|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Скапа-ефтина струја
25.11.2010 15:46:21   
strelec 8
 vnimavate li koga gotvite,uklucucate boljer ,peglate i takvi raboti.a sega i so greenjeto ke stigne i smetka nad 4000 denari.kolku vnimavate oti jas vnimavam kolku sto mozam barem boljerot,oeralnata i peglam na eftina struja.ili pak preteruvam i se pravam golem ekonomost

< Поракaта ја уредил Ikana RR -- 2.1.2013 22:44:17 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: скапа-ефтина струја
25.11.2010 15:56:15   
Maca25
Јас воопшто не внимавам на скапа/евтина струја, но после последната сметка за струја изгледа ќе почнам да пазам. Не знам ни кога почнува евтината струја. Ајде некој ако знае нека пише.

< Поракaта ја уредил Julie -- 25.11.2010 22:10:19 >


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот strelec 8)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Скапа/евтина струја
25.11.2010 16:06:44   
jovanka
Od ponedelnik do petok preku den od 13-16 a navecer od 22-07 sledniot den a sabota od 22-07 vo ponedelnik ova se narekuva vikend tarifa potocno nedela cel den eftina ova vazi za cela Makedonija.

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Скапа/евтина струја
25.11.2010 17:07:20   
AnnaMolly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: jovanka

Od ponedelnik do petok preku den od 13-16 a navecer od 22-07 sledniot den a sabota od 22-07 vo ponedelnik ova se narekuva vikend tarifa potocno nedela cel den eftina ova vazi za cela Makedonija.


Исто и кај мене.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: скапа-ефтина струја
25.11.2010 19:51:31   
Snowhite RR
Да, јас многу внимавам, дури и за правосмукалка да пуштам понекогаш чекам ефтина струјаuser posted image Но сега откако почнав на работа, за некои работи не можам да ги темпирам на ефтина
Тоа не е економист стрелец 8, тоа е домаќинство. Зборот економ, доаѓа од латинскиот збор, кој значи домаќинство (малку предавање не е на одметuser posted image ) user posted image user posted image user posted image


< Поракaта ја уредил Julie -- 25.11.2010 22:11:41 >


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот strelec 8)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: скапа-ефтина струја
25.11.2010 21:29:48   
mama26
pod kirija sum i plakam sredna struja...koga ke imam nesto moe ke vnimavam sekako na evtina struja da pravam se sto treba po domauser posted image ...zasto da dadam 1000 extra koga mozam za deteto da kupam poskapa igracka  ...ajdeee primerov moj user posted image

< Поракaта ја уредил Julie -- 25.11.2010 22:11:27 >


_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE:скапа-ефтина струја
25.11.2010 21:54:33   
sone
Jas vnimavam na strujata.Koga e skapa koga e eftina. Se javiv vo EVN vcera.Vaka mi rekoa.Za tie sto imaat novi saati (bez razlika na naselbata mislam na Skopje):

- evtina struja preku den pocnuva od 13h do 16h (od ponedelnik do sabota)
- evtina struja navecer pocnuva od 22h do 07h sabajle (od ponedelnik do petok)
- evtina struja vo sabota pocnuva od 22h trae cel den vo nedela do ponedelnikl 07h sabajle

Porano bev skeptik za plinot.Ne sakav da cujam da go imam doma. Ama veke 1 godina kako go imam i gotvam na plin.Brzo,ekonomicno...TOP  stvar osobeno sega so bebe koga treba da pobrzas za rucekot.

< Поракaта ја уредил Julie -- 25.11.2010 22:11:14 >

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: скапа-ефтина струја
25.11.2010 22:07:38   
mama26
lele sone i jas sum so plin odamna veke...stedi struja,plus komskiata koga ke snema struja kaj mene go dovrsuva jadenjetouser posted image user posted image ..mesto jas da odam na gosti ete mi mene bla bla muabet

< Поракaта ја уредил Julie -- 25.11.2010 22:11:03 >


_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот sone)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: скапа-ефтина струја
25.11.2010 22:18:45   
Anushka
и скапа и ефтина, пак е скапа. Кога се случува да пуштам машина на скапа струја, се чувствувам како да се луксузирам.
Пуст глупав стандард.

(Одговор на членот strelec 8)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: скапа-ефтина струја
26.11.2010 12:52:37   
***Lide***
vnimavam kolku sto mozam nekogas nemam vreme da cekam eftina za da srabotam nesto ama pr.koga pustam boljer ili masina za perenje sekako gledam e sega za peglanje ili pravosmukalka koga kako a dobro e da se stedi

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: скапа-ефтина струја
26.11.2010 12:53:51   
***Lide***
Anushka
и скапа и ефтина, пак е скапа. Кога се случува да пуштам машина на скапа струја, се чувствувам како да се луксузирам.

a so ova se soglasuvam vo celost

(Одговор на членот ***Lide***)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: скапа-ефтина струја
26.11.2010 13:01:21   
Sandric
I jas za bojler i perenje obicno pazam
I mislam deka so promena na vremeto sega eftinata pocnuva od 12 i od 21

(Одговор на членот ***Lide***)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: скапа-ефтина струја
26.11.2010 13:01:35   
Natuska85
Јас многу внимавам скапа-ефтина.така се имаме договорено со мм наместо за струја ќе ги даваме за друго тие пари кои треба да ги доплатиме ако трошиме од скапата,како на рекламата на ЕВН ако се сеќавате со ташната и пивотоuser posted image user posted image .Така да машината за алишта редовно на евтина ја пуштам, се трудиме и да се бањаме на ефтина е сеа малку ни е зафкнато дека проточен болер имаме и многу троши ама ептен многу. и  правосмукалката редовно на ефтина,ама стварно се заштедува, е сега малку е замарање ама се ислати јас мислам

(Одговор на членот ***Lide***)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: скапа-ефтина струја
26.11.2010 13:02:42   
Natuska85
ИЗВОРНА ПОРАКА: Sandric

I jas za bojler i perenje obicno pazam
I mislam deka so promena na vremeto sega eftinata pocnuva od 12 i od 21


не Сандрич баш се јавив во ЕВН да прашам ама новите саати се дигитални и сто останува од 13 до 16 и вечер после 22

(Одговор на членот Sandric)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: скапа-ефтина струја
27.11.2010 17:22:32   
DuffytheDuck
Јас стварно гледам да заштедам што може и да ја користам ефтината струја ама за жал тоа ми успева само за викенд. КАко да ја искористам кога си доаѓам од работа во 18.00 и сакам да зготвам нешто, да пеглам да се бањам? Се тоа нема шансид а чекам да го правам после 22.00. Единствено машина за алишта што пуштам на ефтина струја и што пеглам.Навистина неикористлива ми е преку неделата. А за викенд што попрво нели?

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: скапа-ефтина струја
27.11.2010 18:51:27   
Snowhite RR
Тие со нови сатови не се менува времето, значи тоа е како што сте пишале погоре, а тие што се уште имаат од старите се менува зависно со менувањето на времето, односно сега мислам дека е од 14 - 17 преку ден, а навечер не знам точно, ќе прашам кај мајка ми тие мислам се уште имаат од старите 

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот DuffytheDuck)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: скапа-ефтина струја
27.11.2010 18:59:46   
Maca25
Јас се распрашав кај нас во зграда како е, затоа што појма немам дали имаме стари саати или нови, па ми рекоа дека е од 13 до 16 часот преку ден, потоа од 22 до сабајле ( не знаеа до кога). Во недела цел ден - мене и така овој ден ми е за чистење, пуштање заостанати машини, бојлер за бањање...ама пак не се заштедува. Татко ми за да заштеди на струја (затоа што има сметка од 12.000 за зимските месеци), ставил штедливи сијалици низ цела куќа, грејат со мајка ми само дневна и спална, пуштаат бојлер само навечер на ефтина, ама сметкава нешто не се намалува.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: скапа-ефтина струја
4.12.2010 0:56:44   
suzeto
i jas pazam osven ako moram na skapa,bideki si sum domakinkauser posted image (ne rabotam) pa mozam da ja koristam evtinata i za kuvanje i za perenje za sve

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: скапа-ефтина струја
4.12.2010 1:37:39   
Viktori
Пазам откако ни ги сменија саатите за струја. Претходно бевме на некоја средна тарифа, ако постои таква уопште, ама сега ептен пазам. Бојлер е уклучен навечер, машина пере навечер исто така, ручек правам од 1 до 4 ако сум дома и така 

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: скапа-ефтина струја
4.12.2010 2:17:35   
Мими
jas pazam samo koga mozam rabotam na smeni i ne e sekogas izvodlivo masina i bojler se rezervirani od sekogas za navecer za drugo koga stignam zavisi od slobodnoto vreme

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: скапа-ефтина струја
13.1.2011 0:32:00   
lb81
Pazam kolku mozam osobeno za bojler , masina i peglanje poveketo raboti vo nedela gi pravam a ako nesto i pokraj se nestignam tuka e sveki da me predupredi i voedno da me iznervira so nekoj neumesen komentar .No sto da se pravi toa ti euser posted image

(Одговор на членот Мими)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: скапа-ефтина струја
9.7.2012 19:11:22   
Annet
nema tema za boljeri pa ovde da prasam,dali koristite protocen boljer i dali ste zadovolni.nie sakame da stavime takov,neli stedliv e i se ubavo.ama domasnive velat ami"moze struja da te udri i sega?? koe evaseto iskustvo??

(Одговор на членот lb81)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: скапа-ефтина струја
9.7.2012 23:08:19   
Felly RR
АНет кај мајка ми имаат таков, повеќе од три години го користат. И мене да ти кажам, прво од тоа ми беше страв, оти нели другиов кога се капиме го исклучуваме, ама си велам па мора да е обезбеден за од таква работа, скраја да е.
Инаку јас за евтина стрија внимавам за бољер и за машина за перење. А и кога готвам, обично е пак на евтина. И денски од 1 до 4 сум обично дома, па не ми смета да пуштам машина во тоа време.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: скапа-ефтина струја
10.7.2012 9:53:40   
Mihaela 2010
Sto da vnimavam,periodot koga e eftina sum na rabota,koga ke se vratam przam nesto nabrzinski da jademe nesto,toa e vekje posle 17 casot..Ako imam nekoi itni raboti za perenje pustam masina i posle 20h,sega kako sto e toplo sekoj den uklucuvam boljer,srekja zenava mi uklucuva posle 13h pa ete zasteduvame na toa,a i pravi jadenje posle 13h...poslednata smetka mi dojde 1700,koe olesnuvanje lugje,za razlika od zimoska koga doagase po 10.000 den..

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: скапа-ефтина струја
10.7.2012 10:01:11   
Regina
Porano voopsto ne vnimavav koga e skapa a koga eftina struja. Sega otkako se omaziv pocnav da vnimavam, se razbira sekogas koga e izvodlivo. Maz mi obozava da me zeza mi veli otkako se omazi se odamakini.user posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Dali?
Jana9

Dali so trcanjeto i pesacenjeto po lenta (sprava) se slabee?

Da (100%)

Ne (0%)


Број на сите гласови: 2

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!