
Ние имаме едно на cam, позајмено, тоа е за кај баба, а за дома уште немаме. Гледав во baby center и беа некако мнооогу скапи.

Професорица ако може да ми каже од каде во лептокаија го купија столчето, затоа што баш денес планирав да одам таму, а и столчето многу ми се свиѓа.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Столче за хранење
3.9.2009 10:58:21   
profesorica
Продавницата е внатре помеѓу редовите на згради.Кога гледаш од центар ти доаѓа на крај на лептокарија.Има таму мислам на крај една банка, епа до банката.Има многу убави ствари таму, од таму ни е и креветчето и кегурот.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Столче за хранење
3.9.2009 11:04:29   
Maca25
Даа знам, супер работи има, ама само од излог имам видено (когаи да отидам е затворено). Денес нина ја носам на ортопед во Букурешт и ќе поминам.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Столче за хранење
3.9.2009 11:23:20   
mother 29
Marko nema sedeno vo nego 5 min. ova e def. nesto sto najmalku koristevme

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Столче за хранење
3.9.2009 11:26:47   
mami
де бе? чудно..мојов обожава кога ке седнеме сите да јадеме да седне и тој и ако случајно нема исто како нас во чинивчето бара од кај татко муuser posted image user posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Столче за хранење
3.9.2009 11:29:30   
mother 29
auuuu sup.mojot stom go vide place?!pa go krenav na tavanuser posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Столче за хранење
3.9.2009 11:30:27   
mami
ајдееее
внукми има од она на професорица и кога порасна не седнууваше на маса туку на неговата масичка му сервираа и така јадешеuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Столче за хранење
3.9.2009 11:32:30   
profesorica
Па јас се надам на такво нешто демек а и + кога ќе почне да бои во боенки и да црта на тоа да си седи.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Столче за хранење
3.9.2009 11:33:22   
mother 29
i nasata e takva drvena nesto sl. ama kaj ke ti sedi toj, da nema crvci vo gazot?user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Столче за хранење
3.9.2009 11:36:30   
profesorica
Знаеш што заборав да кажам, ние ставивме мало перниче на седлото и тој немаше кај да бега и се со некои нови реквизити го занимавав и се научи да седи на него.Дамјан многу се заинтересирува за кујнски реквизити, пластикарија, лажици и тенџериња.И кога може да ја рани мама или тато ама мора да има сад, или пластичен тањир и лажица и отвара уста така нема гајлеuser posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Столче за хранење
3.9.2009 11:51:25   
jovanka
Od sestra mu imame ama seuste ne sme go montirale doma.So nea go iskoristivme ama kratko se eden kup igracki okolu nea za da jade a so sin mi seuste go zemam kaj mene vo skut i zadolzitelno mora da ima nekoja zanimacija da jade i gi obozava da gi gleda reklamite na televizija no vo posledno vreme mu e pointeresno da jade od nasite tanjiri i toa so pogolemo zadovolstvo.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Столче за хранење
3.9.2009 12:23:09   
Палешка РР
Јас и купив на внука ми Анастасија за првиот родентен столче за хранење на  Chicco и многу се задоволни. 

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Столче за хранење
6.9.2009 1:53:01   
Twins
 Ние имаме од Бертони и многу сум задоволна .Незнам како се поставува слика инаку ке ви покажев какво е.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Столче за хранење
6.9.2009 8:34:54   
BEBICA
Monika sedi na stolce za ladenje od 8 mesec i mnogu mi e polesno.Inaku stolceto go dobi od dedoi stolceto e montazno vo smisla dve vo edno.Prvo e stolce za hranenje a moze samo da se trgne gorniot del stolicata i da se napravi pokasno masicka od dolniot del so stolica.Drveno e tapacirano e stolceto i mnogu e ubavo.

(Одговор на членот Twins)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Столче за хранење
6.9.2009 8:36:14   
BEBICA
Izvinete sega vidov gore.Stolceto e isto kako sto e na slikata koja sto ja postavila profesorica.

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Столче за хранење
6.9.2009 10:50:26   
Еца
Да не беше столчето за хранење јас не знам што ќе правев.Бидејќи постојано бевмне сами со Мартина дома, таа буквално само во столче беше.Така да успевав секаде со мене да ја поставам и да завршам се што имам работа.Во него си играше, јадеше, боевме, таа седеше до 2,5 години во него.Не знам што марка беше бидејќи ни беше зајмено, поточно столче со кое пораснале4 деца, Мартина беше петта, еве сега го корисит внука ми, а штом Мила ќе почне да седи, повторно доаѓа кај нас.Како и да е столчето уште пред десетина години е купено, негде надвор од Мк. ама толку е квалитетно и убаво дизајнирано што нема да рече човек дека е толку старо.user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Столче за хранење
6.9.2009 10:59:02   
BEBICA
I za mene stolceto e spas Elena.I ne se frleni parikako sto nekoj bi rekol.Jas i Monika na pr. zaeno pravime rucek vo kujna, ke si ja stavam da sedi znam deka e bezbedna i me gleda sto rabotam a ona si igra i mirna e.

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Столче за хранење
6.9.2009 11:11:06   
Еца
Ма на почетокот ќе почнеше да се лути, а јас ќе почнам да скокам пред неа, да пеам, и ке почне да се смееuser posted image user posted image user posted image ма што не сум правела, ама ми успеа, и потоа дури кога немаше кој да ја чува со мене во купатило, јас се бањам(нормално завеса ставено и само ја ѕиркам, а таа се смее, ли смее)па ете понекогаш и маката ќе те натера работата да ја свртиш на смеа и игра и делува верувајте.Значи ако немате кој да го причува детето за да завршите некоја работа, едноставно најдете начин тоа да го направите заедно.user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?