|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Свадбени фотографии/снимки
9.10.2009 12:03:56   
profesorica
Колку фотографии имате извадено од вашата свадба?
дали ви се наредени во некој голем албум?

Кој ви ја правеше фото сесијата на вашата свадба?
Колку пати сте ја погледнале снимката од вашата свадба?

дали сте задоволни од фотографот/фото студиото кои ви ги вршеа овие услуги?


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Свадбени фотографии/снимки
9.10.2009 12:19:37   
profesorica
Вака јас да ви кажам не сликаше пријател на вујко ми а он соработува со повеќе фото студија во градов.Тој си донесе снимател и во ред се фотографиите и снимката од свадба.Но криво што немам фотографии од парк, многу се убави така сликите во зелено од други младенци што сум гледала.требаше да направиме таква фото сесија после матично но се стемни и немаше шанси за тоа.ама па затоа искористивме сесија на кале.

Снимката од свадба ја ископиравме неколку пати а оригиналот го чувам на цд-кое што е ставено на посебно место.многу ми значи се што е поврзано со свадбата и се ми е спакувано за да трае со години и кога ќе го пуштам после некое време да се присетам.Извадивме 100 фотографии.фотографиите ми се наредени во албум од оние како дрвени кутии што се со рамка за слика напред.

И да неколку пати ја имам гледано снимката многу сакам спомени.


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Свадбени фотографии/снимки
9.10.2009 23:31:57   
ripce
Од нашата свадба извадивме околу 500 фотографии кои уредно ни се наредени во голем албум, чија корица е со свадбени мотиви. Инаку фотографиите и ЦД-то ни ги правеше професионално фото - студио и сме презадоволни како се' излезе. Имаме слики од кај мм дома, кај мене, во собрание кадешто се регистриравме, во парк прекрасна фотосесија, од црква и од хотелот. Снимката ја имам гледано неколку пати дури му ја пуштав и на син ми, па се веселевме user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Свадбени фотографии/снимки
10.10.2009 0:33:47   
**Tedi**
Nie od nasata svadba izvadivme 200 sliki,inace ne slikaa foto studio Vizija,slikite se prekrasni a posebno sto se slikavme na kale.Slikite gi cuvam vo album golem sto mi go dadoa od tamu,samo 3 mi se staveni vo golemi ramki,a inace imam uste 500 sliki sto mi se staveni na CD od bratucedi sto ne slikaa.Cedeto mi e presnimano 2 pati a originalot si go cuvam.

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Свадбени фотографии/снимки
5.11.2009 15:24:46   
profesorica
Знам, дека она што сте го доживеале на својата свадба останува засекогаш врежано во вашите глави, но еве...сепак колку ви значат фотографиите/снимките од вашата свадба, дали често ги прегледувате?

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот **Tedi**)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Свадбени фотографии/снимки
6.11.2009 12:33:55   
Cacko
Jas sum prezadovolna od uslugata na foto Bimbo(duri i ima nasa slika na poster pred studioto na partizanska)pozeri sme so mmuser posted image ,A cd to go imam gledano da ne preteram mozda 20 pati,a slikite mnogu pocesto.Izvadivme 150 sliki posto tolku sobirase vo albumot svadben sto go dobivme poklon od zolva mi od amerika

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Свадбени фотографии/снимки
6.11.2009 12:35:14   
profesorica
Cacko фотографот да не ви беше Зоран???Тој не сликаше нас а соработува со фото бимбо???

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Свадбени фотографии/снимки
6.11.2009 12:38:27   
Cacko
Ne ,se vika Viki i goooolem pozdrav do nea.Prekrasna osoba koja pravese se da bide spontano a ne so mestenki

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Свадбени фотографии/снимки
6.11.2009 12:52:20   
arh_diz
Jas sum zadovolna od fotografiite i od snimkite za svadba .Samo ne sum zadovolna od toa sto imavme premnogu sliki i posteri imame tri ogromni albuma mislam deka se okolu 1000 sliki a uste kolku ne zemavme neznam ni sama . Sekoj od gostite imase vo prosek od 5-10 sliki .

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Свадбени фотографии/снимки
12.3.2010 8:17:33   
vezilka RR
Еј јас овде не сум пишала..Нашиот фотограф, можам слободно да го кажам семеен фотограф бидејќи целото мое семејсво него го викаме на сите прослави :))) направи одлични фотки. Извадивме околу 250 фотографии, а класично видео немаме оти никако не сакав. Сопругот на мојата другарка се занимава со тоа и тој направи околу 100 фотки и плус едно 10тина видео парчиња кои кога ги измонтира излезе снимка од некои 40тина минути со екстра материјал со најинтересните делови од кај мне дома и од журката. Морам да кажам дека има фатено и неколку гафови на кои се умираме од смеење кога го гледаме...

(Одговор на членот HristinAntonio)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Свадбени фотографии/снимки
12.3.2010 11:25:25   
mami
Ех, ова ми е болна точка...по препорака на тетка му на мм, некој нејзин пријател и многу добар фотограф ќе ни наплател и поефтино и незнам што...Типот се појави со апарат со филм, значи не дигитален..башка вкус за сликање и позирање- нула...фотки никакви...пола слики ги нема со изговор дека филмот му изгорел при вадење. Сликите кои ми беа најдраги се до пола сликани зошто биле последните пози. Среќа жива што имав уште два тројца другари на свадбата што сликаа па од нив имам поубави слики, а овој идиотов не сакам ни да го спомнувам.. И поука од тоа ми беше- од сега пријатели на пријатели не ангажирам ни столче да ми поместат а не па нешто друго

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Свадбени фотографии/снимки
12.3.2010 11:46:52   
topce
ние немавме снимање, само сликање.
јас мразам да се сликам ама искрено многу супер се испадна.
ние со сликарот се договоривме да ни ги даде оргиналните големини на дигиталните фотографии, а си ги извадивме сите слики и ги чуваме во албум и една во ракма.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Свадбени фотографии/снимки
12.3.2010 19:48:27   
penelopa
Како и повеќето, слики имаме преку 1000. Ние не вадевме слики туки си земавме албум ко приказна. Не сликаа од Фото студио 5, се беше супер само малку се непрофесионални. Морав по сто пати да им се јавувам за да прашам до каде ми е албумот. Имено, од сите слики избравме околу 150-на а они ни направија албум ко приказна. Навистина скапо го плативме ама многу е пософистициран е ептен е убав за гледање. Снимката па е ептен прфесионална не можам да се пожаламuser posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот topce)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Свадбени фотографии/снимки
24.7.2010 19:50:56   
omorfo89
user posted image

Slika od registracijata


< Поракaта ја уредил Maca RR -- 12.4.2012 15:00:26 >


_____________________________

[img]http://lb3f.lilypie.com/aJqIp2.png[/img]

(Одговор на членот omorfo89)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Свадбени фотографии/снимки
24.10.2010 11:03:32   
Natuska85
Ние правевме свадба во Гевгелија и таму не сликаа Студио СпектАр.Малку времето не ни се погоди ама излегоа добри фотографии и со чадорuser posted image .Абе јас викам до лугето на сликите еuser posted image .Еве една од моите омилени....

user posted image

(Одговор на членот omorfo89)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Свадбени фотографии/снимки
24.10.2010 16:16:56   
AnnaMolly RR
Нас не снимаше и сликаше фото стодио Зум-флеш и сме презадоволни од нив.
Снимката е прекрасна, а сликите се неверојатни.
Вистински професионалци се.
Си извадивме два огромни албуми со слики, а ни дадоа двд со сите слики.
Ни направија и супер интересен слајд шоу со сликите од матично што се прикажуваше на видео бим во ресторанот додека ги пречекувавме гостите и додека траеше вечерата.
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image


< Поракaта ја уредил Maca RR -- 12.4.2012 15:02:57 >


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Свадбени фотографии/снимки
24.10.2010 22:17:43   
Bogdancanka
ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85

Ние правевме свадба во Гевгелија и таму не сликаа Студио СпектАр.Малку времето не ни се погоди ама излегоа добри фотографии и со чадорuser posted image .Абе јас викам до лугето на сликите еuser posted image .Еве една од моите омилени....

user posted image





Natuska ti od kade si?


_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Свадбени фотографии/снимки
24.10.2010 22:18:47   
mama26
natuska navistina mnooogu ubava fotografija,romanticna na dozdot so cadorce...user posted image user posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Свадбени фотографии/снимки
24.10.2010 22:27:13   
Џесика
На Натушка фотографијата е како од списание, многу ми се допаѓа user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Свадбени фотографии/снимки
24.10.2010 22:38:54   
Natuska85
ИЗВОРНА ПОРАКА: Bogdancanka

ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85

Ние правевме свадба во Гевгелија и таму не сликаа Студио СпектАр.Малку времето не ни се погоди ама излегоа добри фотографии и со чадорuser posted image .Абе јас викам до лугето на сликите еuser posted image .Еве една од моите омилени....

user posted image





Natuska ti od kade si?




Од Гевгелија сум по потекло ама живееме во Скопје,таму и правевме свадба пошто и мм е од таму

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Свадбени фотографии/снимки
24.10.2010 22:44:55   
Bogdancanka
eh taman se izraduvav eve edna ringerajka poblizu za druzba ama nisto ajde koga ke doagate vo Gevgelija vikaj na kafeuser posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Свадбени фотографии/снимки
24.10.2010 23:00:47   
Natasa981
imenjacke, imas mnogu ubav ten!

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Свадбени фотографии/снимки
29.11.2010 0:31:00   
Maca25
Ние извадивме околу 200 слики за нас и уште 100 за пријателите (немавме купување на слики од фотографот на свадбата). Сите ми се ставени во преубав албум кој го добивме на поклон за свадба.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Natasa981)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Свадбени фотографии/снимки
29.11.2010 11:52:21   
Natuska85
ИЗВОРНА ПОРАКА: Natasa981

imenjacke, imas mnogu ubav ten!



user posted image  

(Одговор на членот Natasa981)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Свадбени фотографии/снимки
7.12.2010 23:51:16   
suzeto
nie imavme samo kamermanka ama ic ne me bendisa ni snimanoto nisto a sliki mnogu malce imame i toa sto si slikavme sami a nejzini skoro nisto,,,ne ne slikase kako dr rr.romanticni bi rekla stvarno se prekrasni i kolku mi e krivo sto nemam takvi sliki....a koga se zenese bratmi imase dr.snimaci i slikaciuser posted image pa super sliki imaat romanticniuser posted image

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?